Żabi parapecik:) cz. II

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniu witam się w drugiej części :wit
Gratuluję wszystkich wspaniałych osiągnięć w postaci kwitnień a także nowości. Życzę Ci aby w tej części pojawiały się kolejne wymarzone przez Ciebie egzemplarze.
No i czekam niecierpliwie na efekty wiosennego słoneczka ;:3
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Renatko a ja jestem bardzo uparta w spełnianiu marzeń ;) Jak coś chcę to w końcu się to spełni ;)

Gosiu życz mi wygrania w "totka" :D

Kasiu/Kasiunieczka_32 ;:196 miło, że wpadłaś do mojego wątku po tak długiej nieobecności :)

Henryku pączki Phal. Mini Mark pokazywałam w pierwszym wątku na stronie 78. Dziś pokażę jeszcze raz specjalnie dla Ciebie ;)
2 marca wyglądał tak:
Obrazek

Dziś tj. 24 marca wygląda tak jak na zdjęciach poniżej.
Zauważ jedno... pączki znajdujące się "pod spodem" są normalne - ładne okrągłe.
Natomiast te "nad pędem" są zniekształcone.. jeden ma już odchylony lekko jakiś płatek dolny pod warżką, którą też widać. Jestem ciekawa co z nich wyrośnie.

Obrazek

Jest to dla mnie ciekawe zjawisko. Zobacz ,że całą roślina po prawej stronie ma karłowate liście, a po lewej są one ładne, zdrowe i gładkie. Tak samo z pączkami. Po lewej są ładne , a po prawej zniekształcone..
Obrazek

Zobaczymy co z tego wyrośnie ;:224
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

;:138 dla ambitnych planów oby się zrealizowały :D
Nowość śliczna ;:224
Pięknie rozwija pączki MM ;:152
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniko, skoro chcesz przygarnąć nowych, to może ja się nadam ? ;:224
Masz i piszesz o takich storczykach ;:111 , że aż się boję czasami, że będę robić za rosiczkę i jakaś ziemiórka mi do ust wpadnie ;:112 .
Zaintrygował mnie bardzo Twój MM :roll: .
Życzę powodzenia w uprawie i spełnienia wszystkich planów ;:108 .
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Ale piękny pędzik na MM :)
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Monisiu to marzenia zaczynają się spełniać jeden maluszek już jest :wink: .Niech zdrowo Ci rośnie .
Twój M.M. to dopiero ciekawostka :roll: :?: może z jednej strony ma mniej światła ?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniś...wreszcie dotarłam do Twojego wątku... Ciekawość mnie zżerala, zwłaszcza, że bardzo chciałam zobaczyć Twoją nowość ;:224
I...jest śliczna, zdrowa sieweczka :D Hihi...Twoje rzedszkole ciągle się powiększa :;230 Wnet same dzieciaczki Będziesz "tulić" :)

MiniMark trzyma w napięciu do końca... może dziś już pączuszek się otworzy/ł?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniu,rzeczywiście trochę dziwny jest Twój MM,czy on "po drodze" nie zmutował?A może to będzie peloric?
Przejrzałem moje fotki i daty i ,żeby nie zaśmiecać u Ciebie,pokażę zdjęcia u siebie.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniko, czy ja mogłabym dowiedzieć się jak dbasz o swoje siewki?
A dokładnie jak je podlewasz (zwilżasz)? Mam 5 malutkich sadzonek w spaghnum i aż boję się na nie patrzeć żeby ich nie zmarnować :?
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Dodam jeszcze, że mieszkają w plastikowym pudełku (jak dla nich to dosyć duże), na dnie keramzyt zalany wodą, tem. w dzień ponad 20 stopni w nocy trochę mniej. I nie wiem czy zamykać to pudełko pokrywką? W pokrywce zrobione dziury. :roll:
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Zajrzałam i oniemiałam ;:108 imponująca kolekcja , jak poczytałam co w swoim domku ukrywasz to oczęta mi się roześmiały i życzę dalszego powiększania aż dojdziesz Moniu do końca swoich marzeń storczykowych. A to pewnie potrwa ho ho i jeszcze troche, ale poczekam na kolejne okazy. Pozdrawiam ciepło ;:196
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Julitko dziękuję ;:196

Lucynko jak najbardziej się nadasz ;) A jeśli chodzi o rosiczkę to.. przydałaby się jakaś bo zauważyłam ostatnio 3 fruwające ziemiórki :evil:

Sylwio, Storczykowa ;:196

Kasiu/Katarzynko to na pewno nie jest kwestia oświetlenia. Ma on równomiernie oświetlone listeczka oraz pędzik ;:108 Myślę, że może JOVANKA by tu coś doradziła... podpowiedziała dlaczego roślina tak rośnie... Tylko jak tu ściągnąć Naszą Moderatorkę ? ;) :lol:

Justynko cieszę się, że siewka podoba Ci się. Phalaenopsis Mini Mark niestety nie otwiera nadal pączków... myślę, że to jeszcze potrwa bo moim zdaniem są jeszcze te pączki za małe ;:108

Henryku mogłeś wstawić tu fotki. Przecież to żadne zaśmiecanie ;:187 :lol: Odpisałam Ci oczywiście w Twoim wątku. Dodam jeszcze, że bardzo prawdopodobne , że masz rację odnośnie formy"peloric". Może pół pędu mu zmutowało i pół będzie PELORIC a pół będzie normalnych kwiatków? Hmmm... i kolejny raz jak mówię PELORIC to przychodzi mi na myśl JOVANKA - znawczyni tematu oraz ASIA/ART - z wiadomych względów ;) :D

Nowapasja swoje siewki trzymam także w plastikowym pojemniku. Jest w miarę szczelnie domknięty i nie ma żadnych dziurek. Wietrzę codziennie siewki otwierając pojemnik na jakąś godzinkę. Temperaturę mają do 30 stopni , w nocy mniej. Nawadniam je poprzez zraszanie podłoża :)wilgotność w pojemniku jest w granicach 90 %.

Anno lubię jak do mnie zaglądasz ;:79 Do imponującej kolekcji jeszcze mi daaaleko.. Mam w planach kolejne zakupy przepięknych roślin. Jednak chciałabym, by te dotychczasowe zakupy zechciały u mnie kwitnąć. Bo co za sensu kupować kupować kupować i mieć non stop zieleninę na parapetach, no nie? :? Ja chcę widzieć kwiaty... mam nadzieję, że zasłużę sobie na to ;:113
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniu faktycznie bardzo dziwnie wygląda część tych pączków :shock: Ciekawa jestem co z tego będzie, bo poprzednie kwitnienie było zupełnie poprawne (jeżeli to ten egzemplarz o którym myślę). Wygląda jakby kwiatki miały być w części nie do końca wykształcone :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”