Ogródek Gosi cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Ten przetacznik siny rzeczywiście kwitnie raz, ale pozostałe kwitły mi przez całe lato, do mrozów :D Przycinałam im kitki, kiedy przekwitły, żeby nie wiązały nasion, a one powtarzały. Rzecz jasna w trzecim czy czwartym kwitnieniu kitki były nieco mniejsze, ale to nie przeszkadza w niczym. Ten Twój to Veronica incana, moje Veronica spicata.
Mary Rose także bardzo lubię za brak problemów i chęć do kwitnienia :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Moj siwy tez nie powtarzal kwitnienia ale po scieciu przekwitnietych kwiatostanow, jest bardzo atrakcyjny w wygladzie - taka srebrna kepka nawet nie kwitnaca zdobi rabate az milo.
Wlasnie bylam podlac moje doniczkowce w gospodarczym i zobaczylam ze hortensja ogrodowa zaczyna rwac sie do zycia i wypuszcza liscie.... będę ja musiala dluzej w pomieszczeniu przetrzymac, zeby jej wiosenne przymrozki nie zaszkodzily pozniej.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Ale dzisiaj cudowna pogoda. Słoneczko, śnieżek okrywa roślinki i w dodatku nie jest za mroźno.
Taka zima może być do marca.

Ewo, to ja chyba za późno ściełam kwiatostany i już nie wypuścił nowych. Jak Ty się znasz na tych przetacznikach. ;:oj
Ja jak zwykle nie przykładam wagi do nazw.

Jula, a gdzie Twój wątek? Nie można Cie odwiedzić.
Masz rację z tym wyglądem. To samo ma z goździkami pierzastymi. PO ścięciu kwiatów i srebrne listki wyglądają bardzo fajnie.
Ja swoją hortensję trzymam na tarasie. Zobaczymy co z tego bedzie. Jak przezyją wsadzę do donic więcej


Róża Haze Sweet jest ze mną od zeszłego roku. Jestem ciekawa jak się będzie sprawowała w tym roku. Ostatnio bardzo polubiłam takie delikatne kwiatuszki
Obrazek

Candelight. Cudowny kwiat, zdrowa, bezproblemowa. Mogłaby tylko częściej kwitnąć, ale to może wynik moje gleby. W tym roku dam więcej papu
Obrazek

Lions Rose. Kolejna róza którą polecam. W zeszłym roku ją przesadzałam w niezbyt dobrym okresie. Odzyła, ale w tym roku znowu ją muszę przesadzić, całkiem zmieniła się koncepcja rabaty
Obrazek

Obrazek

nn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejna nn
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Gosiu szukam informacji, jak dużo róż rośnie w Twoim ogrodzie, gdyż wątek przepełniony cudnymi odmianami.
Przepraszam, że nie doczytałam. :oops:
Ja także bardzo lubię róże o pojedynczych płatkach.
Na razie mam tylko Dorthmunda.
Moim zdaniem nie powinnaś gniewać się na Syna za czytanie książek.
Świadczy to o jego wrażliwości i inteligencji. ;:108
Mój szesnastoletni wnuczek do trzeciej rano potrafi czytać, a córka dyplomatycznie udaje, że o tym nie wie. :;230
Ale w liceum bardzo dobrze sobie radzi. :)
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Bukietowa tez stoi w donicy na tarasie ale ogrodowke ktora dostalam od Anki i ktora rosnie w plastikowej donicy, wstawilam do pomieszczenia. Taka doniczka, to żadne zabezpieczenie.
Sweet Haze tez sobie zapodam jeszcze ;:108 chcialam ja juz na jesien kupic ale najpierw musze rozpracowac roze ktore mam jeszcze w doniczkach i dopiero będę wiedziala czy jedna czy dwie sie zmieszcza.
ps topik juz zalozylam ale prawde mowiac lepiej bylo by mi poczekac do wiosny, bo teraz jakos tak nie ma o czym u mnie pisac.
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Gosiu Mary Rose wygląda cudnie (mimo że różowa) :wink: bardzo podobają mi sie jej kwiaty no i zapach. Czytam że drastyczne posuniecia i komputer i książki zakazane musiał Ci nie źle podpaść. Będzie lepiej oby do ferii. Ciekawa jestem jak przetrwa Ci ta różyczka w donicy, podlewasz ją teraz ?
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

A mnie z kolei w oko wpadła ta ostatnio pokazana NN .Lubię taki ciepły róż.
Z tymi przetacznikami to trudna sprawa-wydaje mi się ,że nie wszystkie powtarzają kwitnienie po ścięciu.Mam kilka odmian ,ścięłam wszystkie i... żaden nie zakwitł. Małgosiu,pewnie i ja w złym terminie przycięłam :oops:
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Posypało się rósowym ślicznie ;:108
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Tajeczko, chyba nie miałaś okazji doczytac ile u mnie róż mieszka, bo chyba takich wiadomości nie umieszczałam, a jeśli to tylko podałam liczbę. Mam ich 51. Teraz uświadomiłam sobie, że nigdy nie zrobiłam spisu w wątku. Może w najbliższym czasie spiszę jakie posiadam. O pojedynczych płatkach mam 2 Haze Sweet i Jazz. Marzą mi się jeszcze oczęta, ale na razie nie mogę ich znaleźć.
Z tym czytaniem to się cieszę. Ile ja się nawalczyłam, żeby w ogóle zaczął, ale jak zaczął to przegiął w drugą stronę. Nie mogę mu pozwolić na nocne czytanie, bo potem nie mogę go zwlec z łóżka. Odsypia chyba dzieciństwo bo wtedy spał tylko po 4 godziny na dobe. Teraz i 12 czasem jest mało. Do szkoły tez nie mogę pozwolić mu nosić, bo izoluje się od klasy i nie uważa na lekcjach myśląc tylko o przerwie i o czytaniu.
No i to ma związek potem z ocenami.
Całkowitego zakazu czytania książek nie ma. Może czytać wieczorem w łózku
Tylko pozazdrościć Ci takiego wnuczka.

Jula, ciesze sie bardzo, że załozyłaś wątek i oczywiście już byłam się wpisać.
Nie mogę się wypowiedzieć jeszcze na temat tego Sweet, ale jak na razie radził sobie nieźle. Liczę na więcej w tym roku.
Marzą mi się jeszcze oczęta.
No to bedziemy wiosna porównywać jak przetrwały.

Isia, nie pamiętam, czy masz Mary Rose? jeśli miałabym wybierac jedną różową to chyba własnie ją.
Rózyczkę podlewam kiedy jest odwilż. Teraz nie ma sensu, bo i tak korzenie zmarznięte. A i woda mogłaby jeszcze zaszkodzić.
Młody niestety podpadł ostatnio i nareszcie do akcji wkroczył tatuś. Od razu efekt był widoczny :D
Na razie zostanie tak do ferii, że ma zakaz kompa w tygodniu. A książki może czytać, ale wieczorem. Dzięki temu wczesniej chodzi spać. :wink:
Chyba taki tryb pracy zostawię też po feriach. Zobaczymy czy to w ogóle coś pomoże
Wybrałas już trawki?

Danusiu, w tym roku musimy pościnac wcześniej. Albo zapytać Ewy, kiedy ona tnie.
Różyczka niestety nn. Szukałam długo jej nazwy, bo bardzo podoba mi się kształt kwiatka i trochę łossiowy kolor.
Niestety ta róża najszybciej ze wszystkich łapie plamistość

Ewo, u mnie rósowości najwięcej. :D


Na dobranoc
Kolejna nn
Obrazek

Abraham Darby po solidnym deszczu
Obrazek

Larissa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Golden Celebratione
Obrazek

Home&Garden
Obrazek
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Gosiu,Geisha śliczna. ;:215
A co do kwiatuszka Sweet Hase mam wątpliwości czy to na pewno ta róża?
Trochę za fiołkowa i płateczków za dużo. :D Może to Lavender Dream?
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Gosiu, jeśli Twoja Sweet Haze tak wygląda jak pokazujesz, to zastanawiam się co rośnie u mnie pod tym imieniem?
Obrazek
przepraszam za wielkość zdjęcia, jeszcze bardziej nie umiem zmniejszyć
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Gosiu różyczki przepiękne, każda po kolei czaruje. Najbardziej moją uwagę zwróciła Candelight jest bajeczna, kolorek cudo :D
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 9

Post »

Śliczne różyczki ;:167 .
A z tym pomaganiem w nauce to niestety rozumiem. Mojego młodego to trzeba wysyłać do oddzielnego pokoju z jedną ćwiczeniówką, bo inaczej w ogóle nie pracuje :? .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”