Różany ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

edulkot pisze: Monia zamówiłaś kilkanaście róż a widzę że parę się powtarza z tymi co już masz czyli jesteś z nich bardzo zadowolona. Rzeczywiście Pink Swany jest śliczna a jak z jej zimowaniem bo jednak ma strefę 6b. Co prawda takie maluszki łatwo schowają się pod kopczykiem ale ryzyko zawsze jest. ;:173
Muszę przyznać, że zimowanie Pink Swany jest u mnie całkiem dobre :D Ja mam 4 krzaczki i mogłabym mieć kolejne 4 :lol: Bardzo jestem z niej zadowolona :D
Obrazek

-- Pn 24 wrz 2012 19:11 --
robaczek_Poznan pisze:Monia, piękne róże a widok ogólny ogrodu już chwyta za serce ;:167
Twój ogród już ma angielski charakter, a gdy rosrosną się wszystkie roślinki to będzie bajka ;:170
ps. Posadziłam dzisiaj piwonie - Maxima Festiva, którą zaraziłam się u Ciebie ;:196
Mam nadzieję, że moja to Festiva :lol: Tak została zidentyfikowana :D Bardzo piękna odmiana :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

_ninetta_ pisze:Monika, przyszłam, żeby sobie pooglądać Williama Morrisa. Piękna różyczka i bardzo podobna do Abrahama. Czy one się czymś różnią? Pashmina boooska!
Anetko, Willi ma nieco mniejsze kwiaty i jest zdrowy :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

majka411 pisze::wit Moniczko, masz piękne róże i ile tam kwiatów ;:oj
Widzę, że masz Princess Alexandra of Kent , ja ją właśnie zamówiłam ze względu na kolor kwiatów.
Ciekawa jestem czy ta róża ma ładny krzaczek, zastanawiam się gdzie ją posadzić.
Pytałaś o Wildeve, kwiaty ma śliczne i jak na angieleczkę utrzymują się całkiem długo.
Właśnie ta róża ma wyjątkowo zgrabny kompaktowy krzaczek, dopiero do drugiego kwitnienia wypuściła wyższe gałązki.
Mnie się ta róża bardzo podoba.
Nie mogłam do niej podejść i zrobić zdjęcia z pierwszego kwitnienia. Kująca Colett skutecznie mi to utrudniła.
;:196
Majeczko, Alexandra of Kent ma ładny pokrój - dość szeroko rośnie, ale ładnie, gęsto. Ja mam 3 te róże - kupiłam przez te piękne, wielkie kwiaty o niezwykłej tonacji różu.
Obrazek

-- Pn 24 wrz 2012 19:35 --
wanda7 pisze:Princesse Anne rzeczywiście zasługuje na sesję. Wspaniała. A Concerto należy u mnie do moich ulubionych ze względu na długie utrzymywanie kwiatów. Czy potwierdzasz Moniko to moje spostrzeżenie?
Tak, Wandziu, Concerto to b.dobra róża ;:108 No i kolory ma ciekawe - potrafi mieć jaśniutkie kwiaty,ale też czasami zupełnie ogniste.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

sweety pisze:Pink Swany faktycznie zachwycająca (innym oczywiście te nic nie brakuje :wink: )! Budową kwiatów do złudzenia przypomina mi pnącą, która ostatnio kusiła mnie w moim ulubionym ogrodniczym... Wówczas nie kupiłam, ateraz jednka zamówiłam w F. ;:167 Nie mogłam się oprzeć...
A co to za róża pnąca??
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Może się mylę, ale sama zobacz...

http://www.floribunda.pl/climbing-rosa-id-248.html
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Aniu, to róża Rosarium Uetersen, występująca w 2 polskich szkółkach jako Climbing Rosa. W rzeczywistiści kwiaty są zupełnie w innej tonacji i mniejsze u Swany.
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Dzięki ;:138 Teraz już będę wiedziała :) Niestety zdjęcia bywaja złudne ...
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Monia, ja też kupiłam RU jako Climbing Rosę w Rosarium - zmienili już opis, tamta znikła z oferty. Mam też RU z innego źródła i ma nieco mniejsze kwiaty, ale kolor i pokrój ten sam. Bardzo lubię tą różyczkę ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Monia - wypatrzyłam u Ciebie różę Coral Down, jak Ci się sprawuje? Zastanawiam się nad jej zakupem, bordzo podoba mi się jej kolor. Masz może zdjęcie całego krzaczka?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniś róże wciąż pięknie i obficie Ci kwitną, ogródek wygląda dzięki nim jak w pełni lata :D
Niebieściutki floks zjawiskowy, o tak intensywnym niebieskim kolorku jeszcze nie widziałam :D Będzie wspaniale wyglądał jak rozrośnie się w dużą kępę :D
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniś :wit
Róże super ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różany ogród cz.6

Post »

:wit Moniczko, co słychać ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

robaczek_Poznan pisze:
vertigo pisze:Aniu, to róża Rosarium Uetersen, występująca w 2 polskich szkółkach jako Climbing Rosa. W rzeczywistiści kwiaty są zupełnie w innej tonacji i mniejsze u Swany.
Monia, ja też kupiłam RU jako Climbing Rosę w Rosarium - zmienili już opis, tamta znikła z oferty. Mam też RU z innego źródła i ma nieco mniejsze kwiaty, ale kolor i pokrój ten sam. Bardzo lubię tą różyczkę ;:173
Ja też lubię Rosarium Uestersen, ale jednak nie jest to wysoka róża pnąca. U mnie co roku dorasta do ok. 1,5m, a po zimie wymaga zawsze cięcia do kopca, bo tak wymarza, więc zaczyna od nowa :( W tym roku jest wyjątkowo ładna - może dlatego, że coraz starsza ;:224

-- Cz 04 paź 2012 20:08 --
KLEO1 pisze:Monia - wypatrzyłam u Ciebie różę Coral Down, jak Ci się sprawuje? Zastanawiam się nad jej zakupem, bordzo podoba mi się jej kolor. Masz może zdjęcie całego krzaczka?
Niestety nie mam już tej róży. Wykopałam niedawno :oops: Słabo u mnie rosła, a po pierwszym kwitnieniu zawsze mocno chorowała na plamistość.

-- Cz 04 paź 2012 20:09 --
AGNESS pisze:Moniś róże wciąż pięknie i obficie Ci kwitną, ogródek wygląda dzięki nim jak w pełni lata :D
Niebieściutki floks zjawiskowy, o tak intensywnym niebieskim kolorku jeszcze nie widziałam :D Będzie wspaniale wyglądał jak rozrośnie się w dużą kępę :D
Aguś, kłopot w tym, że róże w tym roku u mnie wyjątkowo późno zakwitły i przez to dopiero rozkręca się drugie kwitnienie, a róże już powinny się uspokoić i powoli drewnieć, żeby lepiej znieść zimę :roll:

-- Cz 04 paź 2012 20:10 --
Sasanka18 pisze:Moniś :wit
Róże super ;:196
;:196

-- Cz 04 paź 2012 20:11 --
majka411 pisze::wit Moniczko, co słychać ;:168
:wit mało mam czasu ostatnio i trochę kłopotów zdrowotnych miałam, ale już powoli dochodzę do siebie ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”