Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, przyłączam się do pochwał Twojej wymuskanej działeczki ;:63 Gratuluję raz jeszcze wyboru do komisji rewizyjnej. Nie wiem jak to jest we władzach "działkowych", ale ogólna zasada jest taka, że komisja rewizyjna kontroluje pracę zarządu, więc raczej członek komisji rewizyjnej nie powinien zasiadać w zarządzie, bo sam siebie nie powinien kontrolować. Tak przynajmniej jest w ZNP, do którego należę.
A wracając do Twojego królestwa, to duże brawa należą się też mężowi, bo mając w pamięci Twoją kontuzję ręki, to pewnie wiele prac sam wykonał, oczywiście pod Twoim kierownictwem :lol:
Łazienka fantastyczna ;:63
Miłej niedzieli I całego tygodnia z dobrą pogodą ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was wszystkich gorąco. Ostatnie dni u mnie to przeplatanka deszczy i słoneczka z przewagą tego pierwszego.Korzystając z kilku dni wolnych porobiłam sobie trochu na działce wycięłam przekwitnięte kwiaty i sypiące się już piwonie oraz róże, posprzątałam w altanie i ogarnęłam rzeczy na strychu doniczki podstawki i inne cuda trafiły już na swoje miejsce i będą czekały na wysiewy pomidorów w przyszłym roku. Posadziłam do donic kwiatki zamiast bratków bo one już nie za ciekawie wyglądają, a i zawsze coś nowego będzie. Walczę ;:134 też ze ślimakami czasami ja czasami one są górą. Zeżarły mi już dwa razy marchewkę i jeden raz koperek ;:145 , dranie, ale koperek posiałam i teraz rośnie natomiast marchewka biedna chyba lepiej im smakuje. Pomidorki posadzone w gruncie i w donicach rosną ładnie podlałam drożdżami no i oczywiście nawozami w sobotę posadziłam ostatnie dwie sztuki bo nikt nie chciał, a żal mi ich było. Plewienie, koszenie i praca w ogródku przez cały czas nie narzekam bo lubię odpoczywać w ruchu sprawia mi to przyjemność mimo, że potem trochu stękam. W tym roku widzę, że z czosnku raczej nie będę zadowolona nie mam pojęcia co jest przyczyną czy to brak zimy :?: biedny jest, już schnie, a jak wyciągłam jedną sztukę to mały bieda z nędzą zastanawiam się czy nie wykopać go i w to miejsce posadzić coś innego szkoda miejsca i czasu. Na działce oprócz warzywniaka na razie nic się nie dzieje mam w planie malowanie tarasu, drzwi takie kosmetyczne robótki, ale czekam na pogodę dopiero na jesieni planuję pozbyć się części aronii bo bardzo robi cień na warzywnik, a i tak nie jesteśmy wstanie zjeść i przerobić takiej ilości bo nawet zostaje z zeszłego roku. Zostawię sobie połowę, a w miejsce drugiej połowy aronii czyli około 3i pół metra posadzę coś niższego może czarną porzeczkę bo ta, która mam jest chora jeszcze od zeszłego właściciela i mimo wycinania oprysków nic to nie daje słabo plonuje gałęzie się krzywią schną, dlatego powoli rozglądam się za dobra odmianą może znacie i moglibyście mi coś dobrego polecić. W miejsce po starej porzeczce chce dać grządki podwyższone i mogłabym tam sadzić pomidory zamiast w donicach. Plany jakieś są na ten rok myślę, uda się to zrealizować.

Witaj Lucynko dziękuję za tak miłe pochwały i życzenia, które dają mi siły do pracy. Choć wstyd się przyznać, ale plewienia mam jeszcze sporo. Trawa po tych deszczach rośnie jak nawiedzona, koszenie tez na mnie czeka, a ja czekam na pogodę. Pozdrawiam serdecznie życzę dużo słoneczka ;:3 i czasami małego deszczyku, ale nie za dużo, a w warzywniku niech wszystko rośnie jak najlepiej. miłego tygodnia i dużo zdrówka ;:196

Witaj Halszka dziękuje za miłe pochwały, które dają powera do pracy. masz rację komisja rewizyjna zajmuje sie kontrola zarządu. U nas w zarządzie tez tak jest albo komisja albo zarząd no niestety przyjdzie się tego nauczyć na razie jeszcze nie było spotkania. Mój mąż choć wychował się na wsi po śmierci swojej mamy jak miał 6 lat to nie zna sie na niczym, ale od pracy nie ucieka pomoże co trzeba i za to go chwalę. Teraz będzie miał malowanie drzwi i tarasu, a jak skończy to może mu cos znajdę ciekawego ;:306 Pozdrawiam cieplutko życzę słoneczka, udanego tygodnia, a przede wszystkim zdrówka i siły, a roślinki niech rosną zdrowe i duże. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego tygodnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2041
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Cześć Alu pospacerowałam po Twoim ogrodzie i muszę wprowadzić u siebie pomysł dla ułatwienia.Mam taką trawę u siebie że nie sposób jej wyplewić i strasznie zarasta w grządkę jest stojąco-płożąca zrobię matą takie pasy jak ty masz ścieżki,tylko muszę dobrze krawędzie umocnić bo przy koszeniu mój M. będzie :twisted: a że dużo trawy skoszonej od kosy wpada mi na grządkę więc tym bardziej będzie powód. ;:108 Nie muszę powtarzać że masz PIEKNIE? ;:138 ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, u Cieie i kolorowo, i owocowo. ;:215 Pięknie ;:138 ;:138

Wybacz, że tak ogólnie, ale mam problemy zdrowotne i nie mogę zbyt długo posiedzieć. ;:145

Pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Jolu. Miałam tez podobną trawę non stop trzeba było ja wyrywać wchodziła w grządki bardzo mnie to wkurzało więc kupiłam agro na 1 m szerokie i poleciało najpierw wzdłuż działki potem miedzy grządki i zdaje to egzamin. nawet pod huśtawką dałam bo miałam dość albo wydeptane i błoto po deszczu albo trawa wysoka a tam koszenie ciężkie więc i tam dałam tylko że sztuczna trawę. Pozdrawiam życzę spokojnej dobrej nocki. ;:196

Witaj Lucynko miło, że mnie odwiedziłaś uważaj kochana na siebie i dbaj o zdrówko bo mamy tylko jedno. Życzę Ci dużo zdrówka słoneczka i wypoczynku oraz spokojnej dobrej nocki i udanego całego tygodnia. ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu jeszcze azalie pooglądałam i krzewuszkę variegata, bo właśnie posadziłam dwie.
Piękne tiarelle i żurawki.
Warzywnik jak z pisma ogrodniczego, nigdy nie widziałam tak uporządkowanego. ;:oj
Łazienka jak z amerykańskich filmów o ogrodach w Kalifornii. ;:215 Pochwały dla M, konstrukcja imponująca, a zasłonki na pewno Twoja zasługa. ;:138
Spokojnego działkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Soniu ależ pochwały, aż mi się głupio zrobiło bo nie zasługuje na to. Warzywnik to moja świętość i moje miejsce gdzie raczej nikt nie wchodzi by nie deptać z wyjątkiem psiaka ;:306 on wszędzie wlezie. Łazienka po części ściągnięta od znajomego dołożyłam tylko technorattan i zasłonki to mój pomysł i będzie tam prysznic, ale jeszcze nie zamontowany to już tak będziemy tam nocować. Pozdrawiam Cie serdecznie miłego tygodnia i spokojnej dobrej nocki ;:196 ;:167
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”