Lukrecjowy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Lukrecjowy ogród

Post »

Witam wielką rodzinę ogrodowych ludzi. Bardzo się cieszę, że odnalazłam takie cudne miejsce - forum, skupiające miłośników wszelkiej zieloności. Przez wiele lat byłam zmuszona do mieszkania w różnych miejscach, nigdy nic swojego, co najwyżej jakieś coś na parapecie, a i tego niezbyt wiele, żeby było się łatwiej przemieszczać. Tęsknota za swoim kawałkiem zielonego miejsca wreszcie znalazła ujście. Wreszcie mam ten wymarzony kawałek 25 arów wszystkiego. Niby mało, ale pracy wiele. Kiedyś z nieukrywaną zazdrością oglądałam ogrody innych ludzi (o tych "wypasionych" w gazetach nie wspomnę), zazdrościłam im nawet tej pracy. Dziś wiem, że na wszelkie "doły" najlepszym lekarstwem jest łopata, taczka, grabki... Nie ma nic przyjemniejszego, niż wieczorne zmęczenie po całodniowej pracy. W moim ogródku pomagają mi koty i pies, przede wszystkim duchowo, ale jednak.
Mo kawałek ziemi był zapuszczony. Chore drzewka owocowe, rachityczne krzewy agrestu, zagrzybione róże (nie udało się ich uratować, niestety) i zarośnięty chwastami kawałek warzywnika(?). Co z tym fantem zrobić? Jaki miałby być ten mój ogród? Ten wymarzony!
W mojej okolicy zapanowała swoista moda na skalniaczki. Nie bardzo chciałam powielać te usypane "kopce kreta". A jednak mam skalniaczek, który powstał raczej jako rozwiązanie problemu z remontem domu. Bo wyburzeniu kilku ścian i remoncie powstało blisko 30 ton gruzu! Firma usuwająca tego typu odpady zażyczyła sobie ponad 100 zł za tonę. Rachunek był prosty, remontując dom, chcąc urządzić ogródek, nie mogłam sobie pozwolić na wydanie takiej kasy na wywóz "śmieci" - spędziłam sporo czasu sukcesywnie wkopując własnoręcznie ten gruz do ziemi, tworząc coś, co miało zamienić się w meandrujący skalniak. Taki był początek mojego zielonego szaleństwa...

POCZĄTKI...
Obrazek Obrazek
Obrazek

PO TRZECH LATACH PRACY...
Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Oczywiście na tym nie koniec...
Dziękuję wszystkim, piszących na tym forum, za towarzystwo wspaniałych ludzi, dla których ogród stał się pasją, a niejednokrotnie całym życiem!
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

UUUUUU pokaźny ten skalniak :)
Witaj na forum :D
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Witaj Lukrecjo piękny skalniak i kosztował cię niemało pracy ale efekty widać , jakie masz dalsze plany :?: :?:
Awatar użytkownika
Grzesik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 20 sty 2009, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj na forum :D Piękny początek, skalniak ogromny fiu fiu ;) Czy ja dobrze widzę, masz tam poniemiecki bunkier :shock: :D
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Brawo , kobitki górą - w ogródkach świetnie dajemy sobie radę bez facetów. :wink: Czekam na wyniki dalszej pracy.
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Witam kolejną forumowiczkę ze śląska. ;-) Piękny skalniak i taki ogromny! Wykorzystanie gruzu jako podkład pod skalniak jest naprawdę dobre, sama tak zrobiłam i rośliny na takim drenażu rosną jak głupie. ;-)
Jak reszta - czekam na więcej zdjęć i dalszą część opowieści, pozdrawiam, Basia
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Witaj Lukrecjo fajny wyszedł Ci ten skalniak. Świetny pomysł , a przy tym zaoszczędzone pieniądze na wywozie gruzu można wykorzystać na zakup nowych roślinek.
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Lukrecjo!!

Naprawdę piękny wyszełd Ci ten skalniak i wręcz niewiarygodne że powstał na gruzach :-)

Cały ogród też prezentuje się urokliwie, i masz rację forum ogrodnicze to najlepsza rzecz pod słońcem, jaka mogła sie miłośnikom ogrodów przytrafić ;-)
Awatar użytkownika
Katarynka
500p
500p
Posty: 643
Od: 1 kwie 2009, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borucin k/Raciborza

Post »

:D Super pomysł.... hmmm ja też mam gruz... i też lubię zmęczenie po całym dniu w ogrodzie... witaj na forum.... :D
Katarzyna, zapraszam
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post »

Witaj Lukrecjo.Ślicznie położony jest ten Twój ogród- zobaczyłam w tle zalesione wzgórze. Nigdy nie pomyślałabym, że skalniak zbudowany z gruzu może być taki uroczy. Wspaniały pomysł ;:138 Z pozdrowieniami. Ania
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam ponownie! Bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie nowicjuszki. Nie spodziewałam się aż tylu odwiedzin w tym moim zielonym oczku! Niezmiernie mi miło spotkać się tu z Wami!
Istotnie mam w ogródku poniemiecką wieżyczkę strzelniczą z bunkra. Najpierw mnie to okropnie irytowało - nie ma tego jak wywieźć, w końcu na podłodze w środku wylałam beton, pomalowałam na zielono farbą do betonu, no i zamiast szopek mam bunkier na moje narządy ogrodnicze:), kosiarka nie wejdzie, ale grabki, łopatki, doniczki itp. mieszczą się idealnie! W zeszłym roku posadziłam za nim jeżynę, bunkier w końcu obrośnie i nie będzie już straszyć. Przyzwyczaiłam się do niego, wygodny i nie wymaga konserwacji.
Pozdrawiam wszystkich!
Myślę, że po pracowitym weekendzie pojawi się jeszcze kilka fotek, plan mam ambitny, ale na razie ciiiichoo.... opowiem, jak zrobię. :D
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

LUKRECJO ,stworzyłaś wspaniały ogród ze skalniaczkiem OLBRZYMEM w roli głównej. Wspaniale to wszystko wygląda po 3 latach ciężkiej pracy .Czekamy na dalsze opowieści i fotki .
Życzę samych sukcesów i czekam na fotki .
Awatar użytkownika
Magda-Meg
100p
100p
Posty: 163
Od: 1 lut 2009, o 12:41
Lokalizacja: Chodzież WIELKOPOLSKA

Post »

witaj...śliczny ogródek...miło ze do nas dołączyłaś...pozdrawiam
słoneczko dla wszystkich :)

Ogród 2009
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”