Sprzedaż legalna własnych sadzonek i produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
luna2002
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 lut 2012, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

W Pensylwanii ten Raj...ale co stan to obyczaj-np w Pensylwanii mozna sprzedawac mleko niegotowane...wolne od podatku..w stanie Nowy Nork owszem mozna zakupic na lewo do wlasnego pojemnika ;:131 logicznie bez podatku :D natomiast jak zakupisz od "przemyslowca " pol-legalnie placisz podatek od pojemnika...8,6 % wartosci...W Nowym dzersej mozesz kupic jajo...ale do rozbicia w miejscu publicznym potrzebna jest licencja :;230 Ogolnie w wiekszosci stanow farmerzy maja ulgi a sprzedaz zywnosci nieprzetworzonej jest nieopodatkowana...Niestety male farmy padaja bo koszty prod przewyzszaja zarobek...Tworza sie farmy komunalne (uff ale brzmienie) gdzie kilka osob kupuje ziemie i ja uprawia na wlasne potrzeby zeby moc sie po smierci prawidlowo rozlozyc na czynniki pierwsze i nie gnic przez lat 400 po zarciu z konserwantami... :?
fogrod
200p
200p
Posty: 257
Od: 16 cze 2011, o 02:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Ech, łagodne przepisy, zbliżony klimat, mniejszość Polska, przyzwoite PKB per capita. Gdyby nie tornada może bym się przeprowadził ;)
luna2002
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 lut 2012, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Zbliżony klimat? Żartujesz?Nie dość,że gorąco to wilgotno-nienawidzę tu lata. :twisted:
marcin3766
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 kwie 2012, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. :D
Mam kilka pytań odnośnie hodowli tui i tu właśnie rozpoczyna się problem :)
-Jakie tuje posadzić aby przyniosły zyski?
-Jak przygotować glebę ?
-Czym pryskać, jak często itd?
-Jak i kiedy rozsadzać ?
-Kiedy i jak często podlewać?
Proszę o odpowiedzi lub linki. Tuje również w dużym stopniu potrzebne będą mi do ogrodu dlatego zdecydowałem się na hodowle i być może sprzedaż :)
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Podobne tematy sa już na forum.Gotowej recepty nie uzyskasz bo każdy przypadek jest inny.łatwo jest wyhodować ale ciężej sprzedać.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
rustavi92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 wrz 2011, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz, Kujawsko-Pomorskie

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Tuje zawsze się sprzeda. Sztuką jest sprzedać liściaste :)
Jestem amatorem drzewek ozdobnych z całego świata :)
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

W obecnych czasach sztuka jest sprzedać jakąkolwiek roślinę :wink:
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Ostatnimi czasy liściaste sprzedają się dużo lepiej niż iglaste.
Napoleon -czemu tak myślisz?Czyżby zima była za słaba?
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Czemu tak myślę? znam rynek.Ludzie oszczędzają na czym tylko mogą.Wolą jeść i ubrać się a potem myśleć o zieleninie.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Kolego też znam rynek i powiem tak w szkółkarstwie tak dobrego roku dawno nie było.
Dla przykładu ten rok jest 100% lepszy niż 2011 i 150% lepszy niż feralny 2010r.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

W twoim regionie może tak.Lata 2004-2009 były lepsze w 400% może nawet 500% lepsze niż lata 2010/11 i teraz 2012.Zyski szły w setki tysięcy złotych.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa tui do ogrodu i na sprzedaż

Post »

Napoleon pisze:W twoim regionie może tak.Lata 2004-2009 były lepsze w 400% może nawet 500% lepsze niż lata 2010/11 i teraz 2012.Zyski szły w setki tysięcy złotych.
Bo Zachodniopomorskie ma absurdalne ceny, nastawienie się na obcokrajowców daje efekty. Byle jabłoń za 20zł, a na forum czytam, ze w innych regionach kraju ludzi za to samo płacą 8-12zł. Tak jest ze wszystkim, więc ja zamawiam internetowo i nawet doliczając koszty transportu wychodzi mi sporo taniej niż jakbym kupował w sklepie stacjonarnym. Jakość też nie powala, żadnej gwarancji. Inne przykłady? Jarzębina 1szt 30-50cm w zach-pom 6-7zł (minimum!), a w necie (szkółki) czy w innych województwach za tyle to ja mam 10 sztuk, kalina koralowa odpowiednio 12-15zł i 5-6zł. Piszę to jako mieszkaniec tzw. aglomeracji szczecińskiej. Więcej nastawiajcie się na Niemców czy Szwedów to niedługo będziecie jeść te rośliny, taka panuje opinia wśród klientów. Poza tym oferta jest żenująca, same przeklęte tuje, jałowce, trochę świerków, sosen po astronomicznych cenach, a coś liściastego to co najwyżej owocowe (i to tylko najpopularniejsze, na topie), trochę klonów i szlus. Kupić głóg, ałyczę, tarninę, antypkę, lilaka, pigwę, starsze odmiany drzew owocowych, bez czarny i koralowy oraz dziesiątki, wydawałoby się popularnych gatunków, to marzenie. Tawuły też tylko japońskie. Ostatnio popłakałem się ze śmiechu jak zobaczyłem zwyczajną brzózkę ca 1,5m za....50zł :lol: mogli dac 500zł, równy skutek, na polu obok rosną tego tysiące i tylko głupi by to kupił. Tak samo z klonami czy akacjami.
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Sprzedaż roślin

Post »

Witam, nurtuje mnie pewna kwestia, otóż jak znaleźć stałych odbiorców roślin ozdobnych? np roślin wrzosowatych.
Może to być eksport, sprzedaż w kraju np markety itp. Jakie warunki spełniać? jak w ogóle szukać takich ludzi za granicą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”