Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Olafasola13
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Też przymierzam się w tym roku do uprawy Anna Russian, ogólnie dobre opinie o niej czytałam. Należy chyba do wcześniejszych pomidorów? Chciałabym mieć właśnie jakieś wcześniejsze we folii odmiany też bo w zeszłym roku dość długo czekałam na pomidory mając w niej faworyta, aurije, or pera d'arbuzzo. Megagroniasty we folii też się ociągał,ten w gruncie wypadł o wiele lepiej tyle że wcześniej się skończył przez zarazę.
Do tego może uda mi się dostać na awn Ijuńskiego
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8878
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Jak się na akcji nie załapiesz to napisz do mnie . Dodam , że ten pomidor to nie jest jakiś rarytas , ale
ja nie wyobraząm sobie otwarcia sezonu bez niego . Nie pamiętam ile lat go uprawiam . Przez ten czas
testowałam inne mikrusy . Większość odkładałam do powtórki , tylko tego co roku powtarzam .

Katję uprawiałam i oceniam bardzo dobrze . Pamiętam , że jest też Katja f1 . Mam podejrzenie , że ta którą
uprawiałam to dalsze pokolenie hybrydy . U mnie rozszczepiła się na liść zwykły i ziemniaczany .
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Olafasola13 pisze: 8 gru 2023, o 23:18 Też przymierzam się w tym roku do uprawy Anna Russian, ogólnie dobre opinie o niej czytałam. Należy chyba do wcześniejszych pomidorów?
Właśnie dlatego ta odmiana mnie zainteresowała,podobnie Katja Heirloom.Ja ze swojej strony mogę polecić odmianę Kosovo.Od lat ją sadzę i jestem z niej bardzo zadowolony choć jest póżniejsza od tych wcześniej wymienionych.
Ewaca
200p
200p
Posty: 413
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Robię plany do przyszlorocznych wysiewów i mam sporo odmian do wykreślenia, bo nie pomieszczę. Czy ktos uprawial takie odmiany? Warto?
Corrogo,
Astrakhanskie,
Olena Ukrainian,
Pink Ponderosa,
Różowe Policzki,
Syberyjskie Jabłko.
Herodes
Brutus.
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Wstępna lista do poprawek, dużo powtórek przez incydent ze skażoną ziemią do rozsady przez co w 2 turach wyrosło może 2/3 planowanych odmian. /w sumie to szczęście w nieszczęściu/

pewniaki: Stara Babcina Malinówka, Khurma /znalezisko sezonu '23/, Orange Strawberry, San Marzano Redorta /znalezisko sezonu '23/, Matina, K14/1

do powtórzenia bo nie wykiełkowały, odświeżenia lub nie było chwilę w uprawie: Medovo-saharny/Honey and Sugar, Iuński czerwony i żółty, Ałtajski Oranżewyj, Citrina, Dwarf Confetti, Chocolate Stripes, Malachitowa Szkatułka, Pink Passion Dwarf, K133 "copia z dzióbkiem", Corazonik, E09, Krasnyj Ohotnik, Agata, Kudesnik, K119, "Green Zebra Cherry" /pomylony gratis z dawnych zakupów/, Lucky Tiger, Galina's Yellow, Maglia Rosa

Planowany wstępnie pierwszy siew na początku marca najwcześniejszych i Iuńskich, normalny w połowie marca i prawdopodobnie trzecia tura z siewu do gruntu na zbiór jesienny. To i tak za dużo odmian więc prawdopodobnie te które już miałem wylecą na poczet nowości. Chętnie dodam mocno pomidorowego w smaku na przerób i kontynuuję testy "owocowych" w smaku żeby mieć coś oprócz Orange Strawberry.
Czy ktos uprawial takie odmiany? Warto?
Brutus
Daje radę, nie pamiętam żeby wybrzydzał i smakował testerom.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2174
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Również uprawiałem Brutusa pod folią i w gruncie.
O dziwo pod folią rósł dość słabo, wiązał tak sobie. W gruncie zaś krzaki potężne i owoców więcej.
Smakowo średniak, ale za to mało podatny na pękanie. Na ZZ w gruncie podatny, może nie złapał jako jeden z pierwszych, za to jak złapał to poszło szybko...
Pozdrawiam, Jacek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 846
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Drako pisze: 9 gru 2023, o 10:58 ...
do powtórzenia bo nie wykiełkowały, odświeżenia lub nie było chwilę w uprawie: Medovo-saharny/Honey and Sugar, Iuński czerwony i żółty, Ałtajski Oranżewyj, Citrina, Dwarf Confetti, Chocolate Stripes, Malachitowa Szkatułka, Pink Passion Dwarf, K133 "copia z dzióbkiem", Corazonik, E09, Krasnyj Ohotnik, Agata, Kudesnik, K119, "Green Zebra Cherry" /pomylony gratis z dawnych zakupów/, Lucky Tiger, Galina's Yellow, Maglia Rosa
...
Zamieniłbym Dwarf Pink Passion na Dwarf Purple Heart
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8878
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

A dlaczego taka zamiana ? Pamiętam , że Pink Passion był bardzo plenny i smaczny .
Nie pamiętam by miał wady dyskwalifikujące . Nie wiem dlaczego przestałam go uprawiać . :oops:
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5978
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Zgadam się z deltoro, Pink Pasion jest bardzo plenny, niesamowicie plenny, ale nie smaczny ;:185 przynajmniej u mnie taki był.
Natomiast Dwarf Purple Heart , smaczny i równie plenny, ciemny pomidorek




Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5978
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

No widzisz Ania, a u mnie był kwaśny.
Może za mało prasy miał, nie wiem, ale plenny był bardzo.
A to Dwarf Purple Heart

Obrazek
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Zgadam się z deltoro, Pink Pasion jest bardzo plenny, niesamowicie plenny, ale nie smaczny
No widzisz Ania, a u mnie był kwaśny.
U mnie właśnie odwrotna sytuacja zazwyczaj, odmiany które miałem miały być dobre a mi nie smakowały więc zrezygnowałem a to po prostu ogrodnik zawinił. PPD dobrze mi się udawał mimo zaniedbań, wspomnianą gdzieś Anna Russian w rankingu u mnie przegonił. Banded Amazon ta sama sytuacja, zastanawiam się nad nim na wczesny lub jesienny wysiew. A tego dwarfa dopisuję do testów na kiedyś.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8878
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Przegrzebałam swoje nasienne zbiory i jutro wyłożę Purple Heart do kiełkowania .
Dałam się skusić . ;:138
alter
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 maja 2023, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Moja lista:
KÖNIGIN DER NACHT - QUEEN OF THE NIGHT
ALICE'S DREAM
NUITS AUSTRALES-SOUTHERN NIGHTS
BEAUTY KING x P20
ULURU OCHRE
BLOOD MOON
THORBURN'S TERRA COTTA
DWARF FIREBIRD SWEET
BLACK FROM TULA
CASSANDRA
BLACK KRIM
SWEET AS LINDA
PURPLE BUMBLEBEE
ANANAS NOIR

Btw, pytanko nooba - widzę, że tu na forum niektórzy już kiełkują/wysiewają, a wszędzie do tej pory czytałam, że raczej luty-marzec wysiewać. Macie jakieś setupy z oświetleniem, czy po prostu to jakieś odmiany, które długo rosną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”