Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

:wit Wandziu, masz dużo ładnych i ciekawych odmian hortensji, ja je bardzo lubię i stworzyłam już rabatkę na której mam ogrodówki przeplecione bukietówkami, myślę trochę jeszcze powiększyc kolekcje, napisz proszę coś o Hortensji Hayes Starburst ;:167 Jakie stanowisko jej najlepiej odpowiada, woli cień, czy słonko? Super połączenia hortensji z innymi roślinami. ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu ;:196 Hayes Starburst cudownie wygląda, szkoda że nie mam już miejsca na nowe odmiany :roll: Zaczynam odróżniać te malutkie kwiatuszki...kolor, płatki każda odmiana ma inne...cieszę się że kilka odmian trafiło do mojego ogrodu.
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Witaj Wandziu
W tym roku również zainteresowałam się hortensjami bukietowymi. Zaczęłam od kupna pędów do ukorzeniania ale wychodzi to kiepsko, bo korzonków brak :cry: Pięknie opisywałaś róże , może teraz napiszesz kilka słow jak obchodzić się z hortensjami ;:168
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Twoja Anabelka świetnie trzyma pion. Moja niestety się pokłada :roll:
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, no po prostu śliczne masz te hortensje ;:173 . Takie dorodne i rozłożyste ;:63 ! Tyle odmian ;:oj .
Naprawdę musisz je ;:167 , skoro mimo tego, że to spore krzaczki i potrzebują w sumie trochę miejsca, to zdecydowałaś się właśnie na nie (zamiast powiedzmy na róże :wink: ). A najbardziej zadziwia mnie, że dosadzasz wciąż nowe odmiany hortensji :shock: .
Hayes Starburst jest cu-do-wna ;:215 !!! Chodzi też za mną Tardiva ... ;:65 . Polecasz je?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu wiedziałam kiedy przywędrować. ;:196 Moje ulubione hortensje. Masz ich tyle ;:oj przepiękne kompozycje.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu do Twego ogrodu wyjątkowo pasują hortensje. Na tle zieleni ich kwiaty przepięknie wyglądają i póki są białe rozjaśniają rabaty. Piszesz, że ...
moja druga miłość. Hortensje bukietowe
czyli krzewiaste nie kuszą ?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16060
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Jagi, ja jeszcze zdołalam sobie wygospodarować jesienią szpalerek dla hortensji i posadziłam kilka Polar Bear, czekam niecierpliwie na efekt. W końcu muszę sprawiedliwie dzielić swoje serce na róże i hortensje. Twoją dorodną Anabelkę podziwiam od zawsze. Bez niej byłoby trochę smutno :D

Takasobie, a mnie kalafiory kojarzą się tylko z ogrodowymi i dlatego za nimi nie przepadam, nie mówiąc już o problemach z ich wiosennym podmarzaniem. Chwała więc producentom, że wymyślili bukietówki. Myślę Miłeczko, że z czasem będziesz do siebie wprowadzać kolejne bukietówki. Ba, nawet jestem tego pewna.

Marpa, jakże to się stało, że zapomniałaś o hortensjach? Wszak o nich nie da się zapomnieć, bo jeszcze do teraz widać ich suche kwiatostany :)

Nena, ja swoją Bobo też mam z patyczka. Dostałam od forumki kwitnący patyczek, wyobrażasz sobie? Ale u mnie jeszcze porządnie nie zakwitła.

Nifredil, na Annabelle musisz uważać, bo gdy złapie dobrą ziemie, jest troszkę ekspansywna, rozrasta się odłogami. Lepiej o tym wiedzieć zawczasu.

Krychna, ja myśle i wnioskuję z moich obserwacji, że hortensje wolą słońce, chociaż nie patelnię. Swoją Hayes mam w półcieniu. Jest to odmiana niesforna, potrafi się pokładać na boki i nie pomagają żadne podpory. Po prostu leży na ścieżce. Wynika to z jej wiotkich pędów. Mam ją dwa lata, być może później nieco zesztywnieje. W tym roku spróbuję ją związać sznurkiem jeszcze przed kwitnieniem. Ale kwiatuszki ma śliczne, oryginalne.

Anna11, dopiero jak się ma wiele odmian, widać jak bardzo się różnią. A co roku pojawiają się nowe, piękniejsze. Mam już jedną na oku ;:224

MIchasia, ja też nie odnoszę sukcesów ze swoimi hortensjowymi patyczkami, choć u niektórych forumowiczów wychodzi to bardzo łatwo. Nie robię już więcej prób, bo i tak nie miałabym miejsca na wsadzenie.

Danio, swoją Anabelkę posadziłam przy kratce, bo wiedziałam, że ta odmiana się pokłada. Dzięki temu nie mam z nią problemów.

Rozeta, odmiana Tardiva jest wysoka i szeroka. W pierwszych latach mnie nie zachwycała, bo wolałam hortensje o pełnych kwiatach, a ta jest ażurowa. Jednak w tym roku kwitła tak doronie i te jej wiechcie były tak cudne, że polecam ją każdemu. Ja mam dwie. Jedną będę prowadzić na drzewko. Myślę, że i dla ciebie byłoby to dobre rozwiązanie. ;:108

Cyma, wiem Soniu, że dzielimy z Tobą miłość do hortensji i dlatego między innymi tak lubię Twój ogród. A już ta hortensja w avatarku to za każdym razem budzi we mnie zachwyt i... zazdrość.

Christinkrysia, ależ oczywiście że uwielbiam krzaczaste, zresztą Anabelle, Hayes i inne także przecież do nich należą. Tylko ogrodowe jakoś nie bardzo do mnie przemawiają. No i nie mam żadnej pięknej dębolistrnej, lecz już niestety nie znajdę na taką miejsca.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wando, teraz to mnie trochę przestraszyłaś. Jak to Annabelle rozłazi się odłogami?? :shock: ja juz przełknęłam to, że ma być stosunkowo wysoka i szeroka - dałam jej sporo wolnego miejsca (które początkowo miała zajmować Abraham Darby ;:14 ) a teraz jeszcze te rozłogi.. Coś czuję że ją wykopię i podrzucę jej jakąś kiepską ziemię..tyle żeby kwitła, ale nie szalała ;:306
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Sabinko! Te odnogi to zostaw dla mnie - Co urośnie, to ciach i do doniczki... ;:224 :;230

Wandziu! Mam dwie bukietowe i dwa parapety zastawione patyczkami oraz cztery kolejne hortensje zamówione, ale nosi mnie i czuję, że poza różami to hortensjom też ulegnę (obiecałam sobie, ze chwilowo nic więcej nie kupię :oops: ).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16060
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Sabinka, to nie jest tak, że ona te rozlogi prowadzi gdzieś pod ziemią, a potem wypuszcza w niespodziewanym miejscu. Ona po prostu przyrasta w kępie. naokoło kępy wypuszcza nowe pędy i staje się gęściejsza. Potrafi wyrosnąć na duży krzew.
Renata, na pewno ulegniesz, tym bardziej że z hortensjami nie ma najmniejszych kłopotów, tylko sama radość.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu dziękuję za odpowiedz, mam rabatkę w lekkim półcieniu, więc chyba odpowiednia. Popieram Hortensjom trzeba ulec to piękne i bezproblemowe krzewy :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Faktycznie masz cudne tge hortensje. Ja mam tylko 7, ale u mnie im nie jest zbyt dobrze
Za sucho
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”