Pomidory koktajlowe na tarasie,w donicach itp.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
milka 1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 wrz 2010, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

Wielkość doniczek naprawdę nie ma zbytniego znaczenia ,przecież pomidory także są uprawiane hydroponicznie ,a tam w ogóle nie ma ziemi ,ale nie o to chodzi ,dobrze mieć trochę ziemi aby rośliny miały naturalne składniki i między innymi mikroelementy ,a kuweta jest magazynierem po przelaniu.Ja zastosowałam dobrze przerobiony kilkuletni obornik kurzy zmieszany z ziemią i troszeczkę torfu, a pomidory się odwdzięczyły dość przyzwoitym plonem.Też trzeba uzupełniać nawożenie ,bo przecież pomidory muszą być dość systematycznie dożywiane ,aby nieprzerwanie dobrze rosły.
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

Jak to nie ma znaczenia, a korzeń gdzie się podzieje? Spróbuj uprawiać pomidor w małym kubeczku po jogurcie. A widziałaś uprawę hydroponiczną? http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1 . To po co przesadzać kwiatki rosnące w doniczkach w domu??? Przecież nawozimy je nawozami najczęściej płynnymi. Chyba nie od tak, dla zabawy.
wodnik
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

No, jakieś granice przyzwoitości na korzeń chyba muszą być. ;)

Muszę sobie poanalizować, które pomidorki pójdą do pojemników, które do szklarni, a które pod chmurkę. I jak duże urosną, co się bezpośrednio łączy z miejscem przeznaczenia.
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 506
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

też mi się wydaje, że wielkość ma znaczenie :;230 , oczywiście doniczek :wink:
dlatego się pytam, ktoś przecież doradzi, nie chcę sadzić tych pysznych koktajlówek w małe doniczki a potem mieć do siebie żal, ze poskąpiłam im miejsca
domyślam się, że pewnie lepiej jak donica szeroka a nie koniecznie za wysoka, w końcu korzenie za głęboko nie sięgają, nadal szukam informacji ;:132
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
milka 1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 wrz 2010, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

Witia,ja nie pisałam że aż tak małe doniczki, a tylko 5 litrowe do 10 litrów , bo po co większe, chyba że chcemy wyhodować drzewo pomidorowe. Zapotrzebowanie na jedną roślinę wody wynosi około 2 litry i nawet duża doniczka będzie miała problemy jednorazowo zgromadzić taką ilość , aby nie udusić korzeni , więc po to jest kuweta która gromadzi nadmiar wody, a także można zasilać od dołu wprost do kuwety(cena takiej kuwety na dwie doniczki to powyżej 2 zł ,a dużo ułatwia podlewanie)
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

Kuweta to dobra sprawa, jeszcze ten drenaż na spód, wtedy rzeczywiście można uniknąć wyboru pomiędzy pustynią a bagnem w donicy.

A bezpośrednio w skrzynkach sadził ktoś pomidory?
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 506
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

w skrzynkach nie sadziłam, tylko doniczki,
Milka, kuweta też mi się podoba ;:138
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: pomidorki koktajlowe w doniczkach

Post »

W tym roku miałam cały balkon zasadzony różnymi pomidorami, ale mam zamiar na balkonie sadzić tylko niziutkie, wcześnie dojrzewające. Te moje wczesne są średniej wielkości, chętnie bym posadziła jakieś koktajlowe, ale żeby nie były wyższe niż 30 cm. Najlepiej udają się w skrzynkach, z pojedyńczymi doniczkami kłopot z podlewaniem.
Waleria
bary
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 8 maja 2011, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

napiszę w ramach ciekawostki. w ubiegłym roku dostałem sadzonki pomidorów koktailowych. nazwy odmiany nikt mi nie podał; jakośc sadzonek była fatalna (około 10cm wysokości): blade, niewyrośnięte, pożółkłe liście, tzw. trupy. wysadziłem je na balkonie do skrzynki w rozmiarze 80x15x15cm. do tej skrzynki wysadziłem aż 18 sadzonek! wszystkie się przyjeły i urosły mi krzaki wysokości około metra. przy palikowaniu zrobiłem maksymalne rozłożenie na zewnątrz aby jak najmniej się dusiły. ziemia do której wysadzałem była bardzo próchnicza (Pasłęk - warzywko), oczywiście regularnie nawoziłem gnojowicą (nie mylic z gnojówką) i później zapylałem Betoksonem :D tak na oko miałem pół kg owoców z każdego krzaka. po prostu szok jak dobra ziemia i odpowiednie nawożenie może z marnej sadzonki dac tak wyśmienity plon ;:138
to był pierwszy rok kiedy miałem pomidory na balkonie. w tym roku wysadziłem 4 różne odmiany, w tym dwie z "wyższej półki", a dwie to znane zapewne wszystkim: koralik i maskotka. napiszę jaki był tego efekt :tan
jak słyszę o donicach w minimalnym rozmiarze 25x25cm to ciarki przechodzą... ;:223 puszczanie na jeden pęd to też takie pierdzielenie farmazonów (za przeproszeniem). jeśli pod sadzonkę podsypie się dobrą ziemię to można wysadzic 2-3 sztuki obok siebie i puszczac na tyle pędów, na ile mamy ochotę :heja
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

18 sadzonek na 80 cm........ta...a swistak siedzi i zawija je w te sreberka ;:224
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
krab32
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 kwie 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

U mnie w 80-ach po 3szt, stoją już na tarasie :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Pomidorki co 4cm......Może to i sposób.....
Waleria
bary
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 8 maja 2011, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

jestem nowy na tym forum, testuję możliwości wklejania zdjęc - tak więc proszę o wyrozumiałośc...

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”