Storczyki Marty :)

Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Uważaj,bo jak się będzie bardziej rozpychać to pozrzuca Ci resztę storczy :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Witam po dłuższej przerwie! :D :wit Postanowiłam rozpocząć wiosnę od odkurzenia mojego wątku i zaprezentować Wam kwitnienia moich podopiecznych :)

Phal. bordowo-czerwony - część kwiatów już przekwitła, na szczęście ma jeszcze trzy nowe pączki. Zdjęcia nie oddają w pełni pięknego kolorku kwiatów, po części to sprawka słońca, które sprawiło, że kolorek trochę wyblakł.
Obrazek Obrazek

Phal. w fioletowo-różowe kropeczki
Obrazek Obrazek Obrazek

Phal. "landrynkowy" peloric
Obrazek Obrazek Obrazek

Phal. z fioletowymi żyłkami - ma aż 4 pędy, na jednym rośnie keiki :tan
Obrazek Obrazek

Phal. Peabody - dzisiejszy nowy nabytek z Obi - 1 kwiatek i 5 pączków :tan Przypomina mi trochę słynnego na naszym forum Magicala... Ma pokaźną ilość korzonków powietrznych i w doniczce, rośnie nowy listek... Jestem nim oczarowana ;:167
Obrazek Obrazek Obrazek

Reszta storczyków ma się dobrze, wszystkie przetrwały moją nieobecność w Polsce - widać, że pod opieką dziadka i taty miały się dobrze - tak dobrze, że urosły im ogromne liście i muszę uważać, żeby nie spadły mi z parapetów. Później dowiedziałam się, że zalewali storczyki na noc wodą (kranówką), wlewali nawóz "na oko", a rano odsączali... :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Martuś! Kupa czasu ;:196 Ślicznie poodkurzałaś ;:138 Twój najnowszy nabytek nie dość, że ma piękny energetyzujący kolorek to i bardzo ciekawy kształt kwiatu ;:333 Cieszę się, że Twoi Panowie podołali zadaniu :D jaką drogą to nieważne ;:306 liczy się efekt końcowy :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Martuś w końcu się pokazałaś ;:196
Tyle piękności pokazałaś,ze sama nie wiem kóry naj ;:167
Nowy nabytek uroczy ;:167
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Storczyki Marty :)

Post »

:wit

Same piękności, pelorik "landrynkowy" śliczny ;:167
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

No odkurzyłaś wątek super piękne kwitnienia ;:215 Panowie mieli dobrą rękę do kwiatów pod Twoją nieobecność. Nowy nabytek super ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Dziękuję Wam za miłe słowa!! :D ;:196 Cieszę się, że mogłam Wam się pochwalić nowymi kwitnienimi i że nowy nabytek przypadł Wam do gustu :) Dzisiaj rozkwitł drugi pączek... :D Szkoda, że mój aparat nie jest w stanie oddać w pełni tego pięknego połączenia kolorów :oops:
Obrazek
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Śliczny. Warżka jest magiczna :D
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Piękne kwitnienia! A tego ostatnio nabytego widziałam jakiś czas temu na żywo. Żałuję, że nie mogłam sobie wtedy pozwolić na jego zakup, bo to bardzo piękna hybryda. Aparat faktycznie trochę za bardzo go spomarańczowił, w rzeczywistości mieni się różnymi odcieniami kremowego, żółteto, złotego i pomarańczowego. Gratuluję zakupu!
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Kahim i Dzika, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:196 Dzika, w rzeczywistości faktycznie ma takie kolorki, jak opisałaś. Jak rozwiną się wszystkie pączki, porobię mu nowe zdjęcia i może uda mi się uchwycić te kolorki. Może jeszcze uda Ci się zdobyć tę hybryę - ja mój egzemplarz kupiłam w zeszłym tygodniu w Obi. Był jeszcze drugi identyczny, ale został wypatrzony w tym samym czasie przez inną, buszującą w dopiero co rozpakowywanych paletach, storczykomaniaczkę... :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Falek w fioletowo-różowe kropeczki jest cudowny!! :))

A ten Peabody - czy to miniaturka? Bo kupiłam kiedyś podobnego (mini, jest w moim storczykowym wątku :) - i okazało się, że ma spore basal keiki przy głównej roślince oraz dużo korzeni powietrznych. Nad niach będe go przesadzać do większej doniczki, bo mi wyłazi już dosłownie.
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Linnenn, witam w moim wątku! Cieszę się, że coś Ci się u mnie spodobało. Ten w fioletowo-różowe kropeczki jest faktycznie śliczny, do tego pięknie pachnie... Spotkałam go w sklepie tylko raz i cieszę się, że zdecydowałam się go kupić. Kwitnie nieprzerwanie, wypuszcza chętnie nowe pędy (właśnie dzisiaj zauważyłam nowe korzonki i 1 nowy pędzik! :D ), do tego ma gąszcz korzeni, ale nie mam go kiedy przesadzić, bo kwitnie i kwitnie...
Phal. Peabody to nie miniaturka. Należy do tych dużych falków, co widać po rozpiętości liści i wielkości kwiatów.
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Jeśli storczyk jeszcze pachnie i zachowuje się tak, jak napisałaś to już chyba Storczyk Ideał :)
U mnie nie pachnie ani jeden :(, ale w sumie może to i dobrze bo pokoik malutki a przy mocnym zapachu kwiatów źle się czuję (alergia).
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”