Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Lucynko, ;:180
Już wszystko podpisałam ;:168 .
Przepraszam, ale ostatnio mam deficyt czasu, piszę na raty i jak już wstawię zdjęcia, to wysyłam :oops: .
Myślałam, że tylko podziwiasz swoją kwitnące działeczkę, a Ty sobie znalazłaś zajęcie w domku ;:185 .
Niestety, do zimnych ogrodników jeszcze trochę czasu zostało, a przymrozkami ciągle straszą ;:14 , to ciepłolubnych roślinek jeszcze nie wyekspediujesz z domu.
Życzenia odwzajemniam z całego serca! ;:196

Lidziu, dziękuję bardzo za pochwały dla moich roślinek, które kwitną mimo zaniedbania i pracowitego podziemia ;:168 .
Wydawało mi się, że już przegoniłam gryzonie, a kiedy chciałam oberwać uschnięte kwiatki hiacynta, pęd został mi w ręce ;:oj . Mam nadzieję, że gadzina wyniosła d ;:219 o gniazda tyle granulek i saszetek, że nie tylko sama się naje, ale i całą rodzinę wykarmi ;:14 .
Zdrówka, Lidziu ;:196

Wczoraj bzy rozwinęły pierwsze kwiatuszki w kiściach, a od razu zapachniało w całym ogrodzie :tan .
Obrazek

Obrazek

Te piękności wykosiłam, niestety
Obrazek

Gwiazdnica wielkokwiatowa zostaję pod nogami trzmieliny.
Obrazek

Bodziszek żałobny
Obrazek

Tulipany, doceniane bo niewiele ich zostało :cry:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec
Obrazek

Szafirki jeszcze dokwitają
Obrazek

Obrazek

Narcyzki ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknego weekendu! :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 816
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

U mnie również bzy kwitną lub jak kto woli lilaki. W tym tygodniu zaczęły. Podobnie jak już prawie wszystkie drzewa i krzewy owocowe. Przymrozki też mnie martwią, ale za dużo się nie poradzi. Truskawki i poziomki to jeszcze przykryję ewentualnie a reszta...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12237
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

No ja już i na poskrzypkę pryskałem w zeszłym tygodniu. Masowo pokazała się na liliach i niedobitkach szachownic. Ciągle coś. Czekam już tylko fatalistycznie na inwazję mszyc na chabrach, różach i złotokapie.

Narcyz „Decoy”. Muszę sobie zapisać i też kupić. Podobnie jak Ty, gdy widywałem takie fotki na kapersach (czy na stronach sklepów z cebulkami), myślałem, że to kolor podkręcany w photoshopie.

Jestem pod wrażeniem. Twój groszek wiosenny zakwitł szybciej niż mój.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2640
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Ale piękne narcyzy masz Martusiu ;:138 Trzeba przyznać że są fascynujące.
Ale na Twoich fotkach i gwiazdnica wygląda cudnie, a co dopiero inne kwiecie :D
Mniszki i stokrotki dwa dni po koszeniu znów kwitną, rozwijają się nowe pączki, ale ja już się nimi nie przejmuję, a nawet je polubiłam pod warunkiem, że nie wciskają się w kępy bylin.
Lilaki wyjątkowo szybko wystartowały i zrobiły Ci maj w ogrodzie ;:63
Przesyłam ciepłe myśli i buziaki ;:196
Miłej niedzieli ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11356
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

I u mnie wykoszone mlecze/tych mi akurat nie żal/ i stokrotki/te żałuję/ nie zastrzegłam sobie i kosiarz wykosił wszystko jak leci...ale i tak chwała mu! :D
Narcyzki masz popisowe! ;:215 Bzy i u mnie zakwitły...pachną a czojsia im wtóruje!Piękny czas ale ponoć załamanie pogody nadchodzi!
Dobrego tygodnia Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, w stosunku do mleczy to ja jestem bezlitosna. ;:134 Kupiłam specjalny przyrząd i zawsze mam go pod ręką. Gdy tylko wpadnie mi w oko jakiś mlecz, przyrząd idzie w ruch, a mlecz do kompostu. ;:125
Stokrotki rosną i kwitną masowo w alejce prowadzącej na działki oraz na mężowskim "trawniku", tworząc nań łąkę.
Po każdym skoszeniu potrzebują dwóch - trzech dni, by z powrotem zakwitnąć. :lol:
Natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego skosiłaś ułudkę... A może to nie ułudka... ;:218
Rewelacyjne odmiany narcyzów pochwalam, a bzami się zachwycam z uwagi na zapach. ;:215 ;:303
U mnie tylko lilak Meyera, ale u sąsiadki tuż przy mojej siatce zakwitł biały bez, więc chłonę jego aromat, a mam do białego bzu sentyment, bo z niego miałam bukiecik ślubny dokładnie 3. stycznia, przy temperaturze ok. -20 stopni. :D

Pozdrawiam i zdrowego tygodnia życzę Wam obojgu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Halinko, u mnie też rozkwitły drzewa w tym tygodniu, a dzisiaj, przy silnym wietrze, już płatki leciały jak śnieg. Oby tylko taki padał i żadnych przymrozków!

Loki, to u mnie, mszyca już jest na trzmielinie a nawet znalazłam ją na pączkach szachownicy lisiej ;:223 .
Mój groszek już nawet przekwita, a u Ciebie jeszcze nie kwitnie? ;:oj To chyba jedyna roślina spóźniona? A może już przekwitł niezauważony?
Decoy ciągle w formie i przykoronek tylko lekko zblakł ;:333 .

Halszko, dziękuję ;:196 Narcyzy są cudne! ;:167 Szkoda, że nie ma odmian całorocznych, mogłabym mieć tylko je w ogrodzie ;:306
Ta gwiazdnica jest ładna ;:333 . Rośnie sobie pod trzmieliny, przy trawniku, toteż jak zbytnio się panoszy, to zmniejszam jej areał kosiarką.
Mniszków mam wokół ogrodu całe mnóstwo, to u mnie nie mają prawa bytu. Przeważnie wydłubuję je systematycznie i nigdy nie kwitną, a w tym roku im się udało ;:14 , ale już większość unicestwiłam i nie zakwitną ;:108 , a stokrotki lubię i cieszę się, że szybko odrastają po skoszeniu ;:215 .

Maryniu, ;:196 stokrotki szybko odrosną, a Ty przynajmniej nie musiałaś sama kosić! ;:333
Narcyzki bardzo dziękują ;:180 . To jest dla nich dobry rok, w większości kwitną obficie ;:215 , tylko szkoda, że pogoda się zepsuła :( , niechby się ochłodziło, ale po co ciągle pada?

Lucynko, też mam takie narzędzie i tępię mniszki. Dookoła kwitnie ich tyle, że w ogrodzie ich nie potrzebuję ;:185 .
W mojej murawie mało jest trawy, za to są wszelkie kwiatki i te niezapominajki ze zdjęcia, które rozsiały się tak bardzo, że nie sposób było je omijać. Jeszcze dużo ich zostało na rabatkach ;:333 .
Narcyzy kłaniają się w podzięce za pochwały ;:180 , a bzy odwdzięczają zapachem :tan .
Bukiet białego bzu w mróz styczniowy ;:oj , narzeczony się postarał ;:215 .
Muszę przejrzeć swoje zdjęcia, bo za nic nie mogę sobie przypomnieć, jakie kwiaty miałam w ślubnym bukiecie ;:224 .
Życzenia przygarniam ;:167 i również dobrego tygodnia życzę ;:196 .

Tulipany czarowały szeroko otwartymi kielichami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pełne rozkwitały przy pięknej pogodzie
Obrazek

Śliczne dzikie - Danusiu ;:196
Obrazek

Klusjusza
Obrazek

Skalny jedynak :(
Obrazek

Little Princess
Obrazek

Fiołki motylkowe
Obrazek

Jedyny kwiatuszek pełnej sangwinarii
Obrazek

Zaczynają hiacyntowce
Obrazek

I mocno spóźniony irysek
Obrazek

Magnolii zostały kwiatki tylko nisko nad ziemią
Obrazek

Kłokoczka kwitnie wyjątkowo obficie
Obrazek

Parnik rozkwita
Obrazek

Jagodowiec niezbyt się popisał
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogody ducha! :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, niesamowity zbiór rozmaitych kwitnień! ;:138 ;:138
Kilka razy przeglądałam ostatnie zdjęcia, a i tak nie umiem się zdecydować, co mnie najbardziej zauroczyło. ;:204
Jagodowce w tym roku i u mnie jakieś niemrawe. ;:131 Stosunkowo późno wygrzebały się z ziemi i tuż nad nią zakwitły. Mizeroty. ;:174
Masz bogatą kolekcję tulipanów! ;:63 Zbiór fiołków też imponujący. ;:333 Czy wszystkie pachną?
Hiacynciki już kwitną, ;:303 a moje dopiero próbują wygrzebać się z ziemi.
Magnolia gwiaździsta zachowała swój nowy kolor. ;:215 Domyślam się, że to jest ta z samosiewu....
Kłokoczka bardzo mi się podoba, ;:138 nawet sobie o niej poczytałam i żałuję, że mam małą działkę. ;:174
Szkoda, że pogoda sprawiła nam psikusa i trzyma w domu. ;:222 U mnie dopiero minionej nocy spadł deszcz, ;:303 którego roślinki już niecierpliwie wyczekiwały.
Cóż, musimy znowu uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i modlić się, by nie przymroziło. ;:108
Wszystkiego dobrego, Martusiu. Zdrówka. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Lucynko, dziękuję bardzo w imieniu chwalonych kwiatuszków ;:180 .
To są efekty wielu lat wtykania roślinek w ziemię i niewielkiej ingerencji w ich rozrastanie i wysiew :oops: .
Tulipany mocno przetrzebione przez gryzonie, zostały tylko niedobitki, na szczęście różne, a i przedszkole dorasta ;:333 .
Wszystkie te fiołki, to motylkowe i nie pachną niestety ;:185 , tak, jak i labradorski czy palmowy.
Paradoksalnie, zakwitły hiacynciki ukryte w głębokim cieniu pęcherznicy ;:oj , reszta, w bardziej słonecznych miejscach, dopiero szykuje się do kwitnienia.
Ta siewka gwiaździstej, ciągle kwitnie na różowo, ale pierwsza rozkwitła i pierwsza zrzuciła płatki :( , a te na zdjęciu, to mocno rozkwitłe kwiaty magnolii Susan.
Gdybyś jednak namyśliła się co do Kłokoczki, to daj znać, bo przynajmniej jedną siewkę widziałam ;:333
Żadnych przymrozków! ;:196

Taki różowiutki, ale też nie pachnie ;:185
Obrazek

I jeszcze trochę różowości.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, u Ciebie serduszki już kwitną ;:219
Moje dopiero z ziemi się wygrzebały, ale jest jedna, która już bardzo ładnie rośnie. ;:333 Rośnie, nie kwitnie. A jest to serduszka od Ciebie, z żółtymi listkami. ;:180
Piękne różowości zaprezentowałaś, a ten tulipan na ostatnim zdjęciu podbił moje serce - biało-czerwony! ;:167

Zajrzałam dzisiaj na działkę, głównie do pomidorów, które wcześniej wywieźliśmy. Mają się dobrze w tunelu pod namiotem z zimowej włókniny. ;:303 A na działce kwitnie to, co kwitło, kilka roślin czeka na słońce, by rozwinąć pąki. ;:3 Deszcz zrobił dobrą robotę i już nie ma omdlałych roślinek. ;:215

Zdrówka, Martusiu, dla Was obojga. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2041
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś magnolię masz piękną to trochę późniejsza jak moja różowa,jagodowiec,parnik,kłokoczka muszę o nich poczytać bardzo ciekawe ,drzewa już za późno u mnie sadzić nie doczekam kwiatów ale jak by to bylina jakaś była ? skusiłabym się chyba zamawiałaś w wysyłkowej szkółce bo nie widzę tego po sklepach.Słoneczka życzę bo u mas zimno i co chwilę pada,a M wyotwierał dom bo parkiet zdziera,brrr... :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2640
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Witaj Martuś :wit Ten różowy fiołek, to cukiereczek równie słodki jak epimedium ;:167
Tyle nieznanych mi oryginalnych kwiatów, których nazw nawet nie słyszałam - zachwycające ;:138
Śliczne kolekcje fiołków, tulipanów, nie wspominając o narcyzach ;:63
Ciepełka Ci życzę I zdrowia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6390
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Nie zdążyłam pochwalić następnej serii narcyzów, a tu już piękne tulipany, fiołki i inne cudeńka pokazujesz :heja
Cudny ten pełny, biało zielony zawilec ;:333
Kwiaty kłokoczki zawsze bardzo mi się podobały. Podziwiałam je na żywo w ogrodzie Grażynki - Kogry, bo krzew za duży na moją działkę.
Dzięki Tobie dowiedziałam się, że ta ekspansywna roślina o ślicznych białych kwiatkach nazywa się gwiazdnica wielkokwiatowa. Dawno temu jedna z forumek przysłała mi ją jako piaskowiec. Na pierwszy rzut oka było widać, że to pomyłka, ale ze względu na kwiaty roślina, na działce została, tyle że bez nazwy...aż do dzisiaj.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”