Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo to na pewno krzewuszka, bo hortensji nikomu nie wysyłałam (nie było zapotrzebowania). Może przytuliłabym jedną siewkę magnolii, bo już parę sadzonek nie chciało u mnie być, ale tylko jakbyś miała na zbyciu ;:168 Tego ślicznego rudzielca wygłaskaj ode mnie ;:215
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziękuję za link może jak moje wytworzą nasiona to spróbuję ;:138
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Przy porannej kawusi odwiedzam Twój ogródek. Powojnik http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/028/0 ... djecie.jpg wymiata. Rewelacja. Marzę o takim. Lilie cudne. Z nasionami już raz mi się nie powiodło, ale to z mojej winy :( A jaka dorodna żurawka ;:333 Ty dziewczyno masz rękę do roślinek. Pomysł z kartonami mnie zaskoczył...Kto wie, może i ja w kolejnym sezonie o nim pomyslę. Miłego, słonecznego dzionka życzę :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

No to czekamy na jakieś zdjęcia może coś Ci już kwitnie? Pozdrawiam serdecznie ;:4
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Wracam z wiosną :)

Kwiaty nieśmiało zaczynają pokazywać swoje uroki, a zaczęło się od tego:

Obrazek

Obecnie wygląda to nieco okazalej:

Obrazek

Krokusy z biedronki, ciekawe czy będą się mocno różnić od moich starych

Obrazek

I na przełamanie krokusowej hegemonii coś niebieskiego :)

Obrazek

Ogólnie to z tymi krokusami podejrzana sprawa - miało ich być co roku więcej, miały się mnożyć i stworzyć kolorowy "dywan", a z 45 cebul zostało w ciągu kilku lat naście... Złe warunki? brak wykopywania?

Pozdrawiam serdecznie tych co jeszcze tu zaglądają :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Olgo !
Krokusy niestety nie rozmnażają się i nie wiem dlaczego, u mnie też znikają i tłumaczę sobie to tak, że albo nornice zjadają i na to miałam w tym roku dowód, albo drążąc korytarze cebule gdzieś głębiej wpadają i nie są w stanie wykiełkować ;:oj
A u mnie przylaszczka jeszcze skulona. Życzę powodzenia ;:196
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Znowu "trochę" spóźniona ze zdjęciami jestem... przepraszam, ale jakoś intensywnie się dzieje wszystko ostatnio i na FO brakuje czasu.
W ramach przeprosin świeże zdjęcia

Atak na dyptam
Obrazek

Pupilek w akcji
Obrazek

A za rogiem czai się busz
Obrazek

Z trzeciej strony domu
Obrazek

Z czwartej nie pokażę bo w tym roku warzywnik odpoczywa zasiany gorczycą i facelią, a mój swojski bałagan przy warzywniku ulega powolnej likwidacji - już 1/3 przekopana, a 2/3 jeszcze zarośnięte. Jak zabraliśmy się za kolejną partię to okazało się, że bujne chwasty są zamieszkałe przez matkę z piątką dzieci - jeże. To daliśmy spokój, niech je swobodnie odchowa, my chwastów pozbędziemy się później :wink:

Marysiu wiesz, że wszystkie krzewy od Ciebie starają się pokazać z jak najlepszej strony? W ubiegłym roku budleja szalała, a w tym szaleństwo ogarnęło krzewuszki. Mimo niskiego cięcia pokazały jak pięknie kwitną i jak obficie. Niestety przez najbliższe sezony będę je nadal nisko cięła, w końcu to ma być dość gęsty żywopłot... ale jak one tak co roku się obsypią kwieciem na starych pędach to już je kocham :) Tu już końcówka kwitnienia, ale widać ile tego było! Jeszcze raz dziękuję za te wszystkie super dzielne patyczki! Widać że z serca dane ;:196

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo lejesz miodek na moje serce ;:196 Mam nowe krzewuszki i nowe derenie więc jak wszystko dobrze pójdzie możemy powtórzyć akcję Patyczki :lol: Bardzo Ci dziękuję, że pamiętasz o mnie i wpadasz zarówno do mnie jak i wstawiasz zdjęcia u siebie. Taki murek ceglany to moje marzenie w jednym miejscu ;:215 A gdzie rudzielec ;:167
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu chyba nie za bardzo mam co wymienić w kolejnej akcji, no i też miejsce na sadzenie się kończy, ale dziękuję za pamięć!
A oto pierwszy kwiat hortensji od Ciebie w moim bałaganie...

Obrazek

Ten rok czas ogłosić rokiem lilii, chociaż akurat te maluchy powinny być 10x wyższe :D

Obrazek

Za to nasionka od Mirzana szaleją!

Obrazek

i pachną

Obrazek

a rudzielec chory, ale robimy co się da i może uda się wywalczyć jeszcze trochę wspólnego czasu, leżenia na trawie i łapania słońca

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo mocno przytul rudzielca, bo to taki kochany psiak ;:167
Ależ ja nie chcę wymieniać ja chcę ewentualnie powtórzyć wysłanie Ci paru patyczków, ale tylko jak będziesz chciała.
Czyta te cudowne lilie to z nasion? Jeżeli tak to poproszę o nasiona ;:180 A czy ten nosek wąchający należy do siostry? Śliczna dziewczyna i takież ujęcie. Serdecznie ściskam ;:4
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu - tak to lilie trąbkowe z nasion. Te moje to kupione w styczniu 2013 od Mirzana. On się tym zajmuje profesjonalnie, krzyżuje, zapyla, kiełkuje itp. Ja zostawiłam kilka nasienników, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie... Oczywiście podzielę się jeśli zapylenie się udało.

Rudzielcowi już starość daje się we znaki, ale cały czas chętny na głaski i przytulania. Mam nadzieję, że jeszcze trochę z nami pobędzie.

I dziękuję za komplementy - siostry nie mam :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42140
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

A to Ty ? to nieprzyzwoicie młodo wyglądasz :lol:
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziękuję raz jeszcze! Bardzo mi miło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”