Storczyki- improwizacja.... Fleur 78

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Alu, chyba dawno nie byłaś na zakupach? Więc Sobie troszkę powetowałaś.Cudeńka, śliczniutkie.Ten jeden to trochę podobny do Zygopetalum, ale ja zupełnie nie orientuję sie w nazwach.Bezbłędnie mogę rozpoznać chyba tylko falki.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

eleka pisze: podobny do Zygopetalum, ale ja zupełnie nie orientuję się w nazwach.Bezbłędnie mogę rozpoznać chyba tylko falki.
Elu, dobra jesteś... ! ;:112 ;:112 ;:112 Ja nawet takiego słowa nie słyszałam!!! ;:112 ;:112 ;:112

A z tymi zakupami, to masz rację... :oops: A może takie roślinne uzależnienie to już się kwalifikuje do leczenia... ;:99
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Trudno zgadywać ale :P spróbuję je uprawdopodobnić:

1/ zielonkawy ---> Dendrobium typu nobile -->w handlu spot.Dendrobium hybr.nobile'Emma Gold'

2/z białą warżką ----> prawdopodobnie Odontonia Samuraj

3/tygrysik ------>pewnie coś z nazwą przy Wilsonara .......

To naprowadzić powinno na trop.


Gratuluję zakupów,aleeeeeee masz kolorowy zawrót głowy.A jak jeszcze pachną to ajajajajaj
oczywiście w określonych tylko porach dnia!!! i w słoneczku.


pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Alu,

przepiękne te Twoje nowe nabytki. Z kubkiem herbatki Rooibos w ręku pooglądałam sobie te cuda zachwycając się ich pięknem. Niech Ci kwitną jak najdłużej...
A ja jutro umieszczę coś w swoim wątku ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

J ;:76 VANECZKO, bardzo Ci dziękuję za podpowiedź! Nie wiedziałam, że storczyki pachną w tak skomplikowany sposób... :shock: Wąchałam wczoraj wieczorem i nic nie czułam, więc stwierdziłam, że pewnie nie pachną, ale po tym co powiedziałaś, będę je jutro testować co godzinę! ;:112

Lucynko, moje storczyki i ja dziękujemy za komplementy! Miło mi, że Ci się podobają. Było sporo różnych i wybrałam te, moim zdaniem, najładniejsze... oczywiście z tych w rozsądnej cenie, bo były również duże, bardzo drogie... Jest jeszcze parę takich, które mi chodzą po głowie... np. z takimi maleńkimi kwiatuszkami... Też są w różnych kolorkach. Jest też spory wybór phalaneopsis ( o ile nie przekręciłam nazwy...) :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jovanka pisze:Trudno zgadywać ale :P spróbuję je uprawdopodobnić:

1/ zielonkawy ---> Dendrobium typu nobile -->w handlu spot.Dendrobium hybr.nobile'Emma Gold'

pozdrawiam JOVANKA
Na pewno Dendrobium ale czy na pewno ten typ ?:D
Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myszek ;:63


jesteś czujna/y i to wspaniale ;:50 .

Oczywiście to nie nobile :evil: .

w ogóle handlowo nie ma żadnego rozszerzenia.
czyli Dendrobium 'Emma Gold'
a....... należy stosować wymagania jak dla dendrobium typu phalaenopsis.


To tak ;:111 jak się odpowiada na zbyt wiele,a na dodatek...piecze :P .Pokręciło się wzajemnie w postach nazwy na maksa i tyle. Wina miksera,trzeba wninnego znależć!!

dzięki- już się szybko poprawiłam :oops: i tam i tu !!!
Pewnie konieczny jest odpoczynek.


pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Myszomyszu Ciastkolubny, dziękuję za odwiedziny w moim storczykowie i zapraszam częściej! :D

J ;:76 VANKO, nic nie szkodzi! Dla mnie i tak jesteś storczyków Królową ! A na dokładną nazwę i tak w tej chwili nie zwracam uwagi! Za dużo nowego... :lol: :lol: :lol: Wrócę do tej strony, kiedy już się trochę bardziej oswoję ze storczyków terminologią.

Do tej pory, mój słownik zawiera tylko 3 słowa:

1. Phalaenopsis
2. Cambria
3. warżka

I to mi na ten rok wystarczy... :lol: :lol: :lol: Ale rok 2008 już się zbliża... ;:198 :;230
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Fleur 78 pisze:Myszomyszu Ciastkolubny, dziękuję za odwiedziny w moim storczykowie i zapraszam częściej! :D
Ależ ja odwiedzam regularnie :roll: , tylko nie zawsze daję temu wyraz, bo nie zawsze mam na to czas ;:43. I im mniej piszę ;:101 - tym więcej stronek mogę pooglądać ;:132 :!: :wink:
Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Skoro tak, to jest mi bardzo miło! :D Tym bardziej, ze nieciekawie :oops: :roll: się ten mój storczykowy wątek zaczyna... :wink:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Alu - początek jest interesujący - przynajmniej będą zauważalne efekty i postępy ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

O, tak! Jest interesujący! Bo pewnie nikt z tego wątku takich okazów jak te moje dwa pierwsze nie widział! Ale mam nadzieję, że jeszcze uratuję swój honor... :lol: Na szczęście jeden z moich "biedaczków" wyraził chęć współpracy, bo efekty starań nie przychodzą niestety bardzo szybko, w przypadku storczyków... :? :wink:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Śmiej się, śmiej - jeszcze zobaczysz, że za jakiś czas sama będziesz udzielała rad ... gwarantuję Ci to... ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”