Ogród po mojemu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu dąbrówkę kosmatą mogłabym polubić, kolor cudny. ;:oj
Orlikom dobrze w ogrodzie, piękna kolekcja. Kanadyjski ciekawy i kolor niepotykany. Świetnie, że siewki masz. ;:215
Zazdroszczę Ci czasu na oczekiwanie aż z siewu wyrosną dorodne rośliny. :D
Już się cieszę na większą liczbę zdjęć z ogrodu. ;:65
Przykro, że trochę strat masz po przymrozkach. ;:168 U syna kilkadziesiąt cisów straciło młode przyrosty. U mnie trzy kilometry dalej nie było przymrozku.
Owocnego sezonu i dużo czasu na własny ogród. ;:3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12237
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Nie wiem na czym oko zawiesić, tyle piękności u Ciebie. Szczególnie doceniam kolekcję orlików. Piękny żarnowiec. Amsonię – jako fan toinowatych – też doceniam!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po mojemu

Post »

Piękne portrety roślin. ;:63
Kamasja bardzo ładne.
Orlikowe szaleństwo się zaczęło.
Ciekawy i wielki ten Żarnowiec. Nie podmarza ci ?
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród po mojemu

Post »

Miałam okazję na początku maja odwiedzić Keukenhof i tam widziałam łany błekitno-fioletowej - Twoja fioletowa wydaje się być jeszcze ciemniejsza od tamtejszych; choć biała moim zdaniem jest najbardziej urocza (mam jednak szczególne upodobanie do biało kwitnących roślin :wink: ). Przepiękna jest Twoja kolekcja orlików, nie widziałam nigdy wcześniej tylu odmian. Zaintrygowały mnie kwiaty jasnoróżowe na drzewie/krzewie, widoczne na zdjęciu z krokusami - to migdałek czy inny cudak?
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

cyma2704, dąbrówke na razie lubię, zobaczymy co będzie za rok lub 2 :wink: Orliki u mnie maja dużo miejsca na sianie się - a przynajmniej na razie - więc może jakieś fajniejsze się jeszcze trafią :)
Do ogrodu mam wielka cierpliwość, nie przeszkadza mi nawet długie czekanie na rośliny z siewu :) Teraz zachwycam się moimi siewkami klonu strzępastokorego :) Oby zimę przeżyły.
Niektóre szkody przymrozkowe dopiero teraz widać - jedna lilia złotogłów czy tez lilie drobne wyglądały na nieruszone mrozem, a teraz widać, że większość pączków kwiatowych jednak zostało uszkodzonych.
Czas sie przyda :wink: i deszcz! Dziękuję :)

Locutus, kolekcja orlików w ostatnich dniach zwiększyła się o 3 nowe okazy, zobaczę jak będą wyglądały jak dojdą do siebie. Żarnowce są bardzo wdzięczne :)
Ja jestem zachwycony teraz amsonia 'Blue Ice' - jest najmniejsza ale kwiaty ma cudne :)

anabuko1, dziękuje bardzo :)
Kamasje są trochę chyba niedoceniane ale nawet wczesnowiosenne przymrozki nic im nie robią :)
Żarnowce nie są wrażliwe na mróz, nawet przymrozki mu nic nie robią. Ten duży ('Boskoop Ruby') to najpóźniejsza odmiana u mnie, ale te wczesne tez nie podmarzają.

Anielanna, rozumiem, że mówisz o łanie dąbrówki :) standardowy kolor tej rośliny jest jaśniejszy, bardziej fioletowy. Ja znalazłem okaz o ciemnych kwiatach, i on u mnie taki łan zrobił :) Ale białą też chciałbym mieć :)
Kolekcje orlików chcę powiększać cały czas :) zobaczymy co za rok z tego wyjdzie.
Ten krzew na zdjęciu z krokusami to wawrzynek wilczełyko :) A jak ładnie pachniał w tym roku :)

Kosaciec 'Tipped in Blue':
Obrazek

Kosaciec, którego nazwy nie znam, nie kupowałem nigdy takiej odmiany więc to jakaś pomyłka - ale jest przepiękny:
Obrazek

Amsonia 'Blue Ice':
Obrazek

Naparstnice w tym roku wyglądają jak z czasopism ogrodniczych:
Obrazek

I powoli zacząłem zbieranie siewek :wink: :
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12237
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Piękne te kosaćce. Amsonia zresztą też.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu naparstnice zjawiskowe, co za kolor. ;:oj
Amsonia w moim ulubionym kolorze ale nie można mieć wszystkiego. ;:173
Irysy piękne i chyba syberyjskie dłużej kwitną. Posadziłam holenderskie, ale po trzech dniach było po kwiatach. ;:174
Kocham dąbrówkę za cisowym żywopłotem, gdzie jeździ brama garażowa. zaglądam tam dwa razy w roku, żaden chwast tam nie ma szans. :)
Spokojnego weekendu. ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród po mojemu

Post »

Lubię oglądać co Ty tam masz nowego w ogródku
Pokazuj, pokazuj
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2358
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród po mojemu

Post »

Niezwykłe kwiaty pokazujesz, z których wiele widzę pierwszy raz w życiu :shock: Posiadam amsonię nadreńską, a u Ciebie dowiaduję się o istnieniu innych amsonii :shock: . Kamasja nn piękna. Taka bardziej zwarta i może przez to bardziej trwała? Lubię kamasje ale kamasja Leichtlina szybko więdnie. Żarnowiec przepiękny!
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród po mojemu

Post »

Ach, miałam na myśli kamasje, ale dąbrówka również olśniewa :) czy spadł u Ciebie deszcz? w centrum Poznania podobno dość intensywnie padało, nawałnice nawet z gradem, przez cały długi weekend. Mam nadzieje, że nie poczyniło nziszczeń w Twoim miejscu na ziemi. Mieszkam ok 40 km na południe od Poznania, do mnie ulewa dotarła dopiero w niedzielę wieczorem, caly weekend wzruszania ziemi poszedł niemalże na marne, bo gleba znów uklepana na płasko, tylko chwastów mniej. Planuję zamówić zrębki/korę i wyłożyć na rabaty, ale wstrzymuję się z tym dopóki nie zagospodaruję większości.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

Locutus, dziekuje bardzo :) Amsonie w tym roku wyglądają wyjątkowo ładnie - nawet po kwitnieniu.

cyma2704, naparstnice to mnie zaskoczyły w tym roku swoim kwitnieniem. Ogólnie ja je traktuję jako wypełniacze (jako że orlaja chyba nie planuje ekspansji na rabacie), usuwam siewki tylko tam, gdzie na pewno ich nie chcę.
Amsonie nie są ekspansywne, niewiele im potrzeba miejsca :wink:
Kosaćce syberyjskie mają z reguły więcej kwiatów więc ich kwitnienie jest trochę przedłużone, te holenderskie mają mniej kwiatów na pędzie.
Problem z dąbrówka może być taki, że pożądane rośliny też mogą z nią nie mieć szans :wink:

Margo2, a coraz więcej roślin mam w ogrodzie więc chyba będzie co pokazywać :)

Florian Silesia, i po to jest właśnie to forum :) można się dowiedzieć o roślinach, których wcześniej nawet nie znaliśmy :) A są jeszcze inne amsonie :wink: ja mam tylko 4 różne :wink:
Niestety chyba wszystkie kamasje są nietrwałe, bardzo szybko przekwitają, ale w pełni kwitnienia mają swój urok :)

Anielanna, każdy rejon ma swoją specyfikę - i niestety wielokrotnie słyszałem, że w Poznaniu lało, że cos podtopiło, a u mnie tylko żar się z nieba lał w tym czasie :D Na szczęście i u mnie popadało w ostatnich dniach co mnie bardzo cieszy. Gradu u mnie chyba nie było wcale ale opady deszczu były czasem mocne.
Ja mieszkam jakieś 30 km na zachód od Poznania, na terenie dość stepowym :wink: Ale możemy mieć zbliżone warunki pogodowe :)
Korę polecam! Bez kory ciężko byłoby mi zakładać ogród. I ja trochę inaczej robię - najpierw sypie korę - robi mi się taka rabata z pustynią korową, a dopiero później nasadzenia. I tak kawałek po kawałku tworzę ogród :)
Trzymam kciuki za Twoje poczynania ogrodowe :)

Po tych ostatnich deszczach ogród odżył, nawet mocno, choć najlepiej się mają oczywiście chwasty :wink:
W ostatnich dniach zachwycam się siewkami jeżówki paradoxa, które wysiałem w zeszłym roku z zebranych nasion. Wiedziałem, że siewki nie będą czystym gatunkiem bo roślina rośnie otoczona jeżówkami purpurowymi i bladymi. I większośc siewek przypomina rodzica - są żółte, mają troszke szersze liście, kwitną wcześniej niż rodzic. Ale jedna siewka jest bardzo wysoka, płatki ma purpurowe, zwisające jak u rodzica, a inna siewka jest w kolorze pomarańczowym i ma szersze liście nić paradoxa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lilie powoli zaczynają kwitnienie choć część lilii została uszkodzona przymrozkami, i albo nie zakwitną, albo mają zdeformowane pąki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W niektórych miejscach ogród wygląda jak mini busz :wink: :
Obrazek
Obrazek
I to mi się podoba :wink: Przynajmniej widać już zróżnicowanie wysokości ponieważ w dużej mierze rok temu wszystko było takiej samej wysokości, i ogród wydawał się płaski.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12237
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Jakie cudowne jeżówki. ;:167 Mnie się nigdy nie udały.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”