Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna ta rabata trawkowo - jeżówkowa ;:333 ;:303
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

I ja biję brawo ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Ewuniu dążę do tego, żeby rabaty były trochę ujednolicone. Kocham kolory i różnorodność, ale jednak moja natura pedantki zwycięża. :roll: Ta marzyła mi się stonowana i może w końcu osiągnę taki efekt. Pewnie do czasu, aż jakieś rośliny wypadną, albo wpadnę na nowy pomysł. ;:306

Aniu hortensji było ze sto, różnych odmian. Już nie kupuję dużych, więc nawet nie zaglądałam. ;:170 Cena za Silver Dollar dobra, w mojej szkółce po 16 zł. Ja szałwii omączonej wysiałam trochę na parapet, też nie miałam doświadczenia z samosiejkami. Jednak w tym roku rozsiała się wyjątkowo obficie. First Lady nadal mnie zadziwia. Gratisowa sadzonka z jednym pędem, a kwiatów miała kilkanaście. Teraz też ma kilka pąków, jeszcze nacieszę się kwiatami. :tan Widocznie dobrze się czuje na południowej skarpie.

Alu nawet nie sprawdzałam, odmiany były ustawione rzędami, więc było ich sporo. ;:108 Kupiłam w tej małej szkółce na rogu, gdzie byłyśmy na końcu wyprawy. Traw nie było wiele, wypatrzyłam proso i kilka turzyc. Śliwki dla M, lubi sok, a kandyzowane robię do ciasta. Tylko wiśnie, ogórki i teraz śliwki zrobiłam. Może jeszcze dynię kandyzowaną zrobię i dość, bo nie mam gdzie trzymać.

Lucynko latem cieszymy się tym co na rabatach, a teraz znowu zachciewajki mamy. :wink: Przechodziłam fascynacje różnymi jednorocznymi. Miałam astry chińskie, aksamitki, ale jednak cynie są dla mnie najpiękniejsze i jeszcze mało kłopotliwe. Jak ślimaki ich nie zjedzą, to kwitną wspaniale. ;:108 Powideł też trochę smażę, ale nienawidzę tej czynności.

Moniko hosty przytłaczały tę rabatę, jest za mała, żeby takie potwory tam rosły. ;:222 Teraz będzie bardziej przejrzysta, a jak wszystko się rozrośnie będzie ładniej. Od wiosny kwitną tam tulipany, floksy szydlaste od strony domu, białe zawilce, ale chyba o tej porze lubię ją najbardziej.

Ewuś będę przerabiać kolejne rabaty, żeby się cieszyć pochwałami. ;:113
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
w takim razie werbeny zostawiam ..może się wysieją.Tak chciałoby się :wink:
Piękne cynie, trawki, jeżówki, horki, ;:215
Czyz nie piekne mamy lato ,Piękne ;:215
U mnie też żadna róża nie ma deka cienia.I hortki w większości też :wink:
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Jeżówka zielona i trawki cudowne lubię takie uporządkowane rabaty ;:138 A u ciebie nigdzie nie jest "naciapane" "upchane" wszytko pięknie zaplanowane i tak trzymaj ;:63
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u Ciebie ciągle coś się dzieje....rabatki ciągle przechodzą metamorfozy.... ;:215
zazdroszczę chęci do działań ogrodowych,bo mnie jakoś ostatnio opuściły :(
Powiedz mi ta bordowa trawka(chyba jakaś rozplenica)czy ona zimuje w gruncie?
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Śliczna rabata z jeżówkami i trawami ;:138
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Czyli wychodzi na to, że ta odmiana rozchodnika nie warta zachodu, dzięki za info :heja rabata z gren jewelami wymiata :tan
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja zrobiłam taką pstrokaciznę, że też przerabiam. Gust się jednak zmienia. Na początku chce się mieć wszystko bo jest mało a potem człowiek mądrzeje :-)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

;:306 ;:306 Ja też przerabiam! :tan :tan
Tyle że ja to tak z częstotliwością mniej więcej co dwa lata coś przerabiam, co by nudno nie było. ;:7

Miłej pracy, Soniu i wspaniałych efektów! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i znów przyszłam i podziwiam :wink:
Wypatrzyłam,że masz proso.Jak u Ciebie rośnie? Pokłada się? Mój młody jeszcze,dopiero dwuletni ale na drugi rok dam mu jakąś podporę by stał ładnie.Jak jest bez kłosów jest ok,jak dostał kłosy to pokłada się,cała ozdoba to te zwiewne pióropusze :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kochani dziękuję, że zaglądacie i napiszecie dobre słowo. ;:180 Jest tak sucho, że znowu woda z kranu leje się na rabaty. Cieszymy się ze słońca i ciepła, ale moje rośliny trochę mniej.

Aniu werbena patagońska na pewno się wysieje, tylko trzeba być cierpliwym, bo lubi ciepło. ;:108 Róże w upały jednak szybciej gubią kwiaty. ;:174

Obrazek

Obrazek

Majka widocznie nie trafiłaś na stronę, gdzie pokazuję jeden wielki miszmasz. ;:306 Zawsze rabaty będą różne, czasem zwyciężają zachcianki, a czasem konieczność, bo jedne rośliny rosną, ale inne wypadają. W ich miejsce najczęściej sadzę jednoroczne samosiejki. ;:108 Różanka na skarpie, przedstawia taki widok, rośnie tam wszystko, bo róże małe. :roll:

Obrazek

Obrazek

Grażynko jak w każdym ogrodzie zmiany są stale. ;:173 Pomysłów mam sto, a potem trzeba wybrać jeden do realizacji i już jest kłopot. ;:131 Czerwona trawa to rozplenica Fireworks. Niestety pierwszy przymrozek ją niszczy. Posadziłam jedną do donicy, spróbuję przechować w domu. Do tej pory w zaprzyjaźnionej piwnicy, żadna z brązowych traw nie przeżyła.

Obrazek

Obrazek

Beatko miło, że zajrzałaś do mnie. ;:196 Podziwiam twoją pracowitość w dwu ogrodach. :shock:

Obrazek

Obrazek

Anitko mam go od wiosny, wszystkie inne jakoś sobie radzą, tylko Frosty Morn i Variegata rachityczne.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu masz rację, ;:108 Każdy początek, to szaleństwo zbierania roślin, tak naprawdę nie wiemy, jak ogród ma wyglądać. Nacieszymy się roślinami, albo do nich zniechęcimy, bo nie chcą rosnąć u nas. Kolejna faza, to zaglądnie do cudzych ogrodów i zachwyt nad innymi rozwiązaniami. Koło przeróbek zaczyna się toczyć i końca nie widać. :roll:

Obrazek

Obrazek

Lucynko u mnie niektóre rabaty dwa razy w roku się zmieniają. :;230 Na szczęście nie wszystkie. :wink: Już dziś zaczęłam kolejne, ale pochwalę się, jak coś posadzę, bo na razie wykopuję. ;:224 Znalazłam jednak panią, która chętnie zabierze rośliny, więc przynajmniej nie wyrzucę.

Obrazek

Obrazek

Kaszka Cieszę się z twoich odwiedzin. ;:196 Miałaś pomyśleć o wątku. :) Niestety proso posadziłam dopiero w ubiegłym miesiącu, więc żadnego doświadczenia nie mam.

Obrazek

Obrazek

Tak krótko kwitną, że trzeba szybko pokazywać.

Obrazek

Klip Dagga, jednak nie dla mnie. Z daleka nie widać kwiatów, a z bliska potrzebna drabina. Niedługo zacznie kwitnąć na czwartym piętrze. ;:306

Obrazek

Niska szałwia kwitnie prawie cały czas od czerwca. Będzie jej z pewnością więcej. ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, teraz już mam więcej czasu i podglądam z wielkim zaciekawieniem przemiany u Ciebie .
Nowa rabata z drzewem szczepionym piękna ;:180 ;:180 Trawy i jeżówki o tej porze roku pięknie się prezentują.
Ciekawi mnie, co będzie rosło po tulipanach -będę podglądała z ciekawością.
Soniu, gdzie dostałaś nasiona Klip Dagga ? Czy one rosną aż takie wysokie?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”