Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5974
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: tunel

Post »

:wit Ale się uśmiałam z tej lotni :;230 :;230 :;230
Ja planuje tunel na przyszły rok. Będę śledziła ten wątek..
Pozdrawaim
Joanna
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: tunel

Post »

Sądzę ,że chodzi o głębokość szpadla - mój dziadek zawsze tak wkopywał folie na swoich drewnianych konstrukcjach i nie robiły za szybowce lub latawce , wiec chyba wystarczy :wink: Tak sobie myślę że panikujemy trochę na wyrost , oglądałam przesłane elementy tunelu i muszę powiedzieć ,że rurki są bardzo solidne , konkretnej średnicy i porządnie wkopane w nieco osłoniętym miejscu ,przyszpilone szpilami i z zagłębioną w ziemi folią -powinny spełnić nasze oczekiwania .. Ja tam skoncentrowałam swoją uwagę na wysianych wczoraj ciekawostkach pomidorowych -nie ma co panikować, nie my pierwsi i nie ostatni- po za tym ,lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu- a złej baletnicy , przeszkadza i rąbek spódnicy :wink: ;:7 :wit
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: tunel

Post »

Obrazek
Tak mocuje się folie. Myślę że ten rysunek wszystko wyjaśnia. Ten zielony kolor na czarnej lini to folia.
wodnik
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: tunel

Post »

U siebie mam przysypane (typowo) na szpadel, czyli ok. 30 cm i spokojnie wystarcza, przez parę lat nie odleciała :D
Ważniejsze jest dobre naciągnięcie, bo tu miałem szkody jak fragmenty łopotały na silnym wietrze, tam gdzie nie stykały się z konstrukcją nastąpiło przetarcie/rozerwanie folii.
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: tunel

Post »

:wit Witajcie, ślicznie dziękuję za odpowiedzi, jestem już oświecona :idea: bardzo bardzo dziękuję.

Witia, dzięki za rysunek, będzie bardzo pomocny, wydrukuję go sobie i będę nadzorować pracę, żeby wszystko było tak jak na tym rysunku, :wit

Pheonix, już wysiałaś pomidorki :shock: :shock: :shock: , to już można ????
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: tunel

Post »

do pomidorów i papryki ściany boczne powinny być pionowe na wysokość min 120cm
aniaop
200p
200p
Posty: 232
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: tunel

Post »

Mój jest mniej więcej taki, ale w ścianach dałam poprzeczki dla usztywnienia, a w ścianie "szczytowej " belka taka jak w bocznej na której trzyma się dach, w dachu też żebra poprzeczne dla wzmocnienia.Mój ma wielkość 3/4m i wysokość w ścianie 2m w szczycie ok 2,40m.
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: tunel

Post »

ciekawią mnie te łączniki, czy ktoś je stosował... a twój tunel czymś impregnowałaś (drewno)
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: tunel

Post »

jeśli w tunelu maja być pomidory warto pomyśleć o czymś do czego mają być one przywiązywane ,a co jednocześnie wzmocni konstrukcje np.takie poprzeczki
Awatar użytkownika
Romanek15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 1 paź 2010, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: tunel

Post »

Ja posiadam tunel l... i nie jestem z niego zadowolony(łamią się rurki) i w tym roku będe chciał wykonać tunel samemu.
Pozdrawiam, Romanek :D
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: tunel

Post »

też myślełem kupić tunel l... ale czytam opinie i mam coraz więcej obaw że on jest niskiej jakości. A tunel 6x3m kosztuje 750zł - więc nie mało...
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
zuziach62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lut 2011, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tunel

Post »

Nie polecam tunelu l..., Doradzam zrobić swój własny niż kupować. Swój własny zrobiliśmy 3 lata temu i ani razu nie musielismy w nim nic naprawiać ani zmieniać ::)
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: tunel

Post »

U nas też rurki się połamały,jednak wiemy gdzie tkwił błąd.Nie przyłożyliśmy się do rzetelnego zmontowania konstrukcji i naciągnięcia folii.Podczas wiatrów tunelem bardzo miotało.To ta wrodzona niecierpliwość się zemściła. ;:14
pozdrawiam
Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”