Micha storczyków Kahim cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Borg (przepraszam, posługuje się nickiem, nie znam Twojego imienia), nie interesowałam się specjalnie upięciem storczyków, nie będę więc podejmować dyskusji. Zapewne masz rację, przecież miałeś z takim upięciem bezpośredni kontakt.
Myślę natomiast, że Kasia nie o upięciu pędu kwiatowego pisze, a o kształtowaniu samoistnym pędu przez roślinkę. Phal. już na etapie tworzenia pędu kształtuje jego pokrój. I tak jest w przypadku storczyka Dufin, kiedy to część pędu na której są kwiatki, sama się kieruje w dół (porównanie do kaskady).
Podkreślam, że to tylko mój tok myślenia....
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

O to to to Janeczko, tak samo kombinuję ;:108

Grażynko, mój potwór- morderca roślinności to biało-ruda kociczka, o słodkim pyszczku i szatanie między uszkami :;230 Jak znajdę chwilkę, wstawię fotki :wink:

Borg, dzięki :lol: Teraz muszę być grzeczna i przykładna, bym znów nie opuściła działu w podskokach.... I żadnych konkursów!! ;:14
Co do barierki czy się sprawdza, dowiem się po weekendzie, bo jestem poza domem. Mam nadzieję, że się sprawdza... ;:173

Karnova... Tak to jest, gdy dzieci się nudzą :;230

:wit
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

O nie nie nie, źle mnie zrozumiałaś Grażynko :;230 Ja jestem TYM dzieckiem które w czasie deszczu się nudziło ;:306
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Hehehe, Grażynko, nie ma czego zazdrościć, to ogólno dostępne zjawisko :lol:
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Gianna, nie masz za co przepraszać. Po to ten nick jest, żeby się nim posługiwać. :D
Kahim, a jak Ty ten płotek do parapetu przymocowałaś? Bo mnie się coraz bardziej ten pomysł zaczyna podobać i chyba się porozglądam za czymś takim.
W ogóle wczoraj miałem maraton po Leroy, Obi, Praktikerze i innych zieleńcach i o mało nie wróciłem do domu z dendrobium i hibiskusem. :)
Na szczęście zdrowy rozsądek się odezwał, ale tego dendrobium to teraz jednak żałuję trochę, naprawdę ładne było, w dobrym stanie i z keikiem. Gdyby to był Firebird, a nie biały to bym się nawet chwili nie zastanawiał. :)
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Hibiskusa nie wziąłeś?? ;:185

A płotek ma na dole takie dwa szpikulce i je wbiłam w ziemię dwóch sąsiednich doniczek :wink:
( kupiłam go w LM)
;:204
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Kasiu czyli jak plotek runie to z dwoma storczykami? :;230 Janeczko chyba dobrze kombinujesz z tym storczykiem kaskadowym, przekonuje mnie to :D

nie pogrubiam nickow bo pisze z telefonu ;:131
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Aha to jednak nie ocali storczyków od upadku. :)
To ja chcę taki żeby był przymocowany do parapetu.

No nie wziąłem, bo miałem jeszcze dużo sklepów do obskoczenia i ciężko by było z drzewkiem. :)
Ale planuję. To już postanowione. W Obi jest promocja - po 45 zeta są zamiast po 70 tylko nie wiem jaki kolor, bo nie kwitną. A nie chciałbym, żeby mi się trafił różowy. :)
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Strasznie dużo :shock:
To nie lepiej kupić ładnego małego hibka o konkretnym kolorze, niż takie drzewko? A to jest szczepione na pniu, czy tak prowadzone i wieloletnie? Bo jak ta druga opcja, to w sumie 45zł to nie dużo :lol:

Jak na płotek wlezie mój kotek ( :;230 ) to nie przewróci się żaden storczyk, bo płotek wbity jest z jednej strony w ziemię od tego wielkiego bonsai- tam jest kłębowisko korzeni, więc super mocno się trzyma. Z drugiej strony szpikulec płotka wbiłam w dno michy(keramzyt i kratka metalowa) :wink: Ona z kolei jest bardzo ciężka, więc też się nie ruszy :D
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Kasiu ten maluch od Ciebie zmienia zdanie i teraz jest bardziej bordowy niż fioletowy (co mnie bardzo cieszy, bo fioletowy mini mi teraz kwitnie) - ale jeszcze trochę trzeba żeby pokazał buźkę w całej krasie....Płotek pomysłowy :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Cześć Iwonko :wit
Mówisz o fiołku? A foteczki gdzie? :lol:
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

To ja mam jeszcze pytanko do cattleyko- zorientowanych ;:138
Czy jeżeli nowe i chyba już dojrzałe pseudobulwki cattleyki zaczęły produkować kolejne nowe psb to czy to znaczy, że "przegapiłam" okres ich kwitnienia( tych dojrzałych)?
Inaczej pytając- czy zabrakło jakiegoś czynnika (temp. wilgotność itp.), że nie zakwitły? :(

Czy może kwitnienie jest jeszcze przed nimi, a to że produkują nowe psb jest normą??

:wit
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

mi ktoś kiedyś napisał, że bardzo rzadko się zdarza by pseudobulwa myślała jeszcze o kwitnieniu, gdy wypuszcza nową pseudobulwę.. Podejrzewam, że roślinka chce się "odbudować" po przesadzaniu i podziale zanim weźmie się za kwitnięcie :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”