Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

KamilT pisze:
ps. a o kołach od Weibanga napisałem ponieważ kilka dni temu bardzo zachwalałeś m.in. ich jakość. Pokazałem więc wszystkim jak wyglądają bo Ty oprócz pisania nie pokazałeś dowodów na jakość tych maszyn. Każdy może zauważyć, że koła w Weibangu wyglądają jak typowa "marketówka". Czekam więc na Twoją opinie...jeśli tak wyglądają wg Ciebie dobrej jakości koła to gratuluje! :D
te same koła montowane są w kosiarkach,zadzwoń sobie do importera ile takich kół sprzedali a ile maszyn poszło a wtedy wyjdzie ci jakość,jak chcesz wyglądu to zamów sobie koła 20" w salonie np.Audi będziesz miał luxus,jeżeli dla ciebie wygląd świadczy o jakości to chyle czoła,identycznie jak gówno zawinięte w ładny papierek ale z wierzchu musi być ładne ;:138 ponadto szeroko wybiegasz za temat i zaraz może jeszcze będziesz chciał znać moje doświadczenia życiowe ;:215 ,nerwy ci puszczają więc zluzuj zawory,ja w przeciwieństwie do ciebie niczym się nie chwalę - twoje ego cię przerasta,co wiem to staram przekazać innym ale na pewno nie wciskam komuś jakiegoś tandetnego Mccullocha,po czymś takim tan branża jest nie dla ciebie zmień to i to szybko
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

mati8201 pisze:Panowie oglądałem dzis kilka kosiarek
coraz bardziej zastanawiam sie nad
Oleo-Mac mam serwis w Tarnowie
tylko powiedzcie co są warte te silniki OHV montowane w Oleo-Mac
brałem pod uwagę też Al-ko ale w Tarnowie nie ma ich serwisu
te chińskie silniki nie są rewelacyjne ale i nie są takie ostatnie,czułe gażniki na wszelkie nieczystości więc trzeba o nie bardzo,części na razie są,ja osobiście poszukał bym czegoś na siniku B&S,części będą zawsze,serwisów pełno i najlepsze wsparcie techniczne
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Silniki B&S przez ostatnie kilka lat mocno poszybowały w dół jeśli chodzi o jakość. Pomijam fakt, że one również są chińskie :) Nie bałbym się Emaka. Części są i będą tak długo jak będzie funkcjonowała bardzo silna firma Victus w Polsce - czyli zdążą nas przeżyć. Polecam to co jest na miejscu i ma pewny serwis.
mati8201
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 gru 2015, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

a czy macie doświadczenia z firmą
castel garden

W Tarnowie mam dostęp do serwisu
Stigi
Oleo- Mac
Castel Garden
MasterCut

Oglądałem oleo-mac i sprawa wygląda tak
model GV53
z silnikiem B&S - 1750
z silnikiem emka - 1500
czy warto dopłacać do B&S
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

miachlbyk pisze: te same koła montowane są w kosiarkach,zadzwoń sobie do importera ile takich kół sprzedali a ile maszyn poszło a wtedy wyjdzie ci jakość,jak chcesz wyglądu to zamów sobie koła 20" w salonie np.Audi będziesz miał luxus,jeżeli dla ciebie wygląd świadczy o jakości to chyle czoła,identycznie jak gówno zawinięte w ładny papierek ale z wierzchu musi być ładne ;:138 ponadto szeroko wybiegasz za temat i zaraz może jeszcze będziesz chciał znać moje doświadczenia życiowe ;:215 ,nerwy ci puszczają więc zluzuj zawory,ja w przeciwieństwie do ciebie niczym się nie chwalę - twoje ego cię przerasta,co wiem to staram przekazać innym ale na pewno nie wciskam komuś jakiegoś tandetnego Mccullocha,po czymś takim tan branża jest nie dla ciebie zmień to i to szybko
Nerwy mi nie puszczają :) Co najwyżej mam w pracy niezły ubaw czytając Pana posty :) od kiedy w Polsce ilość sprzedanego towaru świadczy o jakości? :D gdyby tak było to na każdym rogu były by salony najlepszych marek, a póki co największy segment rynku zajmują kosiarki z chińskimi silnikami - tego właśnie sprzedaje się najwięcej. Ale myślę, że w tym akurat jesteś zorientowany Panie specjalisto :) a jeśli wg Ciebie McCulloch jest tandetną marką to tym bardziej pokazujesz jak mało wiesz :D proponuje aby o tym wypowiedział się AmaPoland - wydaje mi się, że jest to osobą rzetelna i obiektywna.

Co do zmiany branży - nie chce mi się nawet obszerniej komentować...póki co to Ty wziąłeś się znikąd i próbujesz bez słusznych argumentów [za to w strasznie chaotyczny i daleki od poprawnej polszczyzny sposób] przekazać swoje racje.

Proponuje wrócić do pchania kosiarki! Udanego sezonu!
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

mati8201 pisze:a czy macie doświadczenia z firmą
castel garden

W Tarnowie mam dostęp do serwisu
Stigi
Oleo- Mac
Castel Garden
MasterCut
Stiga i Castelgarden to chyba te same produkty tylko pod zmieniona marką. Wszystko podlega pod firmę GGP. Nie jestem pewny czy wszystkie maszyny ale na pewno część tych marek są identyczne tylko w innych kolorach. Taki wybieg aby markowy salon Stigi miał renomę a marketowy Castelgarden mu nie psuł opinii. Wszystko aby nie pomijać żadnego segmentu na rynku :) Przy czym musiałbyś się upewnić czy na przykład ta sama maszyna w Stidze i CastG nie ma przypadkiem podzespołów z innych materiałów. Na przykład zębatki w jednym mogą być metalowe w drugim plastikowe.

Oleo-Mac i Victus to też ta sama firma. Mówi się że Victus to uboższa wersja Olka. W tym jednak wypadku o ile się nie mylę nie ma tych samych modeli w różnych kolorach.

Mastercut mi się silnie kojarzy z moją "ulubioną" marką MTD, którą mijam szerokim łukiem od... w sumie zawsze :)
mati8201 pisze: Oglądałem oleo-mac i sprawa wygląda tak
model GV53
z silnikiem B&S - 1750
z silnikiem emka - 1500
czy warto dopłacać do B&S
Czy warto to będziesz wiedział jak kupisz i sprawdzisz :) Briggsy nie są super ekstra silnikami, które się nie psują. Są dobre ale też awaryjne. Emak został wprowadzony między innymi dlatego, że B&S zaczął produkować w Chinach i spadł na jakości. To był manewr, który zrobiło wiele "producentów". Briggsa umieszczało się na kosiarkach zamiast chińskich silników bo był dobry. Jak zaczął działać w Chinach i spadł na jakości to firmy słusznie się od niego odwróciły. Skoro i tak już kupowali silnik chiński to po co droższego B&S skoro można tańszego "Loncina" lub "Emaka". Zwłaszcza, że awaryjność jest mniejsza lub podobna.

Ja bym brał Emaka. Nie wiem czy bym się na tym nie przejechał ale w ogóle bym się nie zastanawiał.
KamilT pisze: proponuje aby o tym wypowiedział się AmaPoland - wydaje mi się, że jest to osobą rzetelna i obiektywna.
Przepraszam Cię KamilT ale nie chce się wtrącać w Waszą dyskusję. Michalbyk może uważać co chce, niezależnie od tego czy to bzdura czy nie :) Ja swoje zdanie wyraziłem w tym temacie.
Nikt nie jest obiektywny. Ja też przedstawiam tylko swoje zdanie. Trzeba to mieć na uwadze :wink:
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

@ AmaPoland Mam pytanie odnośnie B&S. Od kiedy produkuje w chinach? Mam kosiarkę z 2010 roku i jedyne co w niej chodzi poprawnie to właśnie silnik B&S 675. Nigdy nie musiałem 2 razy szarpać poza pierwszym odpaleniem w 2010r. gdy przyszła paczka :D Czy wszystkie obecne silniki B&S są produkowane w chinach? Jak sprawa wygląda z Hondą ?
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Ja mam Victusa ma Loncinie ale dopiero jeden sezon i złego słowa powiedzieć nie mogę, kosiła elegancko. Jeszcze chwila i będzie trzeba ją wybudzić ze snu zimowego, mam nadzieje, że drugi sezon będzie tak samo udany jak pierwszy ;:215
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

jaro710j pisze:@ AmaPoland Mam pytanie odnośnie B&S. Od kiedy produkuje w chinach? Mam kosiarkę z 2010 roku i jedyne co w niej chodzi poprawnie to właśnie silnik B&S 675. Nigdy nie musiałem 2 razy szarpać poza pierwszym odpaleniem w 2010r. gdy przyszła paczka :D Czy wszystkie obecne silniki B&S są produkowane w chinach? Jak sprawa wygląda z Hondą ?
Nie wiem dokładnie od kiedy. Chodziły tylko słuchy o tym, że B&S się przeniósł i poszedł w tania produkcję. Serwisy zaczęły narzekać, zaczęły pojawiać się trefne modele, które sypały się na potęgę. Temat tak naprawdę poznałem jak firma Ariens zrezygnowała z Briggsów w swoich maszynach i zaczęła pakować swoje silniki. Jak sie okazało nie byli jedyni bo sporo firm postanowiło tak zrobić. Pytanie czy B&S był drogi, firmy porezygnowały i wtedy przeniósł się do chin aby obniżyć koszty i zniwelować straty czy może najpierw przeniósł się do Chin i firmy porezygnowały. Tego nie wiem. Efekt jest taki, że przez pewien czas popełnili sporo błędów, które można było zaobserwować w serwisach. Silniki wracały a klienci "płakali". Silniki B&S z oznaczeniem Professional jeszcze się broniły ale jak to wygląda dzisiaj, nie wiem.
Firma odbudowuje opinię po kilku sezonach słabych. Jak widać odbudowuje ją głównie w serwisach, u sprzedawców i producentów bo klienci tego nawet nie zauważyli :) Skorzystały na tym wszystkim marki innych silników, które nie były traktowane poważnie a teraz wielokrotnie wyprzedają niektóre modele B&S, na przykład Loncin czy właśnie Emak (choć Emak to naklejka a kto to produkuje to nie wiem). Moje MVG też na tym zyskały bo okazały się dobrą alternatywą.

Co do Hondy to nie mam pojęcia. Są w Chinach czy nie, Tajwan, Wietnam, Brazylia... jakie to ma znaczenie? Dla klienta najważniejsza jest jakość. Może Honda też ma jakieś spadki na jakości... pewnie tak. Generalnie lepiej aby się coś psuło szybciej niż później ale prawdę mówiąc o Hondzie złego słowa nie słyszałem.

Twoja maszyna niech działa jak najdłużej. Dolnozaworowy 675? :) Obyś mógł go przekazać sprawnego wnukom :wink:
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Dzięki za odpowiedź :wink: Mam tylko 6 arów do koszenia łącznie, więc roczny "przebieg" jest znikomy. Podejrzewam, że prędzej się skończy ropa niż się zepsuje :D Byle tylko nie wykrakać i olej zmieniać (najlepiej chyba co rok, ale czy przy takim przebiegu i oleju idealnie żółtym można co 2 sezon).
krooge
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 mar 2016, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem kosiarki. Mam około 15 arów do koszenia, jest kilka krzewów. W oko wpadły mi 3 modele.

Stiga Combi 48 SQ silnik ST 45 OHV

Stiga Combi 48 SQ B silnik 625 E

Oleo-Mac GV 53 TK Allroad 4 silnik K800 OHV

Stiga na tą przewagę że po odłączeniu napędu można nią lekko kosić.
Mało można znaleźć opinii o silniku ST 45 OHV. Jak on się ma do BS 625?
Którą kosiarkę byście polecili?
mati8201
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 gru 2015, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Pewno wiele nie pomogę ponieważ sam poszukuję i kosiarki i sie dopytuje ale
moim zdaniem powinieneś brac jak najszersza kosiarkę czyli z tych przedstawionych to oleo mac
Byłem w serwisie i pytałem o oleo mac to mi powiedzieli ze ok ale jak brać to na silniku B&S lub Hondy
Ja również do końca tygodnia będę chciał rozwiązać temat zakupu kosiarki
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Kosiarka ,niedroga,jaka

Post »

Osobiście polecam sprzęt firmy NAC. Użytkuje piłę spalinową, kosiarkę i podkaszarkę. Cały sprzęt jest spalinowy. Rozsądna cena i dla amatora wystarczająca jakość.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”