Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!

Niniejszym oświadczam uroczyście, że sezon działkowy mam już zamknięty. :tan :tan

Dzisiaj dokonałam tego w pełnym słońcu i z przyjemnością uporządkowałam wszystkie rabaty. Ścięłam wszystkie kwitnące jeszcze tu i ówdzie floksy, przycięłam marcinki, wyrwałam niemal całkowicie przekwitłe rudbekie oraz dziwaczki. Zostawiłam jedynie cztery kwitnące jeszcze ładnie chryzantemy, ale one jeszcze długo pokwitną, oczywiście, jeśli jakiś mróz ich nie zwarzy. Ponadto obsypałam kompostem młode hibiskusy bagienne oraz dwie malutkie różyczki, które ukorzeniła dla mnie sąsiadka i związałam trawy. Wygrabiłam i wybrałam wszystkie liście orzecha włoskiego, które M zakopał głęboko w neutralnym miejscu. Na koniec pomogłam małżowi wsadzić jabłoneczkę, wypiłam kawusię w towarzystwie jednej z sąsiadek, ciesząc się słoneczkiem. Naturalnie zrobiłam też kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skrzydlate bractwo dowolnie sobie teraz poczyna na moich rabatach.
Obrazek

Aniu - obsypałam dolomitem wszystkie rabaty, by oszczędzić sobie wiosennego niepotrzebnego wysiłku. ;:108 Tej wiosny ponad dwa tygodnie walczyłam z mchem, który pokrył wszystkie rabatki. ;:134 Jesień, zima i wiosna były u mnie wyjątkowo mokre, zatem warunki dla mchu zrobiły się idealne, ale i ziemia musiała się już zakwasić, co dodatkowo sprzyjało rozwojowi mchu. ;:204
Jeszcze cztery chryzantemy ładnie kwitną, zostawiłam je zatem w celu małej dekoracji działki. :lol:
Dziękuję za słoneczko, ;:3 które mocno mnie dzisiaj mobilizowało do pracy. ;:167
Tobie również życzę jak najwięcej słonecznych chwil i zdrówka. ;:3 ;:3 ;:167
Obrazek
Obrazek
Ostatni kwiatek różyczki.
Obrazek
Szałwia 'Plumosa'
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11354
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Kolorki działkowe jeszcze zdybałaś aparatem Lucynko ;:196 ;:138
Ja też dojechałam ;:71 dzisiaj na chwilę z Pomocnikiem,rozsypaliśmy popiół pod róże i maliny ,zadołowaliśmy kilka pałętających się jeszcze doniczek.Przywieźliśmy karpy dalii do piwnicy. ;:333
Jeszcze przynajmniej 1 wyjazd mnie czeka ale to już domena drugiego Pomocnika,opróżnienie beczek z wodą,zabezpieczenie folią ławek i huśtawki na zimę...A i ja jakąś drobnicę sobie znajdę do roboty.Żałowałam,że mieliśmy tylko godzinkę bo było słonecznie i bardzo przyjemnie w samo południe..No cóż,siła wyższa! :?

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Dziękuję Lucynko za "mech". Czasami mi się pojawi w nóżkach rośliny i tak sobie pomyślałam, że może spróbuję podsypać bezpośrednio na to miejsce.
Czy te rudbekie Ci się same wysiewają? Czy siejesz je co roku?
Działka Twoja "zamknięta" na ten sezon, więc pewnie jesteśmy coraz bliżej Twoich wspominkowych wpisów i zdjęć. Czekam, czekam.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, podziwiam Twoją pracowitość i zorganizowanie. Jeszcze nie ma połowy listopada, a Ty już odrobiona jesteś ;:oj U mnie końca prac nie widać ;:145
No trudno, najwyżej jak nie zdążę, śnieg posprząta za mnie, o ile będzie :;230
Śliczne kolorowe listki bodziszków ;:215. Mężowskie gołąbki piękne ;:167
Pięknego weekendu Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Wspaniały dzisiaj dzień, bo i Święto wspaniałe. Święto Niepodległości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maryniu - wnioskuję, że i Ty lada dzień zamkniesz sezon działkowy. ;:333
Bardzo chciałoby się, by taki sezon trwał cały rok, :lol: jednak siła wyższa na to nie pozwala. ;:185
Milej niedzieli, Maryniu. ;:167 ;:196
Obrazek

Beatko - rudbekie sieją się u mnie na potęgę, ;:219 bardzo dużo siewek wyrzucam, bo opanowałyby całą działkę. :)
Wkrótce zacznę wspominać, tym bardziej że wielu fotek nie zdążyłam zamieścić w wątku z uwagi na bardzo długi czas pozostawania na działce bez zaglądania do domu. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie. ;:167 ;:196
Obrazekimage share

Halszko - małą działeczkę można ogarnąć nawet w dwa dni. ;:303 Duży ogród wymaga więcej czasu. ;:173 Wyrobisz się i Ty, masz tę robotę za progiem, zatem wystarczy na kilkanaście minut codziennie tam zajrzeć i praca gładko pójdzie do przodu. ;:215
Gołąbkom teraz raj na ziemi ;:333 i tylko przed jastrzębiami trzeba je chronić. A polują codziennie od dnia, gdy dzikie gołębie odleciały. ;:oj
Weekend mam zgodny z Twoim życzeniem, dziękuję. ;:180
Tobie życzę miłej niedzieli. ;:167 ;:196
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, super jesienne fotki ;:333 Fajnie, że udało Ci się uporządkować działeczkę. Też porobiłam trochę porządków, chociaż ciężko było się zmobilizować. Ładna pogoda dodała mi animuszu. Jeśli jeszcze jutro będzie łaskawa, to zetnę wszystkie liście piwonii i może chociaż część marcinków. Będzie mniej pracy wiosną ;:108
Dobrego i miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Dobrze, że porządki za Tobą.
U mnie część prac pozostawiam na wiosnę bo muszę skończyć budowlankę w domu.
Właściwie jak mam dzień wolny to nie wiem za co się zabrać czy iść do ogródka czy odrabiać zaległości w domu.
I tak trochę tu, trochę tam i w zasadzie nic nie jest dokończone.
Floksy i hibiskusy ;:215
Twoje szkudniki piękne.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1439
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Zachęcona przez Misię przekraczam furtkę do nowego wątku i Twoich uroczych opowieści z cyklu: "co tam słychać na działeczce".
Powiadasz, że sezon 2023 masz już zamknięty. Z jednej strony gratulacje, a z drugiej trochę smutno, bo to jednak koniec... Niemniej, cieszę się razem z Tobą, że uwinęłaś się z porządkami jeszcze przy ładnej pogodzie, przed obecną pluchą.
W moim ogrodzie jeszcze daleko do zamknięcia sezonu. Tony liści z ogromnych starych klonów czekają na zgrabienie i wywózkę, baniaki z wodą na wylanie, cebule czosnków i tulipanów na wsadzenie (chyba już za późno, ale co tam) i mnóstwo innych rzeczy do dokończenia.
Lubię jesień, nawet taką ponurą i chmurną jak ta. A Ty?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Za oknami prawdziwie listopadowa aura. Był deszcz, było słońce i znowu jest deszcz i to rzęsisty.
Dodatkowo nie tylko krótkie dni. Jakby jeszcze było mało, to w ciągu dnia też ciemno. Chandra ogarnia i nie chce odpuścić. Nawet książkę co kilkanaście minut odkładam na bok, bo i czytać się nie chce.
Ciężko będzie dotrwać do wiosny. Zatem dla poprawy nastroju powspominam wiosenne kwitnienia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dorotko - ja też zabierałam się do porządkowania działki jak pies do jeża, ale gdy już zaczęłam, to bardzo chciałam jak najszybciej skończyć w obawie przed nieprzewidywalną pogodę listopadową. ;:333
Liście piwonii ścinam zawsze w połowie października, gdy stają się brzydkie, a jeszcze nie ścięłam chryzantem, bo kwitną. :lol:
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci pogody sprzyjającej pracom ogrodowym. ;:167 ;:196
Obrazekdarmowa galeria allegro
Obrazek

Ewuniu - rzeczywiście trudno jest robić dwie rzeczy jednocześnie. ;:108 Niestety, z jednej trzeba zrezygnować. ;:131 W Twojej sytuacji lepiej z ogrodem poczekać do wiosny, niż mieć niedokończone wykończenie w domu. ;:303
Trzymaj się, Kochana. ;:167 Niech Ci czasu nie braknie do zakończenia rozpoczętej roboty. ;:63 Zdrówka. ;:196
Obrazek
Obrazek

Lisico - milo mi widzieć Ciebie w nowym wątku. :D
Zależało mi bardzo na wcześniejszym zakończeniu sezonu, mając w pamięci ubiegłoroczną deszczową jesień.
Nie jest tak źle. Do świąt coraz bliżej, a po nich to już poleci z górki. ;:7
Mój małż jest codziennie u swoich gołąbków, zatem jeśli coś trzeba będzie tam zrobić, załatwi to beze mnie. ;:303
Jesieni nie lubię i nigdy nie polubię. ;:224 Zdecydowanie wolę zimę. ;:333
Obrazek
Obrazek

A deszcz leje ;:oj
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11354
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Widzę,że u Ciebie już wiosna...!Lucynko ;:196 ;:167 No i dobrze!Powspominać teź miło!U mnie nie pada ale wietrznie i zimno...Ogólnie nuda i chandra... ;:145 :(

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko ale trafiłam na piękną wiosnę, cudne kolory. ;:oj
Nie zastanawiałaś się nad posadzeniem cebul do donic i schowania w domku. Nie zgniją i gryzonie się nie dobiorą. Wiosną możesz wkopać w wolne miejsce, albo wstawić między inne rośliny i cieszyć się kolorem. ;:215 U mnie w garażu ziemia w donicach zamarza na kość, ale cebulkom to nie szkodzi. Byle nie podlać za mocno.
Też nie znoszę szarugi jesiennej. ;:185
Wybieram się odpoczywać. Życzę zdrowia i przetrwania do świąt, ;:168 a potem już cebulowych będziemy wypatrywać. :D
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1311
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, wreszcie dotarłam do Twojego nowego wątku. ;:167
Tojad koniecznie przesadź w głąb działki. Jak ludzie kradną, to jeszcze mogą się niechcący potruć. Tojad zawiera jedną z najsilniejszych roślinnych trucizn.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
"Wesołe jest życie staruszka...." :tan :tan Może nic nie robić, może oddać się lekturze, może spotykać się ze znajomymi, może pójść na spacer, może .... Dużo może, tylko kwiatków wąchać nie może, na tę przyjemność musi poczekać aż do wiosny. :|
Popatrzeć natomiast na kwitnące roślinki oczywiście też może, tyle że nie na żywo, a na fotkach.
Obrazek
Obrazek
ObrazekStopowiec.
Obrazek

Maryniu - bronię się przed chandrą jak tylko mogę, a ona osacza mnie coraz bardziej. ;:222
Pogoda paskudna: deszczowa, zimna, wietrzna, brrrr..... ;:oj Dlatego miłą odskocznią jest wspominanie minionego sezonu. ;:333
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Soniu - tak właśnie zrobiłam z częścią cebulek tulipanowych. ;:108 Wsadziłam do donic, które wstawiłam do tunelu. Skoro w tunelu nie marzną przechowywane wrażliwe rośliny, np. pysznogłówka 'Balmy Lilac". to tym bardziej żadna krzywda nie powinna spotkać tulipanów. ;:303
Ślicznie dziękuję za życzenia, które z całego serca odwzajemniam. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazekpicture hosting
Obrazek

Małgorzatko - miło mi spotkać Cię w moim wątku. Witam serdecznie. ;:167
Skoro komuś tojad się podoba, to raczej musi znać jego trujące właściwości. ;:131 Przecież nie powieszę kartki z napisem: "Złodzieju, uważaj, co kradniesz, bo możesz stracić życie." ;:7
Pozdrawiam. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”