Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5487
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu widzę, że Stephanie Baronin zu Gutenberg rośnie u Ciebie w donicy. Jak długo? Możesz napisać jak się sprawuje? I tak ogólnie jaką masz o niej opinię?
Zamówiłam ją na wiosnę i zastanawiam się czy posadzić od razu do gruntu, czy może właśnie do donicy? Nie szkodzi jej mocne słońce?
Sharifa Asma ;:167 i już się cieszę na jej kwiaty :tan
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16047
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Elwi, kilka słów o Tea Clipper. Ona nie ma dużo kwiatów. Kwitnie co pewien czas jedym albo dwoma kwiatami, które są bardzo duże i naprawdę przepiękne. Odmiana nie rośnie wszerz, ale raczej w górę, tak więc pokrój ma wąski, wysoki. Pędy trzyma sztywno, co u austinek nie jest częste. Ja będę swoją w tym roku przesadzać, bo odnoszę wrażenie, że zjadła już wszystko, co jej dałam do dołka, a dokarmianie z zewnątrz jej nie wystarcza.

Dorcia, takasobie, dorotka350, o Stefanii odpowiem zbiorowo. Pierwszego roku na wiosnę posadziłam ją do donicy. Kwitła wspaniale, powtarzała kilka razy, była zdrowa. Na zimę donicę zawiozłam do piwnicy. Wiosną postawiłam znów na tarasie, w półcieniu. Nie była już tak piękna i zdrowa jak w poprzednim sezonie. Kwitła co prawda, ale chorowała. Jesienią posadziłam więc do gruntu, bo doszłam do wniosku, że w normalnej ziemi będzie jej jednak lepiej. Nie będę już zimować róż w donicach. Jeśli nie wystarczy mi wiosną miejsca na wszystkie roże w gruncie, posadzę je oczywiście tymczasowo do donic, ale do jesieni postaram się znaleźć miejsce na rabatach.

Edyta, a ja byłam pewna, że jednak Sharifę zamówisz. Ciekawa jestem, jaka inna odmiana ją wykolegowała.
Cyma, bardzo się ucieszę, jeśli jakkolwiek zdołam Ci pomóc w wyborze różyczek. Już wiem, że zdecydowałaś się na Artemisy. Będą u ciebie pasować idealnie.
Margo, ja niestety będę przesadzać znowu. Czekam tylko, aż się trochę ociepli.

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandeczko, racja.
Też myślę, że donice, to dla róż tylko wariant przejściowy na rok. Potem się w nich męczą i duszą.
Nie przerywaj prezentacji róż. Sezon zamówień w pełni, a pączki ani trochę nie są tak porywające jak widok kwitnących krzewów.
Twoja prezentacja róż zaimponowała mi, ja swoje pokazuję na chybił-trafił ;:218.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, postawiłam na terminatorki i największą część wiosennego zamówienia stanowią piżmówki. Nie wiem jeszcze, czy Sharifa ostatecznie nie zagości kiedyś w moim ogrodzie, ale na razie postanowiłam nie domawać więcej róż - 13 krzewów wystarczy :lol: .A w tym roku pielęgnacja, pielęgnacja i jeszcze raz pielęgnacja.
Jeśli ziemia rozmarzła to zaraz pójdę do ogrodu kontynuować zrywanie trawnika. Rabata różana znów się powiększy, ale dosadzam do niej tylko 2 róże. Pozostały teren dostaną trawy - ostnica 'Pony Tail'.
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, spostrzeżenia co do Tea Cliper mam podobne. Oczekuję burzy kwiatów, a ona raczy czarować pojedynczymi sztukami, co prawda przepięknej urody. Widziałam u kogoś Clipera obsypanego kwiatami i cały czas czekam.... od trzech lat ;:224
W międzyczasie zmieniłam jej miejscówkę, a bruzdownica pędówka szczególnie ją lubi :twisted: , może to są przyczyny gorszego kwitnięcia, bo nie możemy wszystkiego zwalać na piach ;:306
Do Stefy nie mam zastrzeżeń. ;:138
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, Tea Clipper przepiękna! Jak to dobrze, że nie tworzy burzy kwiatów, bo nie mogłabym odżałować... ;:306
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

AnaAn pisze:Wandziu, Tea Clipper przepiękna! Jak to dobrze, że nie tworzy burzy kwiatów, bo nie mogłabym odżałować... ;:306
Aniu, w Twoich warunkach kwiatów pewnie byłoby więcej. My z Wandzią to na żółciutkim piasku gospodarujemy ;:306
Powinnyśmy Kostrzewę siną uprawiać, a nam różanka z burzą kwiatów się marzy :;230
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Przepiekne róże i ciekawie opsiane..dziękuję..nacieszyłam oczyska..i uzupełniłam wiedzę.. ;:333
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu , hej :D Wiosna tuż tuz , zaglądam do Ciebie , bo mam czuja że co? będzie się działo. :tan :tan No i jakieś ''przetasowania'' będą. Podglądnę co i gdzie pójdzie. No i może zamówienie na różę jakie zrobię. I do '' piaskarki'' wkopię ;:306 ;:306
Aniu , klub piaskowych różanek rośnie :D Myślę ,że na naszym żółciutkim podłożu będzie jej lepiej iż na ciężkim podmokłym terenie. ;:333
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Dziewczyny, zamiast różanek plantacja lawendy ;:224
Wandziu, skoro już piszesz, że koniec różanego alfabetu, tak mam wrażenie, że lada dzień zobaczymy jakieś pierwsze tłuściutkie paczki. Moje kolczatki już wystartowały, Louise Odier, Bonica i Alexander MacKenzie mają ponad centymetrowe pączki i wygląda na to, że nie obawiają się żadnych przymrozków :roll:
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Tjaaa ... Z tymi donicami jest niestety więcej kłopotu niż pożytku ;:223 . Sama również to przerabiałam i nadal przerabiam ;:14 . Mam zadołowanych ok. 10 róż w donicach właśnie, kilka klematisów i jeszcze jakieś inne roślinki (wiesz, sezonowe niekontrolowane zakupy ;:131 ). Dodatkowo jesienią mama uraczyła mnie 5 sadzonkami truskawek, które za ch....rę nie wiem, gdzie posadzić :roll: . One potrzebują słońca, a takie miejscówki zwykle przeznaczam na kwitnące krzaczorki. I co teraz :twisted: ? No ale przecież czego się nie robi dla dzieci ... :wink: ?

Fajne masz Wandziu te jeżdżące podstawki pod donice ;:215 ! Wygodne i estetyczne! Gdzie kupowałaś?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Ile róż moje oczy zobaczyły!
Piękny, zadbany ogród, z przyjemnością będę wracała by obserwować.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu kompozycja z różą w doniczce piękna. :) Niestety takie piękno wymaga dużego wysiłku, doniczkowe wymagają więcej uwagi. Dziś patrzyłam co muszę wyekspediować, żeby nowe 4 róże miały odpowiednie miejsce.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”