Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Piękne kwiaty pokazałeś Henryku :) Dobrze, że są na forum ludzie, którzy stopniowo dawkują zdjęcia i zawsze im coś zostaje na zimę :D Kaktusy z tego rodzaju jak dla mnie większość jest bardzo do siebie podobne ale kwitną świetnie!
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Wysoko energetyczne ;:138 i szczególnie pożądane takie widoki jak za oknem kapie, mży tudzież siąpi
i do tego zimnica.
Najbardziej rozweselająca jak dla mnie Rebutia xanthocarpa ;:138
hen_s pisze:Oczywiście - czas na wiosnę pępowinę przeciąć i młodzież zacząć usamodzielniać. :wink:

U mnie zeszłoroczne siewki stoją razem z dorosłymi na tych samych stanowiskach.
Henryku próbowałam wiosną w tym sezonie ale zarazy po kilku dniach były bardziej wysuszone niż po całej zimie.
Wystraszyłam się, że mi uschną na amen ;:202 jak tam dłużej postoją.
Fakt, że ciernie to miały jeszcze szczątkowe i może dlatego nic ich nie chroniło od słońca(mimo, że pod cieniówką) i wiatru ale oczywiście w przyszłym spróbuję :D
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Kolorki ładne. Ale ja jakoś nie przepadam za klasycznymi Rebucjami, dziwne ;)

Natomiast suleczki jeśli mają już choć jakąś namiastki rzepki to raczej sporo zniosą. Może nie pełna, całodzienna patelka, ale z lekkim cieniowaniem ładnie wrócą do właściwych kształtów na słoneczku.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

i proszę kolejne rebucje się ujawniły ;:138
Awatar użytkownika
Norel
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 mar 2010, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Bardzo ładne, obfite kwitnienia :D Moje nieliczne, w tym roku jakoś lekko strajkowały...
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Najlepsze połączenie cierni i kwiatów mają Parodie ;:333
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Ja bym polemizował z tym twierdzeniem. Parodie albo mają piękne ciernie albo mają piękne kwiaty. Ze świecą szukać parodii o pięknych cierniach i dużych, fajnie wybarwionych kwiatach. Jedyne wyjątki to P.herzogii i P.nivosa i może jeszcze ładnie ociernione formy P.subterranea. Pozostałe parodie to albo mają fajne koluchy (czyli np. boliwijska P.maxima lub argentyńska P.aureicentra) albo fantastyczne kwiaty przy mizernym ociernieniu - czyli np. cała kurduplasta Argentyna z P.microsperma na czele.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Tomku są gusta i guściki :lol:
Pewnie masz racje, ja stwierdzam subiektywnie, że z roślin jakie miałem okazje oglądać u Henia to najwięcej emocji u mnie budzą Parodie. Stare, zadbane, pięknie kwitną. ( Po za Haworsjami tu mam obłęd w oczach)

Teraz są dość popularne różne rebucjowate i może słusznie bo ładnie kwitną ale sama roślina u mnie nie budzi aż takiego zachwytu.

To tak jak twoje Lobivie, doceniam ich unikalność, pracę jaką w nie włożyłeś i ciekawe zestawiania kolorystyczne

Oczywiście piszę wszystko teoretycznie nie mam warunków i mogę tylko się pozachwycać :lol:
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20152
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Mam wielki sentyment do rodzaju Parodia. Jest to mój ulubiony rodzaj i ulubione rośliny. Niemniej jednak jak to zwykle bywa mam w nim faworytów (faworytki) - i są to parodie z grupy microsperma. Może i nie mają wielkich cierni ale ich kwiaty są oszałamiające barwami i wielkością. Do tego ciernie mają też niczego sobie. No i rosną mniejsze co też się liczy... :)
Ot, taka subiektywna opinia.

Natomiast rebucjowate to wartość dodana. :)
Dla urozmaicenia kolekcji która u mnie w znakomitej większości składa się z gymnokalicji oraz parodii są to rośliny idealne. Barwy kwiatów w skali niespotykanej upiększają wizualnie wiosenne miesiące. No i niewielkie rozmiary przy chronicznym braku miejsca na jaki cierpię jest to bonus nie do pogardzenia.
Stąd ich u mnie już sporo a będzie dużo więcej. ;:173
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21826
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

hen_s pisze:Mam wielki sentyment do rodzaju Parodia.
Stąd ich u mnie już sporo a będzie dużo więcej. ;:173
I to bardzo miła dla nas wiadomość Henryku ;:138

Twoje rebutia ogrzały mnie bardzo i uaktywniły,dzięki :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

Z gymnocalycium też tak jest, że kiedyś odbierałem je jak większe lub mniejsze G.baldianum ale jak się zagłębić w temat to dość zróżnicowana grupa, która oprócz kwiatów na fajne ciernie.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

chromat pisze:Z gymnocalycium też tak jest, że [...] jak się zagłębić w temat to dość zróżnicowana grupa, która oprócz kwiatów na fajne ciernie.

I może dlatego mają tu na forum tylu wielbicieli :wink:
Ciekawie wyglądają nawet bez kwiatów, proste w uprawie(z paroma wyjątkami), nie potrzebują zbyt niskich(jak np. górale) temperatur na zimowisku, zasadniczo dość chętnie kwitną i wybaczają błędy- same zalety :lol:
hen_s pisze:Stąd ich u mnie już sporo a będzie dużo więcej.
To dobra wiadomość dla takiego podglądacza jak ja.
A można zapytać jaki kierunek? Sulki, medio, rebutia czy aylostera?
Czy wszystkiego po trochu?
czarny pisze:Natomiast suleczki jeśli mają już choć jakąś namiastki rzepki to raczej sporo zniosą. Może nie pełna, całodzienna patelka, ale z lekkim cieniowaniem ładnie wrócą do właściwych kształtów na słoneczku.
No wiedziałam :roll: , że coś mi namieszają z tymi nasionami :wink: może ja też rebucje mam bo na wiosnę jak je przesadzałam to żadnych rzepek nawet tyciuteńkich nie było ;:185
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 4

Post »

:wit Witaj, Henryku. Wpadlam tu z wyszukiwarki, gdzie znalazlam wpis piasku pustyni o tym, ze u Ciebie pytala o Bi58. Bo zakupilam duza butle, a tam dawkowanie na ha. No, tyle to ja nie mam w doniczkach. ;:306 Szukajac postow dot. chemii, sila rzeczy przegladnelam zdjecia i... poczulam sie jak w szklarence mojej mamy lat temu tyle, ze ludzie tak dlugo nie zyja. Mama miala duza kolekcje kaktusow. Piekna podroz w czasie. To, co mnie urzeklo, to hybrydowe echinopsisy - nie wiedzialam nawet ze takie istnieja - one sa cudowne, fantastyczne, bajeczne! ;:167 Masz fantastyczna kolekcje, swietna "reke" i duza wiedze - jestem pod wrazeniem. ;:180
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”