Sabotkomania Joli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Niesamowite jak pięknie Ci te kwiaty kwitną ;:138
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

wow Sabotki dla mnie jak na razie to tylko okazy do podziwiania :) Piękne są!
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Wspaniałe masz sabotki ;:oj ;:oj ;:oj
To wszystko już Twoje kwitnienia :?:
Awatar użytkownika
Krysia39
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Śliczne są sobotki ,pieknie kwitną . ;:oj
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4044
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Dzięki za pochwały. Wszystko to moje, co najmniej drugie kwitnienia. A teraz chciałam się pochwalić jeszcze jednym. Oto phragmipedium. Krzyżówka pierwszorzędowa caricinum x boisserianum. Ma w sumie dwa kwiaty, ale nim drugi się rozwinął, to pierwszy zwiądł :( .

Obrazek Obrazek

I jeszcze jeden storczyk, który mi zakwitł. Miltonidium Pupukea Sunset Rose. Kwiatuszki są malutkie, ale jest ich dużo i pięknie pachną, chociaż słabo - trzeba przybliżyć nos. Rzeczywiście zapach jest jakby różany.

Obrazek Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu, piękne sabotki, niestety tak trudno dostępne w sklepach stacjoranych a bardzo zraziłam się do zakupów on-line.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu, ogromne brawa za te Twoje kwitnienia sabotków ;:63 Zielony jest najpiękniejszy. Miltonidum przeurocze!
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4044
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

flicka_, ja też tylko na początku kupowałam na Allegro, ale byłam raczej zadowolona. Czasem trafia się okazja, ktoś sprzedaje nadwyżki, lub wyprzedaje kolekcję. Natomiast potem znalazłam kilka sklepów internetowych handlujących wyłącznie storczykami i jestem z nich bardzo zadowolona. Rzecz jasna nie są tani, ale mają dobry i sprawdzony towar. Poza tym, sprowadzają, przy okazji zakupów do sklepu, storczyki na indywidualne zamówienie. Tak jakoś pod koniec grudnia dostaję ogromniastą listę do wyboru. Stoczyki są tam również pogrupowane wielkościami. Można zamówić malucha, który musi rosnąć jeszcze kilka lat, większego, lub w pełni dojrzałego - oczywiście cena jest różna. Poza tym można kupować na wystawach storczyków - w lutym są w kilku miastach. Te sklepy się tam wystawiają i można zamówiwszy kwiat, odebrać go na wystawie - nie kupuje się kota w worku, bo można zapłacić przy odbiorze, no i nie płaci się za przesyłkę ;:224 . Tutaj pokazywałam fotorelację z wystawy w Warszawie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p3720945
gianna, z tego kwiata phragmipedium jestem również bardzo dumna :heja . To jest w ogóle duża roślina, długie liście, a łodyga ma ponad 60 cm. Phragmipedia to sabotki rosnące w Ameryce Południowej.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Jolu, narobiłaś mi ochoty. Mam tylko jednego sabotka, King Arthur, ale jeszcze nie kwitł.
9 lat temu, kiedy jeszcze nie zwracałam uwagi na storczyki, dostałam w upominku na nowe mieszkanie, pięknego różowego sabotka. W ciągu dwóch tygodni go zabiłam. Popełniłam wszystkie z możliwych błędów uprawowych, łącznie z przesadzeniem do zwykłej ziemi. Do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4044
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

gianna, myślę że każdy storczykomaniak zabił na początku swojej przygody nie jednego a wiele storczyków. Ja też. I to mimo czytania wszystkiego co wpadło w łapy. Po prostu oprócz wiedzy, która rośnie wraz z kolejnymi nabytkami, potrzebne jest doświadczenie i wyczucie ;:108 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Prawda ;:215
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Piękne kwitnienia Jolu. mój szczególny zachwyt wzbudziło Miltonidium. mam p[odobne, choć rózni się nieco kolorystycznie od Twojego. Phragmipedium też śliczne, ogromne brawa ;:138 .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4044
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Sabotkomania Joli

Post »

Poza tym polecam podawanie storczykom od sierpnia nawozu na kwitnienie z dużą zawartością fosforu i potasu, a małą azotu. W sklepie się raczej takiego nie kupi, natomiast na All..gro sprzedają w takich małych ilościach firmy Peters - nazywa się Blossom Booster. Oczywiście można kupić też oryginalne opakowanie, ale po co nam 3 kg, jak daje się go 1g na 1 litr wody ;:131 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”