Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam czy warto kupićkosiarkęURSUS UR-LS53875EX w cenie 1600zł? Boz tego co widzę to normalnie chodzi po 2000. Wiem że to Nac chińczyk ale może warto za tą cenę?
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Bardzo trudno teraz kupić kosiarkę żeby niebyła "china export", a moim zdaniem ursus to tylko nalepka i trochę spoilerów co raczej nie uczyni tej kosiarki czymś lepszym. Jutro sprawdzę ile ten model kosztuje w sklepie w którym pracuję bo kosiarki są teraz przecenione.
Pozdrawiam Jarek
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Juz temat Ursusa nieaktualny,promocja się skończyła. Wiem że to Nac chińczyk ale za tą cenę to chyba było warto
Pablos123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sie 2016, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam i podpinam się pod temat!

Jako laik w dziedzinie ogrodnictwa chciałbym zapytać Was o radę. Niedaleko mojej wiochy mam sklep, gdzie oferują sprzęt marki Faworyt wraz z serwisem. Mam na oku 3 modele i proszę o radę który z nich:
- Faworyt JT46N139-4W1
- Faworyt GYK51BS750N4W1
- Faworyt GYK51BS675N4W1

Proszę tylko bez komentarzy w stylu "nie bierze tych weź tą markę...." :) Cenię sobie wygodę, bliskość serwisu i sklepu. Z góry dzięki za odpowiedzi!
Pozdr!
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

[quote="[...] Proszę tylko bez komentarzy w stylu "nie bierze tych weź tą markę...." :) Cenię sobie wygodę, bliskość serwisu i sklepu. Z góry dzięki za odpowiedzi!
Pozdr![/quote]

Pogadaj ze sprzedawcą. Skoro jest w stanie zagwarantować, że te maszyny będą się sprawdzać to lepiej dobierze Ci model jeśli przedstawisz mu warunki pracy.
Pablos123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sie 2016, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wybrałem Faworyt GYK51BS675N4W1 - mam nadzieję że będzie mi służyć.
shanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 cze 2016, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam :wit
chciałam podzielić się po sezonie, opinią posiadania OLEO-MAC GV 48TK all road plus 4.
(Przed wakacjami miałam dylemat jaka kosiarka na 500m.)
Muszę stwierdzić, ze mężowi bardzo się sprawdziła ta kosiarka, niejednokrotnie ją chwalił znajomym.
Dobrze, że jednak kupiliśmy z napędem, nawet ja, śmigałam nią bez problemu ;:215
Nie stanowi problemu, puścić rączkę przy przeszkodzie i ominąć ją, po czym dalej załączyć napęd.
Jedna z funkcji bardzo teraz jest przydatna- zbieranie liści .
Polecam z czystym sumieniem. Dziękuję za porady wcześniejsze :wink:

Jedno pytanie mam, może ktoś odpowie w tym wątku?
-Kiedy wykonujemy ostatnie koszenie przed zimą?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja po prostu koszę o 1/3 dopóki rośnie :)
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

mam ta kosiarke OleoMAC. Mozesz powiedziec gdzie jest funkcja zbierania lisci ? kurde mam 1000m2 lisci na dzialce :D moze sie przydac to na jesien nastepna :)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

"Funkcja zbierania liści" brzmi całkiem dumnie :) Po prostu jak zbierasz trawę, tak samo radzisz sobie z liśćmi. Włączasz maszynę i jedziesz po liściach. Ciąg powietrza podnosi liście, nóż je szatkuje i wrzuca do kosza. Ot cała magia! :)
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witajcie,
Po ok 15 latach zamierzam wymienić moją kosiarkę Tecumseh która powoli zaczyna się rozpadać.
Po długich poszukiwaniach wybór padł na Oleo-Mac a dokładniej na model GV 53 TBX Allroad 4 czyli stalową samojezdną kosiarkę z silnikiem Briggs&Stratton 625E (wydaje się mieć najlepszy współczynnik jakości do ceny przy szerokości koszenia 51cm).
Jest tylko jeden szkopuł który mnie dość mocno niepokoi - dostępność. Może orientujecie się dlaczego w sprzedaży są dosłownie pojedyncze sztuki tego modelu?
Dużo jest modeli na silnikach Emac (tego nie chcę) oraz mocniejszych (za drogich) silnikach b&s. Tego modelu nie widzę również na polskiej stronie producenta...
Może ktoś wie czy jest to tylko chwilowa niedostępność czy model już wyszedł z produkcji przez co zakup takiej kosiarki będzie się wiązać z gorszym i droższym serwisem?
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AmaPoland pisze:(...)Włączasz maszynę i jedziesz po liściach. Ciąg powietrza podnosi liście, nóż je szatkuje i wrzuca do kosza. Ot cała magia! :)
To chyba każda kosiarka posiada tę "funkcję" :wink:
Asia81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2017, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

czasem, jeśli to jest niezbyt duży teren i chcemy mieć coś wygodniejszego, można zainwestować w jakąś leciutką wykaszarkę. Ja kiedyś miałam, na pewno trzeba sie nauczyć nią posługiwać, ale potem nie miałam żadnych zarzutów.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”