Bartoszeqq 12 i jego parapety

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Może są tacy hmmm jak cichy wielbiciel? ;)

Miałam kiedyś Kalanchoe, różowe, pojedyncze płatki, śliczne. Długo je miałam, odmładzałam, od takiego starszego pana dostałam jak byłam mała. No ale koniec końców padło kiedyś. 1,5 roku temu dała mi mama jakieś o grubych kwiatach takie właśnie, ale padło mi, najpierw pączki poschły, a potem całe, nie wiem, zasuszyłam/zalałam, czy co innego. Patrzę z utęsknieniem nieco, ale trochę się zraziłam, a teraz co inne bardziej mi się podoba ;)
Mnie by zaraz korciło porozsadzać czy w większej donicy posadzić te Benjaminki taki lasek zrobić, przystrzyc je zaraz ;:224 Fiołków takich rasowych czy kundelków nie miałam nigdy, kiedyś jakieś Cyklameny tylko, ale skutecznie ususzałam ;)

Mogę zapytać w jakiej ziemi masz Zamioculcasa? Tzn jaka mieszanka co z czym? :)
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Dziękuję też ostatnio myślałem nad rozdzieleniem beniaminków ale stwierdziłem po policzeniu że było by to 15 małych drzewek :lol: zamioculcasa trzymam w zwykłej ziemi doniczkowej przesadziłem go bo w starej doniczce brakowało miejsca , fiołki wsumie też mam raczej przeciętne ,a kalanchoe kupiłem gdyż stare straciło wszystkie listki i obumarło mimo dobrych warunków , cyklamena też kiedyś miałem , ale usechł ;:224
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Aktualizacja

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Mój skrzydłokwiat podumiera pomocy

Obrazek

-- 25 sty 2019, o 22:05 --

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Cześć :wit
Sprawdź jakie korzenie ma skrzydłokwiat. Może być przelany lub przesuszony, bo lubi mieć cały czas wilgotno, lecz nie mokro. Podsuszonymi końcówkami liści się nie przejmuj, bo to najprawdopodobniej od zbyt suchego powietrza- mój skrzydłokwiat też tak ma ;:224 Był przesadzany?? Bo szczerze mówiąc to podłoże (zwłaszcza u roślin z wielkich marketów/sklepów) jest bardzo słabe ;:222 Często pleśnieje i jest złej jakości. Chociaż rzadko, ale można trafić na lepsze.
Piękne storczyki i fiołki ;:215
Pozdrawiam :uszy
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Dziękuję , nie wiem co się z nim dzieje sprawdziłem korzenie i wszystko ok
Dzisiejsze zakupy ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wsadziłem aloes do osobnej doniczki
Obrazek
Amarylis
Obrazek
Muszę umyć te nieszczęsne okna,lecz spadł śnieg i jest -6 i nie wiem czy myć :?
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Julian był przesadzany do ziemi doniczkowej i wszystko było ok i nagle...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

A nie ma czasem sucho?? Mój też tak omdlewa jak zapomnę podlać ;:131
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

No właśnie nie bo podlewam co tydzień wszystkie rośliny
I skrzydłokwiat też zawsze coś tam dostanie ;:108
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Sama ziemia zwykła może być za ciężka, zależy jeszcze jaką się trafi, roślina może mieć problem z pobraniem wody, ziemia się zbija, nie przepuszcza powietrza. Nie ściągała się osłonka z korzeni jak delikatnie pociągnąłeś? Jeśli tak, to przelana roślina. Czasem rośliny potrzebują więcej wody, bo ziemia akurat bardziej przesycha, takie cykliczne podlewanie co do dnia nie bywa zbyt dobre dla części roślin na dłuższą metę.

Nowe nabytki całkiem zdrowo wyglądają ;:215

Taka moja mała rada - tam co masz grubosza zwykłego kilka sadzonek z czym innym posadzone - to doniczka z dziurkami od dołu czy osłona bez dziur? Ogólnie przydałoby się towarzystwo rozsadzić i bliżej okna jeśli gdzieś dalej stoi, po gruboszu widać, że mocno się wyciąga.
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Doniczka ma dziury spokojnie tylko podstawki brak :lol: ,a grubosze stoją przy oknie niedługo je będę rozsadzał (na wiosnę) ostatnio w moim regionie ciemno zimno i śnieżnie więc myślę że dlatego się powyciągały ;:108
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

Dendrobium

Obrazek
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

:wit Witaj Bartosz...czy tak Ci na imię? Podglądam Cię od czasu do czasu...w sprawie tego skrzydłokwiatu chcę Ci podpowiedzieć, może pomogę. Czy jak go przesadzałeś dodałeś perlitu ew. coś innego do rozluźnienia podłoża. Skrzydłokwiatom dobrze jest dodać jeszcze garstkę kwaśnego torfu...hodowcy mówią damską garść...jeśli nie to następnym razem nie zapomnij. Teraz anturium i skrzydłokwiaty mają trudny czas bo kaloryfery wysuszają pomieszczenia a one preferują wyższą wilgotność. Można postawić je na podstawce z keramzytem...ja daję pod doniczkę zakrętki plastikowe, takie z soków czy wody...i nalewać im wodę żeby im parowała. Podlewać tak, żeby miały wilgotne ale nie mokre podłoże. Co jakiś czas daję do wody 2-3 krople soku z cytryny a woda powinna być letnia, Może to poprawi kondycję Twojego skrzydłokwiatu. A wiosną koniecznie podlej czasem z nawozem do kwitnących. Ja to robię w sezonie systematycznie...zwykłym nawozem uniwersalnym do kwitnących raz w tygodniu.
Bardzo urodziwe masz to zielone towarzystwo ;:173 i kaktusy również...moje zimują a mam sporą kolekcję.
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Bartoszeqq 12 i jego parapety

Post »

O rany, ile bulw nowych na raz rośnie u Dendrobium, będzie pięknie kwitło jak się uda :) Nie obcinaj starych, są magazynem wody a i czasem puszczają nowe bulwy z nich które łatwiej oddzielić jak puszczą korzonki jeśli chcesz rozmnożyć/odmłodzić roślinę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”