Sabotkomania Joli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu chyba mój dendrobium zorientował się, że o nim mówiłam z Tobą. Ma chyba pąki :tan . Lepiej mi potwierdź to:).
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Zauroczyła mnie Twoja kolekcja ;:167 ;:333 Brawo. Mam dwa sabotki, kupione kwitnące, teraz nie kwitną. Miałam więcej, ale zmarnowałam :( Catleye bardzo mi się podobają, ale nie można mieć wszystkiego :wink: Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu, obejrzałam Twój wątek od A do Z. Pięknie u Ciebie i choć fanką sabotków akurat nie jestem to bardzo podobały mi się Twoje rośliny. Najpiękniejsze ujęcia to te z parapetu. Cudne, doświetlone okienko. Pisałaś, że w sumie posiadasz trzy, więc jestem ogromnie ciekawa dwóch pozostałych. Zdjęcie katlejki po prostu cudne. Kwiat wygląda na bardzo duży, czy tak jest faktycznie czy to tylko kwestia ujęcia ? katleje uwielbiam a już takie dorodne okazy robią na mnie ogromne wrażenie.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4034
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

duju, ajania, cieszę się, że mnie odwiedziłyście :wit .
Oczywiście ze storczykomaniakami jest tak, że zwłaszcza na początku każdy ileś tam storczyków uśmierca, chociaż wstydzi się do tego przyznać. Ja niestety też ;:145 .
Okna z oświetleniem wyglądają podobnie, chociaż stoją na nich trochę inne storczyki. Pogrupowałam je z uwagi na wymagania cieplne. W salonie mam 23 st. bo lubię ciepło, więc na południowym oknie przylegającym do balkonu (daszek z poliwęglanu komorowego nad balkonem trochę zmniejsza ilość słońca) - stoją dorosłe sabotki i phalenopsisy. Na zachodnim oknie też z salonu stoi sabotkowa młodzież. Stoją w takich wysokich plastikowych pojemnikach, dodatkowo nad nimi rozpięłam folię - taka namiastka orchidarium. Stoją tu też dendrobia nobile młode z keiki oraz dendrobia nie wymagające w zimie niższej temperatury. W sypialni mam 18 st. i tu w zimie stoją catleje, rossioglossum i dendrobia nobile dorosłe. Wszystkie moje storczyki są w pojemnikach plastikowych albo na głębszych tackach - kuwetach, wypełnionych 3 cm. warstwą keramzytu do którego wlewam wodę, żeby zwiększyć im wilgotność. Te pojemniki i tacki ułatwiają również przenoszenie storczyków, zwłaszcza do podlewania.
ajania, kwiat tej catleji jest naprawdę wielki, jakieś 8-10cm. i na jednej łodyżce było ich 3 :heja . Liście zresztą też są wielkie.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Coś wspaniałego,zatkało mnie ;:224 .Fantastyczna kolekcja:)
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu na tych tackach wypelnionych kermazytem woda powinna być cały czas ? Ja mam swoje pierwsze storczyki najpopularniejsze phalenopsisy i żadnego doświadczenia. Nie chciałabym popełnić błędu.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Dzień dobry. Przychodzę powiedzieć, że coś co wzięłam za pąki robi się spiczaste ;:173 . Czyli jak sama mówiłaś, to nie musza być pąki. No nic, poczekamy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4034
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Długo tu nic nie pisałam, bo moje storczyki robiły za zieleninę :;230 . Ale teraz się ruszyło. Sabotki wzięły się do roboty.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Coś pięknego :O, Jode zastanawia mnie jak to jest z ta uprawą. Czy sabotki wymagają dużo większej opieki niż np. phalenopsisy?, różnie o tym piszą, a ja zastanawiam się czy kupować. W końcu szkoda zabić tak piękne rośliny.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4034
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Russski, moim zdaniem sabotki wcale nie są trudne w uprawie. Pisałam o tym wcześniej tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p3795294 . A jak już osiągną dojrzałość, to kwitną co roku ;:333 , co nie zawsze zdarza się phalenopsisom. Są też gatunki sabotków tzw. multiflora, które na jednej łodydze po kolei rozwijają kolejne kwiaty. Taki jest ten żółty z ostatniego zdjęcia. Podobno potrafi kwitnąć nawet do roku. U mnie rozwinął już trzeci kwiat. Niestety następny rozwija się dopiero jak opadnie poprzedni. Również trzeci pokazywany, ten z poprzecznymi paskami na petalach będzie miał jeszcze co najmniej dwa kwiaty :heja .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Dziękuję za szybka odpowiedź, coraz bardziej przekonuję się do pierwszego zakupu.
Kwiat do roku :O, szaleństwo!
Ostatnio nawet rozglądałem się po kwiaciarniach i marketach typu obi czy Lm, ale zawsze jest tak że jeśli czegoś nie szukasz znajdzie się samo no i odwrotnie :D. Zacznę od najpopularniejszych i najtańszych, sprawdzę na sobie co i jak :)
:uszy
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Piekne kwitnienia. Moje sabotki - sztuk dwie :wink: - idą w rozetki, może też doczekam się w końcu swojego kwitnienia.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Piękne kwitnienia pokazałaś ;:138
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”