Różany ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniczko, Agnes ma -ninettka- , ja u niej wstawiłam zdjęcia obecnych krzaczków.
Poczytaj, będziesz miałam więcej informacji o niej.
;:108
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Monia, super wyglądają bukszpanikowe obwódki rabat, bardzo elegancko. Chcę wprowadzić kilka takich u siebie, zobaczę czy sadzoneczki z patyczka się przyjmą ;:173
Kosmos to piękna róża, moja dopiero tegoroczna, więc pokrój nico koślawy, ale kwiaty ma cudne.
Czytam, że Chloe R u Ciebie choruje...zmartwiłam się, bo tak bardzo mi się podoba ta różyczka, chciałam ją na jesień kupić :roll: Podobnie jak Kleo, ja też mam problem z wykopaniem nawet chorej róży, jeszcze żadnej nie wyrzuciłam ;:131
Miłego dnia ;:196
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniś u Ciebie jak w prawdziwym angielskim ogrodzie ;:180 Zdjęcie pewnie i tak nie oddaje całego jego uroku, ale i tak jest zjawiskowe ;:215
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5434
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Ojojoj, ale piękny widok ;:oj Prawdziwy Royal Garden ;:63 ;:63 ;:63

P.S. A jak tam osty? :mrgreen: :;230
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

majka411 pisze:Moniczko, Agnes ma -ninettka- , ja u niej wstawiłam zdjęcia obecnych krzaczków.
Poczytaj, będziesz miałam więcej informacji o niej.
;:108
Niesamowity krzaczor z niej :shock: Trochę mnie martwi chorowitość :roll:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

robaczek_Poznan pisze:Monia, super wyglądają bukszpanikowe obwódki rabat, bardzo elegancko. Chcę wprowadzić kilka takich u siebie, zobaczę czy sadzoneczki z patyczka się przyjmą ;:173
Kosmos to piękna róża, moja dopiero tegoroczna, więc pokrój nico koślawy, ale kwiaty ma cudne.
Czytam, że Chloe R u Ciebie choruje...zmartwiłam się, bo tak bardzo mi się podoba ta różyczka, chciałam ją na jesień kupić :roll: Podobnie jak Kleo, ja też mam problem z wykopaniem nawet chorej róży, jeszcze żadnej nie wyrzuciłam ;:131
Miłego dnia ;:196
Kasiu, u mnie jest dużo takich żywopłotków z bukszpanu, choć chyba te najczęściej widać na fotkach. Co do Kosmosa, to chyba Cię zmartwię, ale pokrój tej róży nie jest zbyt piękny :wink:
Chloe u mni słabo rośnie. Bardzo mocno ucierpiała zimą. Miałam ją już wykopaną na łopacie, gdy okazało się, że jednak odbija. Wsadziłam ponownie,ale jednak pozbędę się jej. Chcesz, to Ci wyślę :wink:

-- Pt 17 sie 2012 07:41 --
Maddy77 pisze:Moniś u Ciebie jak w prawdziwym angielskim ogrodzie ;:180 Zdjęcie pewnie i tak nie oddaje całego jego uroku, ale i tak jest zjawiskowe ;:215
Zdjęcia z mojego aparatu niestety nie zawsze są udane, ale chociaż częściowo prezentują ogród i roślinki :D Po deszczach zrobiło się naprawdę jak w Anglii - wszystko nabrało soczystych barw.

-- Pt 17 sie 2012 07:43 --
dominikams pisze:Ojojoj, ale piękny widok ;:oj Prawdziwy Royal Garden ;:63 ;:63 ;:63

P.S. A jak tam osty? :mrgreen: :;230
Dzięki, Dominiczko ;:196
A osty :?: ... W tym właśnie Royal Gardenie :;230
W tym roku jest ich bardzo dużo :cry: Jak z nimi walczysz :?:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Na rabatach zrobiło się mniej kolorowo,róże wytwarzają nowe pąki. Niebawem będzie drugie kwitnienie - u mnie jak zwykle ładniejsze niż pierwsze, bo już róże są odbudowane po zimie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Zakwitła Charles de Gaulle - nie wiem jak się to stało, bo jesienią się ich pozbyłam ;:173 Chyba pozbyłam się jakiejś innej przez przypadek ;:173
Obrazek

Colette - odbiła dużo dzików, a ponieważ jest mocno kolczasta ibardzo duża, rozrośnięta i wysoka na ponad 2m, to mamy z nią kłopot. Jesienią będziemy walczyć z dzikusami. W ogóle jakoś w tym roku u wielu róż mam dużo dzikich wypustów :evil: .
Obrazek

Obrazek

Diamond Day Forever
Obrazek

Pompon Flowers Circus - po deszczu pąki nabrały nieco piegów
Obrazek

Louis Odier
Obrazek

Obrazek

Princess Anne - znów szaleje
Obrazek
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Chyba dobrze, że przypadkiem Ci została, bo róża jest śliczna... Ja to jakoś z niczym sie nie mogę rozstać :wink:
Awatar użytkownika
Klara154
100p
100p
Posty: 148
Od: 14 sie 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Witaj Monia, pewnie Cię ucieszy, że dzięki Twojemu wątkowi (wielowątkowi) postanowiłam mój planowany póki co ogród, zaopatrzyć w rabaty różane. Jestem zachwycona tym, co stworzyłaś i nie mogę się nadziwić, że tak pięknie zaplanowałaś ogród bez (jak mniemam) fachowej wiedzy projektowej. Dużo się uczę na Twoim przykładzie i mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że będę sobie kontemplowała Twoje rozwiązania.
Wiem, że zanim pobudowaliście dom miałaś już pierwsze nasadzenia. U nas planuję tak samo. Zwłaszcza na obrzeżach i w rogach (działka trójkątna). Mam nadzieję, że przy ok. 24 arach uda się ocalić nasadzenia przed sprzętem ciężkim i rozbrykaniem niektórych pracowników budowy. :)
Kiedyś bardzo chciałam mieć różany ogród, ale mnie nastraszono, że na Lubelszczyźnie to nie ma szans, bo wszystko wymarza. Postanowiłam jednak poszukać jakichś odmian, które dadzą radę. Tymczasem czekam na kolejną sesję z ponownego kwitnienia Twoich róż, na które (przez Ciebie) ponownie zachorowałam.
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Niestety Kosmos przy całej swojej urodzie ma ten feler ,że pokrój ;:222 moje podwiązałam i pędy stoją.Od razu inaczej wygląda i ciekawa jestem czy jej się to spodoba.Moni, Petticoat nadal nie kwitnie ale pąków ma sporo.I to też chyba taka jej uroda :(
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Dzięki za spacerek po ogrodzie, fajnie się wędrowało, smakowite owocki, śliczne kolorki no i zapachy w koło. ;:215
Moni rabaty otoczone bukszpanem mają taki ład w sobie, mnie się to też bardzo podoba i powoli realizuję ten pomysł. Na razie mam tylko jedną dość wysoką i szeroką obwódkę a właściwie jej fragment od południa, jesienią sadzę maleństwa od północy bo mam kilkadziesiąt sadzonek. Robiłam w doniczkach w zeszłym roku i nawet dość ładne już są.
Mam Hermitage, pierwszy raz kwitnie i jak na razie jestem z niej zadowolona, ciekawa jestem jak przezimuje. ;:173
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Teraz przyglądałam się Hermitage - ma kwiaty jakby bardziej puste w środku, w katalogu są bardzo pełne. Zimowała u mnie bardzo dobrze.
Ładnie wygląda ogród - nie wiedziałam że Colette rośnie tak duża.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”