Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2334
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Piękne orliki i to w takiej obfitości! U mnie dopiero pierwsze kwiaty.
Zlew super! Duży, masywny i elegancki z zewnątrz.
Muszę poczytać o cytryńcu w temacie liści, bo to dla mnie coś nowego. :idea:
Kamasje są nie do zdarcia.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Kasiu, szczypiorek jest jadalny na surowo w całości. Kwiaty mają nektar i można wyczuć odrobinę słodyczy, co może być zaskoczeniem :D

Florianie, dziękuję za komplementy. :) Bardzo mi miło.
No, chociaż Orliki są u mnie wcześniej, niż u Ciebie :D
Czy stosowałeś we florystyce kwiaty szczypiorku? Bukiet szczypiorkowy wygląda bajecznie na stole i stoi dobry tydzień. Polecam :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21775
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Przykro oglądać te szkody po mrozowe :( Bardzo Ci współczuję choć jest i dla mnie zaskoczeniem,że zdarzyło się to w ponoć w najcieplejszym regionie Polski.
Ja nie jestem nastawiona na jakieś wielkie uprawy warzywno - owocowe ale coś tam uprawiam i na razie ten pierwszy przymrozek nie dotknął mnie zbyt mocno,jednak obawiam się jeszcze tych tradycyjnych majowych przymrozków, wszystko się może zdarzyć...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12170
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Cudowne orliki. Pięknie Ci za ich fotki dziękuję.

A strat bardzo współczuję. W tym roku mi się upiekło, ale już miewałem po minus cztery pod koniec kwietnia – i to przy mojej nieco przyspieszonej zazwyczaj względem Polski wegetacji, więc wiem jak to jest.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Karo, takie przymrozki zdarzają się raz na kilka lat na Dolnym Śląsku - to nic dziwnego. Straty są duże, bo wegetacja nieco wyprzedza resztę kraju. Uprawiając winorośl od ponad 15 lat już się nauczyłam, że w Polsce, na nizinach, bez przymrozków pewny jest tylko lipiec.
...choć w zeszłym roku, jak pod koniec lipca temperatura w nocy spadła do +3 stopni w nocy, to fajnie nie było... :wink:

Loki, no wiadomo, jak to jest, jak wegetacja taka wybujała. Winiarze we Francji też doskonale wiedzą, ile razy musieli podgrzewać klimat... żeby uniknąć roku bezowocnej pracy, bo o krzewy trzeba tak samo dbać. U mnie tylko 3 razy na ponad 15 lat uprawy nie udało się ochronić plonu, bo latorośle za duże już były. W inne lata wystarczyło upiąć namiocik z włókniny na drutach. :D

Cóż, przyroda... uczy pokory ;:180

A ja mam już dugi weekend :tan Udało mi się odebrać 3 godziny z nadgodzin i wyjść wcześniej ;:138 :heja ;:304
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12170
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Oj uczy pokory przyroda, uczy.

Ty masz weekend, a ja trzytygodniowy urlop. Zostały mi dwa tygodnie urlopu do wykorzystania do końca maja (inaczej by przepadły), a że w maju we Francji wolnych dni od groma i jeszcze trochę, z dwóch tygodni nagle zrobiły się trzy… :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4569
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Z drzewami orzecha, może być tak że z czasem (w ciągu miesiąca) się zregenerują. Oby :)
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 942
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu bardzo Ci współczuję wyrządzonych strat przez przymrozki. ;:168 Jak widuję w tut.spotach jakie straty ponieśli działkowicze z powodu przymrozków to zaczynam doceniać mój klimat gdyż u mnie wszelkie kwitnienia są później i raczej takich przykrych niespodzianek nie mam. Już nie będę marudzić ,że tak długo muszę czekać na swoje kwitnienia ;:223 a jedynie z przyjemnością będę oglądać Wasze i trzymać kciuki za Wszystkich działkowiczów aby ich roślinkom nic złego się nie przytrafiło ;:108
Pięknie już u Ciebie rozkwitły Orliki ;:138 a moich widzę coraz mniej wschodzi w starych miejscach lub są w mniejszych kępach. Pewnie już się zestarzały a w nowym sezonie pojawią się nowe w różnych innych miejscach.

Pozdrawiam życząc miłego świątecznego wypoczynku ;:167 /choć My działkowicze nawet w takie dni lubimy pracować na swoich działkach/ ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16626
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Katarzynko, aż wierzyć się nie chce, że tyle szkody narobiły przymrozki/mrozy na Dolnym Śląsku ;:oj
Dużo strat, szczególnie owocowych. ;:174
W zamian za to, dla polepszenia nastroju, przepięknie kwitną orliki! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Loki, miłego wypoczynku życzę :)

Bufo-bufo pisze: 1 maja 2024, o 10:40 Z drzewami orzecha, może być tak że z czasem (w ciągu miesiąca) się zregenerują. Oby :)
I tego będę się trzymała :D Kozula też twierdzi, że odbiją. :)


Krasna, nie ma tego złego... W tym u Ciebie wyszło korzystniej, ciesz się chwilą ;:167 :)

Lucynko, po prostu przyroda. Kiedyś bardz bolały mnie takie straty, teraz już się nie martwię takimi rzeczami, bo jest tyle innych powodów do radości :) Np. przetrwały mi kwiaty truskawek z wiosennych nasadzeń i będę miała pierwsze owoce. Będę też miała pierwsze owoce czarnej porzeczki. Przetrwały malutkie hortensje w trawie bez najmniejszego uszczerbku. Młodziutkie borówki amerykańskie w doniczkach też bez uszczerbku. Jabłonie mają nieuszkodzone niektóre zawiązki owoców i to będzie ich pierwsze owocowanie. Naprawdę jest się z czego cieszyć ;:138

************

Taką sowę upolowałam w parku ostatnio. Tym razem udało
o mi się zrobić jej całkiem dobre zdjęcie :D Obrazek

U mnie już czarne bzy kwitną - normalnie czerwiec ;:oj
Obrazek

I teraz najlepsze... Mikołajki w maju ;:oj :tan :heja ;:138

Muszę się pochwalić, bo pęknę z radochy :D
Poprosiłam o sadzonkę kłokoczki, bo u mnie jest nie do zdobycia, no i dostałam ;:138

Dostałam też ogrom roślin, których nie mam. Wszystkie znajdą dobre miejsce u mnie, bo mam gdzie sadzić :tan

Dostałam:
- wiązówkę czerwoną, a mam tylko dziką wersję białą. :) Wiecie, że kwiat wiązówki błotnej jest cennym lekiem przy wszelkich przeziębieniach? Zawiera salicylany, które działają przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Ciekawe, czy dzikusy zmieszają się z tą czerwoną? :lol:
- naparstnicę rdzawą :) Tej jeszcze nie znam, ale i tak miałam wysiać purpurowe w półcieniu.
- rutbekie i bardzo je lubię. Mam nadzieję, że będą się same rozsiewać :)
- jeżówkę purpurową - nie dochowałam się nigdy własnej na RODos, bo mi ślimaki zawsze wyżerały, a kiedyś, jak udało mi się przed ślimorami uchronić, to teściowa niechcący wyplewiła ;:306 Na wsi ślimaków bezdomnych prawie nie widuję, więc na pewno się uchowa. Wysiałam też białe i czekam, aż wzejdą :)
- kaliny - będą ozdobą ogrodzenia między lipami przy garażu :)
Tych roślin jest na prawdę sporo. Jutro jadę na wieś i wsadzę do gruntu.

Zobaczcie sami, ile tego jest :D ;:138 :heja :tan
Obrazek
Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Pięknie złapana sowa. Gratuluję paczuszki z roślinami. Wiązówkę mam w wersji z pełnymi kwiatami odmiany 'Plena'. Jeśli zechcesz to sadzonka się znajdzie. ;)
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Jak zaczęłam rozpakowywać, to okazało się tego tyle, że postanowiłam posadzić do doniczek, żeby się ukorzeniły w półcieniu. Pogoda też nie sprzyja sadzeniu wprost do gruntu na razie, bo jest sucho i upalnie. W domu, na balkonie będę w stanie dopilnować ich wszystkich. Tylko astry wysokie pójdą jutro do gruntu, bo mi miejsca by zabrakło na taką ilość doniczek, a jest ich ze 20 :lol:
Potem, na spokojnie wszystko sobie posadzę na raty. :) :)

Dawidzie, na razie dziękuję za propozycję sadzonki. Bardzo mi miło ;:196 , ale…
Oprócz powyższych mam jeszcze pomidory, papryki i inne warzywa do posadzenia, a w lodówce czeka ok. 50 sadzonek winorośli. Czasem dochodzę do wniosku, że piątej klepki już tylko mi brak ;:223 :lol:
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Ciesz się i szykuj miejsca :wink: Ja też bym przygarnęła kłokoczkę ;:306
U mnie też straty po przymrozkach, ale i tak coś się zje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”