Tuje Smaragd

Drzewa ozdobne
agnieszka19794
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2011, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Tuje Smaragd

Post »

witam kupiłam Tuje Szmaragd w Castoramie i już na dzień dzisiejszy po 2 miesiącach prawie płowa z 50 sztuk uschła tzn. ok 15 sztuk jeszcze nie całkiem .. koszmar tyle pieniędzy ,specjalna ziemia kora itd. wszystko jak powinno być.podlewane były . co tu robić żeby te które nie padły jeszcze całkiem jak je ożywić. korzonki miały raczej mocno poobcinane a wysokość ok 120-160 cm.
Awatar użytkownika
phrix
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 kwie 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tuje szmaragd

Post »

Te Szmaragdy to te które kosztowały 15.80 za doniczkę ??

Jak dobrze pamiętam to były one sprzedawane w donicach a prawdopodobnie były kopane z gruntu. Bardzo mnie to zdziwiło gdy odsłoniłem bryłę korzeniową i okazało się, że jest strasznie poraniona wyraźne ślady od mocnego cięcia. Dostawy były jak dobrze pamiętam marzec - kwiecień.

Osobiście kupiłem około 30 szt. tych szmaragdów bo cena była dosyć atrakcyjna ale do wszystkich doniczek zaglądałem - na dzień dzisiejszy moje mają się ok ale nie wyglądają tak dobrze jak podczas zakupu widać, że muszą się odbudować .
"Natura jest nieskończenie podzielonym Bogiem" - Friedrich Schiller
s
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 sie 2008, o 01:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Tuje szmaragd

Post »

Tak wyglądają tuje z Castoramy po lecie (sadzone wiosną i podlewane) niestety nie zachowałem paragonu i w efekcie skończyły w ognisku :evil:
Nie warto "łapać" okazji cenowych w różnych marketach, raz mi się tylko udało w Kauflandzie i rosną do dziś, ekspert z castoramy pouczył mnie iż należy przez 3 miesiące przechowywać paragon i w razie czego można oddać. Aktualnie też są tuje w Castoramie ale patrząc na ich bryłę korzeniową obchodzę je z daleka (kilka wysypało się z donic i korzenie mają pociachane szpadlem tak jak te na fotkach).
mam czas to zaczynam dłubać w ziemi :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje szmaragd

Post »

Wykopywane szpadlem przez laika chyba ? Obcinanie bryły,bo się MUSI zmieścić w za mała doniczkę,niepodlewane toto i często z Holandii.A cena może i atrakcyjna,ale jak wypadnie 50% albo 100% to kupił by w szkółce .I miał pożytek ,a tak pieniądze wyrzucone w błoto.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tuje szmaragd

Post »

RobertP2, ceny są atrakcyjne a część ludzi nie zdaje sobie sprawy z ewidentnej nieuczciwości sprzedawcy. Oglądałam takie tuje w Praktikerze. Jeśli ktoś nie słyszał wcześniej o takich praktykach mógł uwierzyć w wyjątkową okazję.
agnieszka19794 pisze:...co tu robić żeby te które nie padły jeszcze całkiem jak je ożywić. korzonki miały raczej mocno poobcinane a wysokość ok 120-160 cm.
Agnieszko, ja na wszelki wypadek narobiłabym z nich sadzonek. Jest szansa, że część się przyjmie i za kilka lat będziesz mieć swoje.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Tuje szmaragd

Post »

robertP2 pisze:Wykopywane szpadlem przez laika chyba ? Obcinanie bryły,bo się MUSI zmieścić w za mała doniczkę,niepodlewane toto i często z Holandii.A cena może i atrakcyjna,ale jak wypadnie 50% albo 100% to kupił by w szkółce .I miał pożytek ,a tak pieniądze wyrzucone w błoto.
To nie tak.Tzn. tak ale nie do końca.Większość nie jest z Holandii.Po za tym Brabanty i Smaragdy zostały tam wymyślone wiec nie straszna im Polska zima.
To wyglada tak.
Przyjeżdża przedstawiciel super,hiper,mega marketu i kupuje kilka tysięcy w szkółce.
Ludzie to kopia i pakują w małe doniczki bo transport drogi a chodzi o to aby dużo roślin weszło na tira.
To mogło by się udać gdyby były kopane w ogromna bryłą.Ale wtedy była by strata dla marketu a o to nie chodzi przecież.
Widziałem kopane truje w środku lata z ogromna bryłą ale wtedy na auto weszło 30 szt. a nie 500.
Ludzie kupują oczami a nie rozumem.
Po za tym czy w marketach sprzedaje ogrodnik czy sprzedawca?
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje szmaragd

Post »

No ostatnio w marketach pojawiają się polskie.Jestem przeczulony :lol: Holenderka będzie żyć jak wytrzyma pierwszą zimę /no czasem drugą.To powinna sobie poradzić.
Zebrine miałem sztuk 4 jedna żyje . :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Tuje szmaragd

Post »

Ja mam wszystko z Holland.Poważnie nic nie padło i tak od ponad 9 lat.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tuje szmaragd

Post »

Napoleon pisze: To wyglada tak.
Przyjeżdża przedstawiciel super,hiper,mega marketu i kupuje kilka tysięcy w szkółce.
Ludzie to kopia i pakują w małe doniczki bo transport drogi a chodzi o to aby dużo roślin weszło na tira.
To mogło by się udać gdyby były kopane w ogromna bryłą.Ale wtedy była by strata dla marketu a o to nie chodzi przecież.
Jeśli tuje są w niedużych donicach łatwo je podnieść i włożyć do wózka. Poradzą nawet kobiety. A do takich mega wielkich potrzebny byłby chyba wózek widłowy. I jak to zmieścić do samochodów osobowych klientów?
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Tuje szmaragd

Post »

Nie rozumiesz o co mi chodziło.Co z tego że łatwo podniesiesz i włożysz do wózka jak one maja celowo obcięte korzenie aby warzyły mniej.Kupujesz coś co ma nikłe szanse na przeżycie?
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tuje szmaragd

Post »

Napoleonie ludzie szukają dużych drzewek za niewielkie pieniądze. Więc sklepy mają taką ofertę. A że niezbyt uczciwą? Może powinniśmy się nauczyć, że jeśli coś jest wyjątkowo tanie to trzeba mu się dokładnie przyjrzeć...
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Tuje szmaragd

Post »

Dokładnie.Czasem można trafić promocję ale z własnego doświadczenia wiem że co tanie to podejrzane :wink:
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tuje szmaragd

Post »

Wiosną były śliczne tuje w Praktikerze. Około metra i kosztowały coś około 7 zł. Ale gdy dokładnie obejrzałam donice stało się jasne skąd ta cena. Obok mnie przystanął pan i zaczął ładować do wózka kilkanaście sztuk. Zwróciłam mu uwagę na to, że roślinki dopiero niedawno są wsadzone do donic i mogą mieć kłopoty z przyjęciem.
To nic - odpowiedział z uśmiechem. - Moje psy będą miały co obsikiwać. A w następnym roku znów wsadzę nowe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”