"Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Aguś, Tricolor chodzi za mną tak bardzo głównie ze względu na śliczne liście. Widziałam duży okaz - jest niesamowity.
Czy Pomponellę masz posadzoną w większej ilości w jednym miejscu, czy jedną? Jest bardzo duża jak na drugi sezon, a wiem, że dla wzmocnienia efektu wiele osób sadzi po np.3szt. i dlatego pytam :?:
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieszko,u mnie jest najpierw taki lekko lawendowy a potem biały.Ale to chyba zależy od nasłonecznienia.No i wielki plus-żadnych chorych listków .Tak jak Lions Rose-liście czyste
Awatar użytkownika
agnesik12
200p
200p
Posty: 299
Od: 31 sty 2008, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

OOO a czym zasłużył sobie Jacques Cartier aby być na takiej strasznej liście? Pytam bo u mnie jest na liście koniecznie muszę mieć :;230
Agnieszka
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

No właśnie tym - Jacque Cartier - jestem zaskoczona, u mnie rośnie w półcieniu, kwitnie od czerwca, ma co prawda pokrój drapakowaty ale obfitością kwitnienia i zapachem jego jestem oczarowana przez cały czas.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieszka, dziękuję :)
Rozumiem, że różnica w barwie na zdjęciach jest wynikiem rożnych okresow kwitnienia (letnie upały i wrzesień) oraz naslonecznienia. To drugie raczej bez słońca, prawda? Wyglądają jak dwie rożne odmiany :wink: Bardzo fajny efekt, i do tego taki młody krzew....muszę sie zastanowić nad nią :wink:

Widzę, że listy, bez względu na stan posiadania, nigdy nie są zamknięte....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

No, taką Pomponellę to aż mi się zachciało mieć :lol: .
A do tej pory aż tak mnie nie oczarowała.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Dlaczego nie chcesz Cartiera ;:145 pięknie pachnie, kwiat ma delikatny.Daj mu szansę chociaż gdzieś z boku
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Uważam, że każdy powinien stworzyc swoją własna listę. Nie można kierować się tylko opinią innych. U mnie np. Larissa choruje. Wszyscy piszą, że to najzdrowsza róża. Tak mam z kilkoma różami. Może to zalezy od ziemi, sposobu zasialania, podlewania, ręki?
Nie mam pojęcia.
Może Cartier u Agi źle się zachowuje, zresztą tak samo jak u mnie.
Ale, podoba mi sie kształt kwiatka i na razie nie pozbęde się go.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Gosiu,dokładnie.Ja już dawno zauważyłam,że opinie o różach mogą być pomocne ale nie wiążące.Trochę na zasadzie "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" .U mnie Cartier ładnie rośnie i latem dokupiłam dwie kolejne sztuki
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Gosiu - dlatego właśnie pytamy się koleżanki dlaczego jej się nie podoba. Zwykła ciekawość ale skoro jest na liście na nie to chyba jej czymś konkretnym podpadł.
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

No ładnie chyba dolałam oliwy do ognia ;)
Oczywiście każda z nas może mieć inne zdanie i z czasem nawet je zmienić.

[img]A%20co%20Ambridge%20Rose%20%20Nie%20ma%20jej%20w%20żadnej%20grupie.[/img]
Nena
Poddaję tę różę próbie, bo bardzo mi się podoba, ale rośniej najsłabiej z moich angielek w dodatku wyłysiała doszczętnie. Zobaczymy jak będzie sobie radziła za rok.
Aguś, Tricolor chodzi za mną tak bardzo głównie ze względu na śliczne liście. Widziałam duży okaz - jest niesamowity.
Czy Pomponellę masz posadzoną w większej ilości w jednym miejscu, czy jedną? Jest bardzo duża jak na drugi sezon, a wiem, że dla wzmocnienia efektu wiele osób sadzi po np.3szt. i dlatego pytam :?:
Moniś Pomponellę mam tylko jedną. To nie mój kolor, ale tak mnie zauroczyły te pomponiki, że skusiłam się ma jeden krzaczek.
Agnieszko,u mnie jest najpierw taki lekko lawendowy a potem biały.Ale to chyba zależy od nasłonecznienia.No i wielki plus-żadnych chorych listków .Tak jak Lions Rose-liście czyste
Aszka To faktycznie zdrowa róża, bo rosła najbliżej tej fatalnej przywleczonej ze szkółki chorej róży i nie zaraziła się.
OOO a czym zasłużył sobie Jacques Cartier aby być na takiej strasznej liście? Pytam bo u mnie jest na liście koniecznie muszę mieć :;230
No właśnie tym - Jacque Cartier - jestem zaskoczona, u mnie rośnie w półcieniu, kwitnie od czerwca, ma co prawda pokrój drapakowaty ale obfitością kwitnienia i zapachem jego jestem oczarowana przez cały czas.
Dziewczyny mam z nim nie lada kłopot. Być może jest to spowodowane zbyt dużym kwitnieniem. Możliwe, że ta róża jako jedyna nie lubi mojego nawożenia. W jednej kiści ma kilka ciasno osadzonych kwiatostanów. Kiedy przekwitnie pierwszy, zaczyna szybko gnić i pokłada się na inne. Usuwanie zgniłego przyklejonego kwiatostanu wcale nie jest łatwe a zauważenie jeszcze trudniejsze. Nowe przyrosty rosną tak szybko, że zasłaniają mi kwitnące już kwiaty. On kwitnie mi bardziej w środku.
Rozumiem, że różnica w barwie na zdjęciach jest wynikiem rożnych okresow kwitnienia (letnie upały i wrzesień) oraz naslonecznienia. To drugie raczej bez słońca, prawda? Wyglądają jak dwie rożne odmiany :wink: Bardzo fajny efekt, i do tego taki młody krzew....muszę sie zastanowić nad nią :wink:
Justi tak to inna pora kwitnienia z inną dawką słońca. Teraz Pomponella ma bardziej nasycone kolory. Pewnie niedługo też zblednie.
No, taką Pomponellę to aż mi się zachciało mieć :lol: .
A do tej pory aż tak mnie nie oczarowała.
Aniu ona teraz czaruje :) Moja mama weszła na różankę i aż zapiała z zachwytu. Poprosiła mnie o ukorzenienie patyczka. Zobaczymy czy się uda.
Dlaczego nie chcesz Cartiera ;:145 pięknie pachnie, kwiat ma delikatny.Daj mu szansę chociaż gdzieś z boku
Aszka możliwe, że dam mu szansę gdzieś z boku :) Denerwuje mnie, bo stoi w centralnym miejscu różanki i raczej straszy. Jeszcze nikt nigdy nie zwrócił na niego uwagi a mnie doprowadza do pasji jego pielęgnacja ;:218
Może Cartier u Agi źle się zachowuje, zresztą tak samo jak u mnie.
Margo bingo! :) A co on u Ciebie wyprawia? Ja na przykład mam też problemy z Pastelkami, kiedy wszyscy raczej je chwalą.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

U mnie też Ambridge jest najmniejsza,ale liści jej nie brakuje. Zabiera się znów za kwitnienie. :tan Czy zdąży przed przymrozkami ;:3
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieś a czym nawozisz te róże?
To aż niewiarygodne, żeby dwuletnie krzaczki tak obficie kwitły, też tak chcę ;:180
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”