Róże i... 2013 ;)

Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu :) jak wysoko rośnie Spirit of Freedom ?
Piękna angielka i wciąż się zastanawiam nad jej zakupem.
Fajny kiciuś z tego Romka. ;:138
:wit
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu piękne róże w pięknym wydaniu ;:138
Aneczko co sądzisz o róży Jalitah :?: chyba nie widziałam jej u Ciebie :roll:
ale Ty ekspert różany ;:215
;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Witaj Aniu, fajnie że znowu trafiłam na twój wątek :)
Bardzo fajny pomysł z prezentacją kolorystyczną róż - chciałabym kupić sobie kilka a tak łatwiej podjąć decyzje...choć lista się wydłuża...czyżby różyczka mnie zaatakowała? :;230
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu lawendowa kolekcja różana imponująca...jesienią nabyłam z Twojej listy Lavender Dream ,jak urośnie nie wiem ,bo wkopałam ją na nowej działce ,a tam nie jest pod ciągłą kontrolą ,grasują nornice i nie wiadomo jak się to skończy dla tych wszystkich krzaków... :roll:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu - mam do ciebie prośbę, ale najpierw muszę wyjaśnić, dlaczego zawracam Ci głowę. Otóż chodzi o różę Astrid Lindgren.
Mam ją tu u siebie, ale jak oglądam na portalach różanych jej zdjęcia, to zawsze mam wątpliwości, czy to tak naprawdę ona.
I dopiero u Ciebie na blogu - patrzę na fotki, a tu jakby żywcem ta moja róża, więc sądzę, że to jednak ona.
Mam wątpliwości, jak powinna być cięta na wiosnę.
W 2013 przycięłam ją nieznacznie, bo ładnie przezimowała i pędy były zielone. Wyrosła na duży krzew, kwitła obficie, ale dość wysoko i nie wiem, czy to nie był błąd. Potem tak chodziłam koło niej i myślałam - a może trzeba było ciąć niżej?
Jak radzisz ją ciąć?
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Elwi pisze:Piękna kolekcja lawendowa.
Ja jak dotąd jeszcze nie zdecydowałam czy kocham te "sinice" czy wprost przeciwnie... Na próbę kupiłam Novalis i Mainzer Fastnacht. Zobaczę jak zakwitną w tym roku, może zdecyduję się wreszcie jakie uczucia we mnie budzą.
Za to nie mam wątpliwości, że kolor Romana uwielbiam (u kotów rzecz jasna)
Pozdrawiam, Elwi
Sinice maja różne odcienie, Mainzer niekoniecznie się wszystkim podoba, ma chłodny, 'trupowaty' odcień, kwiaty w pełni rozkwitu też nie są już tak piękne jak powinny. Novalis zdecydowanie jest ładniejsza według mnie. Kolor Romana zawsze mnie intrygował, zdecydowanie jestem zwolenniczka szarości :lol: .
Chociaż rudości kocie też robią na mnie duże wrażenie.
alexia pisze:;:7 , Aniu, dzisaj dalas po oczach ....lawendowo.Z przedstawinych przez Ciebie roz mam tylko Lavende Ice.Jak Twoja przezimowala ?
Moja ma sie dobrze, tylko ona taka inna niz pozostale.Duzo nowych oczek, ale tez sporo pousychanych pedow.Wyglada tak jakos koslawo.... ;:131
Nie patrzyłam, jak się ma Lavender Ice, ale chyba dobrze, gdyby było inaczej, to pewnie wpadłoby mi to w oko. To jej druga zima u mnie, ale niezbyt mroźna. W sezonie był to ładny, niski ale zgrabny krzaczek.
Annes 77 pisze:Piękne róże. Lavender Ice cudowna i Sprit of Freedom.
Zastanawiam się,czy ja ją mam...nie pamiętam
Pierwszą czy drugą? :)
Tak czy siak, warto mieć obie :lol: .
123katex pisze:Ależ one piękne.
Niezmiennie, dlatego też moje zauroczenie różami wciąż jest aktualne.
kania pisze:Jeżeli chodzi o róże z marketu, to właśnie tak sobie pomyślałam, jak napisałaś, że jeżeli mam zamiar takie kupić, to najlepiej teraz, jak jeszcze nie są bardzo zmaltretowane. Tak też zrobiłam i od wczoraj moczą się u mnie trzy Peace. Dziękuję Aniu za zwrócenie uwagi na to, że trzeba patrzeć na wosk na pędach - nie wiedziałam o tym. Przyda się na przyszłość. Te moje róże mają naprawdę dużo wosku, niestety.
Pięknie zgrupowałaś róże lawendowe :D . Bardzo podoba mi się zdjęcie ogrodowej damy z różami. Wygląda, jakby kobieta i róże patrzyły w tym samym kierunku.
Dzięki, większość tych lawendowych róż rośnie na jednej rabacie, żeby nie było monotonnie, przeplecione są żółtymi odmianami i ciemnymi szałwiami. W tamtym roku jeszcze nie było to efektowne, ale liczę na to, że w tym roku rabata nabierze wyglądu.
danutab pisze:Aniu ja też zamawiałam w Lottum ale prosiłam Gosię by zatrzymała aż przyjdą inne.
Ja też mam jeszcze inne u Gosi, jednakże ta róża już zaczęła wegetację i doszłyśmy do wniosku, że lepiej ją wsadzić od razu na miejsce docelowe, więc od razu przyjechała do mnie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu Spirit Of Freedom...gapa nie napisałam ;:224
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Margo2 pisze:Ania, nareszcie pokazałś Romka.
Jak się sprawuje?
Mam od zeszłego roku Pastellę, oczywiścei przez dziewczyny
Jak na razie nie pokazała u mnie swoich możliwości. Liczę na ten rok
A Pashminie dam jeszcze jedną szansę. Dzisiaj stałam nad rabatą i zastanawiałam się gdzie ją wcisnąc
No i gdzie ją wcisnęłaś Gosiu?
Pastella u mnie też taka sobie, mam ja 3 lata, to nie ten typ, który by mnie zachwycał.
Romek.. Wciąż uważam, że to kot specjalnie dla mnie, nie chce go chwalić, bo nie wypada, ale jest naprawdę mądrym kotem.
Jak go zawołam jest w mig przy mnie, zanim wskoczy na łóżko, czeka na pozwolenie, na ruch ręką lub jakiś gest czy słowo. Nie tyka niczego oprócz swojej karmy, no.. czasami podpija mi herbatę albo wodę mineralną :;230 , jak udaję, że nie widzę. Ale jedzenie jest bezpieczne. Jest jak mój cień, ale nie jest nachalny, trzyma się blisko, lecz się nie narzuca. Łóżka nie drapie, jeżeli chce coś drapnąć to idzie do sypialni na drapak. Jest cichy i spokojny. Jest, ale jakby go nie było ;:167
Dyskrecja pisze:Aniu, piękna kolekcja lawendowych róż, też mam kilka ale Sandra chorowała na szarą pleśń i nie byłam zadowolona z jej kwiatów.
Już wiem, że trzeba będzie wcześniej o nią zadbać, czekam jeszcze na Novalis, one też są podatne na grzyby, zaczynam już gromadzić zaopatrzenie w odpowiednie środki, metronidazol polecany przez Kalinę już mam.
Też nie jestem zadowolona z Sandry, u mnie to samo, źle znosi i mocne słońce i deszcze, przez tyle lat jeszcze nie doczekałam się u niej ani bujnego kwitnienia ani ładnych, czystych kwiatów. Novalis mam na liście.
Rozeta pisze:Aniu, do jakiej wysokości dorasta u Ciebie Lavender Lassie?
Mam tę róże 1 sezon, ale spodobała mi się na tyle, że dokupiłam teraz jeszcze jedną sadzonkę i będą rosły razem.
Podoba mi się jej wigor w kwitnieniu, no i sam kwiat. Zdrówko nie najgorsze, zapach też jest wyczuwalny, więc.
A Ty jesteś z niej zadowolona?
Moniczko, u mnie ta róża nie bardzo.. Chyba jestem do niej zrażona, u znajomej nad morzem widziałam ją pierwszy raz na żywo, była spora, wysoka, wspinała się po iglakach, ale chora bardzo, bardzo. Potem wpadła mi w oko w OB w Krakowie, stan podobny - wysoka i dorodna, ale cała w plamach. Moja ma za sobą pierwszy sezon, rośnie szybko i ładnie kwitnie, dużo kwitnie, ale w lecie już była bez liści i tak zostało do końca sezonu. Właśnie ją przesadziłam za dom.. Do cienia, co jej pewnie też się nie przysłuży. Monia, nie mogę znaleźć Twojego wątku, nie ma go?
Paulii pisze:Witaj Aniu.
Pospacerowałam po Twoim różanym ogrodzie z wielką przyjemnością.
Piękne i śliczne te Twoje różane królestwo :D
Miłej Niedzieli Ci życzę ;:196
Witaj Pauli, dziękuję ci bardzo za odwiedziny, zapraszam na częstsze spacery :wink: .
duju pisze:
AniaDS pisze: Obrazek
To ujęcie podoba mi się najbardziej.
Piękna róża, wydaje się tutaj, że ma takie wielkie kwiaty.
Ma takie kwiaty, są duże, ciężkie i bardzo dorodne ;:167
AGNESS pisze:Aniu kolejny bajeczny różany pokaz.
Ostatnio zachwycają mnie drobne różyczki z pustymi środkami....są urocze..... takie delikatne i romantyczne.... nie mam ani jednej takiej, ale koniecznie muszę sobie posadzić :D
Oj, to zaraz tu poszukam pustaczków i pokuszę trochę ;:224
edulkot pisze:Aniu ale lawendowo się zrobiło u Ciebie i ślicznie.
Ja chyba nie mam ani jednej róży w tym kolorze, no może któraś z nówek ale już się zgubiłam :roll:
Zobaczymy już niedługo, czy się coś trafiło, myślę, że powinno się coś znaleźć Maju :lol:
Ignis05 pisze:Aniu, jak wysoko rośnie Spirit of Freedom ?
Piękna angielka i wciąż się zastanawiam nad jej zakupem.
Fajny kiciuś z tego Romka.
:wit
Krysiu, to wysoka róża, uznawana w cieplejszych warunkach za pnącą, u mnie wypuszcza nawet dwumetrowe pędy. Polecam ją, jest naprawdę zdrowa, szybko i silnie rośnie a jej kwiaty ;:167 . Mała wada - to ciężkie kwiaty i pędy się pod ich ciężarem uginają, ale i tak warto ją mieć.
Zabeczka101059 pisze:Aniu piękne róże w pięknym wydaniu.
Aneczko co sądzisz o róży Jalitah, chyba nie widziałam jej u Ciebie.
ale Ty ekspert różany ;:215
Dzidziu ;:196 , nie pomogę tym razem, nie znam zbytnio tej róży, wiem, że taka jest, ale informacji na jej temat nie słyszałam wiele.
Rudominka pisze:Witaj Aniu, fajnie że znowu trafiłam na twój wątek.
Bardzo fajny pomysł z prezentacją kolorystyczną róż - chciałabym kupić sobie kilka a tak łatwiej podjąć decyzje...choć lista się wydłuża...czyżby różyczka mnie zaatakowała? :;230
Cześć Aneczko, cieszę się, że do mnie znowu trafiłaś ;:196 , mówisz, że różyczka?... To fajna choroba, popieram ;:170
Alionuszka pisze:Aniu lawendowa kolekcja różana imponująca...jesienią nabyłam z Twojej listy Lavender Dream ,jak urośnie nie wiem ,bo wkopałam ją na nowej działce ,a tam nie jest pod ciągłą kontrolą ,grasują nornice i nie wiadomo jak się to skończy dla tych wszystkich krzaków...
Nelu, kolekcja tych lawendowych róż to tak jakoś.. czysty przypadek, nawet nie wiedziałam (do teraz), że aż tyle się ich uzbierało. Nie ma sposobu na takie nornice? U mnie też są z tyłu ogrodu, mam tunele, ale róż na razie nie ruszyły raczej. Będę wiedzieć już niedługo jak się mają korzenie, bo w tym miejscu akurat będą spore przekopki.
MaGorzatka pisze:Aniu - mam do ciebie prośbę, ale najpierw muszę wyjaśnić, dlaczego zawracam Ci głowę. Otóż chodzi o różę Astrid Lindgren.
Mam ją tu u siebie, ale jak oglądam na portalach różanych jej zdjęcia, to zawsze mam wątpliwości, czy to tak naprawdę ona.
I dopiero u Ciebie na blogu - patrzę na fotki, a tu jakby żywcem ta moja róża, więc sądzę, że to jednak ona.
Mam wątpliwości, jak powinna być cięta na wiosnę.
W 2013 przycięłam ją nieznacznie, bo ładnie przezimowała i pędy były zielone. Wyrosła na duży krzew, kwitła obficie, ale dość wysoko i nie wiem, czy to nie był błąd. Potem tak chodziłam koło niej i myślałam - a może trzeba było ciąć niżej?
Jak radzisz ją ciąć?
Hm.. ja mam takie doświadczenia z różami, że im wyżej tnę, tym mam słabsze kwitnienia i chudsze krzewy dołem, więc w tym roku pomimo nieznacznych strat szczytów będę cięła dość nisko. Każdy sezon, gdy cięłam nisko róże dał mi potem fajne kwiaty. Myślę, że Astrid ciachnę na ok. 50 cm od ziemi, powinno się ją ciąć na 1/3 wysokości.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Śiczne ujęcie Spirit of Freedom ;:215
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Annes 77 pisze:Aniu Spirit Of Freedom...gapa nie napisałam ;:224
No to ciekawa jestem czy się znajdzie gdzieś tam na rabatce.. :lol: :wink:
vertigo pisze:Śiczne ujęcie Spirit of Freedom ;:215
No nawet, że się udało chwycić te kwiaty nie leżąc znowu na trawie :lol:

Pisałyśmy o pustaczkach, to zostawiam kilka bardziej lub mniej napłatkowanych róż :wink:

Aspirin Rose
Obrazek

Bicolor
Obrazek

Obrazek

Cherry M.
z tą już się pożegnałam, nie przeżyła zimy
Obrazek

CHEWdelight
Obrazek

Obrazek

Euphoria
Obrazek

Obrazek

Guy Savoy
Obrazek

Hanabi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Star Profussion
Obrazek

Obrazek

'The Lark Ascending'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twiggy's Rose
ta się postarała o uwagę :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tommelise
zdjęcie za czasów maluszka, nie wiem, gdzie mam późniejsze ;:24
Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu, wspaniałe zdjęcie Star Profusion ;:138 Będę musiała ją mocno ciąć w tym roku...... wypuściła bardzo długie badyle.
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu - dziękuję za odpowiedź, ja też tak ją przytnę; śliczną kolekcję pustaczków pokazałaś ;:167
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Wszystkie pustaczki są piękne ;:215
Z pokazanych mam tylko Twiggy's Rose ale dopiero od jesieni więc czekam na jej pokaz ;:65
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”