Ogród Wendy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Oj, dla mnie mogłaby już iść sobie do pingwinów...
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wandziu, jaki wspaniały pomysł z tymi kolorami przy rowie . Ja tam widzę powojnika Guernsey Cream, bo ma takie zielonkawe smużki na płatkach. Albo zółto paskowane funkje. Jest mnóstwo ich odmian, a nie znam się na tyle by wymienić którąś. O! Może 'June'.
A może jakieś maleńkie białe, niskie margerytki ? Albo lilie ? Tak lilie ! Ovatie np. , Concha d'Or, Garden Affair lub Big Brother . Już mi wyobraźnia pracuje ...
Pompa zdecydowanie w tym samym kolorze.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Firletko, Guernsey Cream śliczny, ale jakby rzec - wytworny, niemal salonowy, kiedy trzeba mi Kopciuszka. A co myślisz o powojniku botanicznym Radar Love (doszukałam się wspomnianej metrykalnej Love) - w ubiegłym roku kupiłam go, wiec jeszcze kwiatów nie doczekałam. Będą drobne, dzwonkowate, żółte, łebkami w dół - słowem takie, o jakie zabiegam - skromne, ceniące wskazane im miejsce. Tu bym go posadziła, na to rusztowanie na domku (by ścianę zasłonił).

Obrazek

Funkie mam w znacznej, ale jeszcze nie bizantyjskiej liczbie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są margaretki, a niższe rumianki i rumiany. A pośród nich inne roślinki, które wypełniają oba brzegi rowu: przetacznik ożankowy (u mnie nie jest chwastem), jaskier wielki, pierwiosnek lekarski, serduszki, kokoryczka, mięty, bergenia, kosaćce, gajowiec żółty, bodziszek korzeniasty, runianka japońska, jasnota płożąca, niezapominajka, knieć błotna, kilka odmian brunnery, paprocie (których odmiany dopiero gromadzę), naparstnica, malwa i krwawnik - białe, rodgersja kasztanowcolistna, astilboides tabularis a od najbliższej wiosny jeszcze rugosa biała, pęcherznica kalinolistna darts gold ;:196 , a w otoczeniu płotu, który przywłaszczył sobie rdest auberta rosną kosaciec syberyjski, sadziec, parzydło blekotolistne, barwinek major. Marzy mi się tiarella sercolistna, Disporum flavum, rutewka, dziewanna i coś co by na cały rok zasłaniło domek prądu. Cis?
Może okazja zakupu się nadarzy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wandziu , kochana ! Jak ślicznie ! ;:oj
Szkoda,że nie będę u Ciebie wiosną, gdy kwitną niezapominajki i stokrotki na trawniku . Sunia zapatrzona w wiosnę. Przylgnęła do trawnika i chłonie świeże życie całym ciałem.
Zdaje się mówić - No co maleńkie , niepozorne, nierasowe- siostry moje zielone . Czekałam na was całą zimą, wytrwale szukałam was nosem pod śniegiem i w końcu...jesteście. Zostanę tutaj z wami do zachodu słońca, gdy już stulicie płateczki do snu , wrócę do świata z kamienia i metalu.


Tak.Masz rację . Guernsey elegancki i w nobilitowane miejsca, a to nad rowem ma klimat dzikiego zakątka, ale jakże pięknego ! Te jasnozielone hosty wspaniale kontrastują i kolorem i fakturą liści z żonkilami.Wandziu , co zakątek to oddzielny mikrokosmos. Stworzyliscie wspaniałą przestrzeń. Swobodną przestrzeń dla roślin, zwierząt i dla samych siebie.
Nie wiem jak się będzie zachowywał żółty powojnik dzwoneczkowy. To grupa tangucka, a mój Bill M'c Kenzie - z tej samej - był bardzo zachłanny i bezwzględnie zawłaszczył sobie całą rabatę, na której miał wyznaczony tylko kawałek dla siebie. Może ten - z racji nazwy - będzie zachowywał się z miłością do innych i uwzgędni ich obecność w otoczeniu ? :roll:

Cis. Tak . Jego zieleń jest najgłębsza. A taki szybko rosnący to raczej media Hicksii lub Hillii , nie baccata, która wprawdzie bardzo urokiwa, ale długo trzeba czekać na efekt.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

No i wypełniłaś mi Firletko myśli po brzegi.
Obłożyłam się propozycjami clematisów, i obijam się pomiędzy tymi co skromne, ciche, a przecież nie ubogie naturą. Jeśli mój Radar Love na myśl przywołuje Twego Bill'a MacKenzie - niesfornego jak rozumiem, to szukam dalej. Uśmiecha się do mnie clematis Lemon Bells i Lemon Dream (choć ten bardzo nieśmiało, jakoś sennie) i clematis flammula (coś podobnego chyba widziałam u Tamaryszek) - ten mógłby białym obłoczkiem kwiatków przeskoczyć nawet dach - wypełnić sobą całą wolną przestrzeń - tylko czy zadowolony będzie ze słońca wschodniego i letnich południowych upałów? I jak go okryć w mrozy syberyjskie? Czy zadowoli się agrowłókniną do 2 metrów swojej wielkości? Resztę łodyżek musiałabym skazać na ścięcie? Czy ktoś gości go trwalej u siebie?
Wczoraj moją pamięć okryła zasłona mglista - przecież mam Guernsey Cream! Kupiłam go razem z Królową, Roogouchi i Purple Dream! To Guernsey Cream ma zadanie docelowo stworzyć tiulową zasłonkę izolującą nieco ten dziki zakątek od salonu różanego.

Po rusztowaniu nad rowem wspina się już Lykkefund - póki co ze wzrostem ok 1,50 m, ale miejsca ma na 5, 6 m, bo dalej miejsce przeznaczyłam na coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zgubiło listów na zimę. Latem nieśmiało pokryło się żółtymi, drobniuteńkimi kwiatkami - nie oczekiwałam więcej, dając czas na aklimatyzację. Z odzysku jest, po przejściach - jak moja Sunia - dostrzegam jego chęć wdzięczności, którą odpłacę serdecznie.

Aniu, piękne, i zimą zakwitło! Dziękuję.
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Czytam i patrzę... jak pięknie, sielsko! Oj jak mi brakuje takich widoków. Dziękuję za fotki, choć przeznaczone dla wszystkich, bardzo podniosły mojego ducha. ;:196
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wendy czytam o Twoich zmaganiach powojnikowych i uśmiecham się w duchu.... jak pięknie można o zwykłych - zdawałoby się - zakupach pisać. ;:180 Uwielbiam Twe wywody, choć nie zawsze daję znać, że byłam.Ciekawe, co ostatecznie postanowisz. Ja Ci nie pomogę, bo sama dopiero planuję kupić jakieś powojniki, a z z wspomnianych przez Ciebie jedynie niesfornego Billa posiadam.
Wendy, a znasz imię roślinki prezentowanej na ostatnich zdjęciach? Tej uratowanej przez Ciebie?
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wandziu kochana, nie mogę się doczekać wiosny - wszystko ma swój czas, ale wole jak jest ciepło i słonecznie. Oglądam Twoje roślinki i naprawdę czekam na ciepłe dni, zeby iść podłubać co nieci w ziemi.
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Lukrecjo, jeśli więc pozwolisz, te fotki specjalnie dla Ciebie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daffodil, Asiu, jeszcze nie postanowiłam, stale mocuję się ze swoimi myślami, może Gardenia coś podpowie :D Nadal nie wiem co to za pnącze pnie się nad rowem - chyba nikomu tu nie po drodze było, bo pytanie bez odpowiedzi pozostało.

Obrazek

Aniu, jeszcze tylko chwilka i znów zaszumi nam, zmysły owinie zapachem, wypełni bogactwem na długie "potem" szare dni.

Obrazek

Obrazek

...a gdy Firletka....
Obrazek
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Oj brakuje nam , brakuje tych kolorów , którymi Wandzia maluje nasze światy...
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wandziu nasiałam pomidorków i brakuje mi parapetów i słońca. Resztę przeżyje, skoro pogoda chce nas troche potrzymac w napieciu, to zapewne jest w tym jakis powód...
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7673
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

WENDY......późno już...zapewne śpisz ale jak ranek nastanie użyj tej poezji ogrodowej.........
nie zalewa rów Twojej ostoi :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”