W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Aparatami kompaktowymi dosyć dobrze robi się fotki makro lub kwiatów.Na początku należy ustawić aparat na tryb makro [na pokrętle kwiatek]W dalszych opcjach ustawiamy sposób ostrzenia [o] lub [ ] mniej więcej to tak wygląda graficznie.W instrukcji aparatu szukamy minimalną odległość ostrzenia dla danego modelu.Z racji tej że aparat sam ostrzy i nie mamy na to wpływu musimy sami dopilnować odległości.Aparaty tej klasy lubią trochę przekłamywać.I stąd nie ostre fotki niestety należy się bardziej starać ,ale jak się dojdzie do wprawy ,automatycznie przestajemy o tym myśleć .Miałem podobne problemy .A co różnicy jakości lustrzanka zawsze będzie o niebo lepsza .I z tym niestety należy się pogodzić i nie ma sensu nawet porównywać .Mam kompakta i lustrzankę cyfrową o podobnych parametrach różnica w fotkach jest kolosalna.Poniżej daję fotkę wykonaną kompaktem 3Mp matryca praktycznie jak w telefonie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak mnie sie wydaje, że jak fotograf dobry to i zdjęcie będzie dobre. Ja niestety muszę się dużo uczyć. :cry: Ale podobno człowiek zdobywa wiedzę aż do śmierci. Byłam dzisiaj na działce i chciałam zrobić 1 zdjęcie pączka peonii krzewiastej. Zrobiłam ponad 30 zdjęć. Gdy wrzuciłam w komputer okazało się, że wszystkie są nieostre. :oops: :evil: Rozpacz. :cry: Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym w nawiasach ale pewnie gdy wezmę instrukcję to bedę mądrzejsza. Gdybym nie doszła o co chodzi to będę jeszcze pytaźć. Dzięki za już polecam się na przyszłość. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7624
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Proszę trzymać się tematu wątku.
Wydzieliłem dyskusję o monitorach LCD, CRT , przenosząc do Off-topic

:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

To i ja się wypowiem - mam Panasonica FZ-30 i jestem bardzo zadowolona. Zdjęcia robi głównie mąż, twierdzi, że wykorzystuje jedynie część jego możliwości i cały czas się uczy - ale już w tej chwili fotki wychodzą ładne.
Ma dobry zoom optyczny (10x), 8Mpx matrycę, jasny obiektyw Leicy, makro etc. Dużą zaletą jest mozliwość pracy manualnej - wszystko można samemu sobie ustawić.
Obecnie Panasonic oferuje FZ-50 (wcześniej wspomniany) - dla mnie główną różnicą jest dostępna w tym modelu wyższa wartość ISO i mniejsze "szumienie" - aczkolwiek nigdy z tym problemu nie miałam.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

nezka pisze:To ja może inaczej zapytam. Czy ktoś jest w posiadaniu takiego badź podobnego aparatu
"Canon PowerShot SX 100 IS" ?
witaj!
nie wiem, czy już aparacik zakupiony, ale chcę się podzielić, ze ja taki sam mam i jak dla mnie re-we-la-cja. Ma bardzo dla mnie przydatną funkcję zdj dzieci i zwierząt (mam 2,5miesięczną córeczkę), serie zdj bez ograniczenia ilości, tryb makro, bardzo przyjazny jest w obsłudze no i ten zoom optyczny... Jak dla mnie to ostatnie przeważyło za jego zakupem.

a to jedna z pierwszych fotek:

Obrazek
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

coccinella pisze: witaj!
nie wiem, czy już aparacik zakupiony, ale chcę się podzielić, ze ja taki sam mam i jak dla mnie re-we-la-cja. Ma bardzo dla mnie przydatną funkcję zdj dzieci i zwierząt (mam 2,5miesięczną córeczkę), serie zdj bez ograniczenia ilości, tryb makro, bardzo przyjazny jest w obsłudze no i ten zoom optyczny... Jak dla mnie to ostatnie przeważyło za jego zakupem.
Dzięki śliczne, nie kupiłam jeszcze aparatu, ale już wszystko wskazuje, że na pewno to będzie ten. Zwłaszcza, że mam dwoje małych brzdąców, którym czasem ciężko zrobić zdjęcie. Dzięki śliczne ;:1
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

nezka pisze:
coccinella pisze: witaj!
nie wiem, czy już aparacik zakupiony, ale chcę się podzielić, ze ja taki sam mam i jak dla mnie re-we-la-cja. Ma bardzo dla mnie przydatną funkcję zdj dzieci i zwierząt (mam 2,5miesięczną córeczkę), serie zdj bez ograniczenia ilości, tryb makro, bardzo przyjazny jest w obsłudze no i ten zoom optyczny... Jak dla mnie to ostatnie przeważyło za jego zakupem.
Dzięki śliczne, nie kupiłam jeszcze aparatu, ale już wszystko wskazuje, że na pewno to będzie ten. Zwłaszcza, że mam dwoje małych brzdąców, którym czasem ciężko zrobić zdjęcie. Dzięki śliczne ;:1
wiesz, na ruchliwe brzdące najlepszy aparat świata nic nie pomoże. I tak Ci siębędą zdjęcia rozmazywać ;) Ale ta funkcja do robienia zdjęć małym dzieciom przede wszystkim niweluje czerwone, świecące oczy u maluchów, co przy zwykłej redukcji nie zawsze wychodzi. Fakt, że można to poprawić w dowolnym programie do edycji zdjęć nie oznacza, że znajdzie się na to czas ;) No i pomocny jest tu także optyczny stabilizator obrazu. Co do tych nieograniczonych serii zdjęć z kolei pozwala uchwycić fajne minki maluszka, których na moim starym złomie często najzwyczajniej w świecie nie dało rady zrobić. Zanim zdj się cyknęło, minki nie było już dawno. A tak na szybko wychodzi np takie coś:
Obrazek
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Modelka do zdjęcia sam cukiereczek ;:2 . Wiem, że na poruszenia, nie ma żadnej rady, ale są aparaty które szybko się naświetlają i dzieci nie muszą czekać :lol: :lol: :lol: .

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja w dalszym ciągu nic z tego nie rozumiem. Nie mam już pieniędzy. Niestety emerytura jest skromna. Kilka lat temu kupiłam Panasonic LZ-2, ponieważ nie byłam z niego zadowolona, kupiłam w ubiegłym roku Panasonic TZ - 3 - bo w jakimś piśmie fotograficznym reklamowali, że jest to najwyżej oceniana zwykła cyfrówka w danym momencie. Okazało się, że oprócz tego, że ma lepszy zoom i lepszy ekran , w zasadzie niczym się nie różniła od LZ - 2. Tak jak w tamtym mnóstwo bajerów - kilkanaście możliwości, z których nie korzystam. Aparat potrzebny jest mo do robienia kwiatków, ptaszków i motylków a one jedynie dobrze robią krajobrazy. Robiłam też nocne ze statywu, wyszły nieźle ale kwiatki wychodzą nieostre a w instrukcjach nic nie mogę znaleźć.
Mietku przy okazji pokazuję "Twoje kwiatki" robione cyfrówką i już wiem , że poproszę Cię o krótki wykład z cyfrówki jak przyjdzie pora. :oops: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moi kochani jestem zmuszony kupić nowy aparat fotograficzny ponieważ ten którym pstrykam fotki po prostu odmówił posłuszeństwa.
Prosił bym o poradę jaki model wybrać.Ważne są dla mnie wszystkie uwagi pozytywne i negatywne pod względem modeli które mam na uwadze. Przedstawiam modele które mnie interesują a może ktoś z Was ma ciekawy model który mógłbym kupić.
Oto modele kompaktowe do 1500zł

Canon Power Shot S 5iS

Fuji Film Fine pix S 9600
Fuji Film Fine pix S 6500

Sony DSC-H 50
Sony DSC-H 10

Olympus Sp 570 UZ

Panasinic Lumix DMC 18
Panasonic Lumix DMC 28
Panasonic Lumix DMC 30
Panasonic Lumix DMC 50

Oto modele lustrzanek do 1800 zł więcej bym nie chciał wydać.


Sony A 200 + obiektyw 18-70 + obiektyw 75-300
Sony A 200 + obiektyw 18-70
Sony A 200 + obiektyw 18-70 + obiektyw 70-200

Nikon D 40x + obiektyw 18-55
Nikon D 40 + obiektyw 18-55
Nikon D 40 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200
Nikon D 40x + obiektyw 18- 135

Jeśli to możliwe to prosił bym Was o podanie modeli aparatów jakimi pstrykacie fotki oraz wszelkie cenne uwagi na temat wyżej podanych modeli.


Max kwota która chciałbym wydać na nowy aparat to 1800zł.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Przedstawię swoje zdanie w kilku punktach. ;)

Lustrzanka daje większe możliwości niż kompakt IMHO jedyną zaletą kompaktu jest jego wielkość. Niestety jest to też powód jego wad.

Obiektyw będący standardowo dodawany do lustrzanek to tzw "kit" i jego nazwa dość dobrze określa jego wartość. Trzeba liczyć się z koniecznością dokupienia porządnego obiektywu.

Kupować należy aparaty firm robiących aparaty tj. Canon, Nikon a nie Samsungi czy inne Panasoniki.

Tak więc z podanych przez Ciebie aparatów pozostał Nikon D 40 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200

aha.. ja pstrykam Canonem A510. Patrząc na to co w tej chwili jest na rynku to już zabytek ;)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Andrzeju dzięki za zainteresowaniem się tematem i za cenne uwagi ;:100 .

Czekam na dalsze spostrzeżenia. :D
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Aha. Jeszcze odnośnie tego Nikona D40.
Opinie w sieci są takie, że jest to aparat dla amatorów Nie ma śrubokręta. (Obiektyw musi mieć własny napęd) Jeżeli nie planujesz w przyszłości dokupować do niego tony akcesoriów (obiektywów, lamp itp) to nawet się o tym nie dowiesz. Jeśli to ma być jednak wstęp i podstawa do jakiejś poważnej zabawy w fotografa to powinieneś to przemyśleć. ;:24
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”