HOSTY - NOWOŚCI

Hosty
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Ela. Wave runner is not so twisted and "unruly". Your plant looks like too much fertilizing "by Marco":)
Ela. Runner Wave nie jest tak skręcone i "niesfornych". Twój zakład wygląda zbyt dużo nawozów "od Marco":)
http://www.hostapatch.com/pimages/Wave_Runner.jpg correct view.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Według mnie wszystkie hosty od Marco dostają za dużo nawozów. Dopiero w następnym sezonie pokazują swoje prawdziwe oblicze. Poza tym wiesz, ona dopiero co wyszła z ... paki.... bidulka.... :D
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

...Ale Squash oznacza dokładnie "pognieciony", a jej mamą jest właśnie Squash. Swoją drogą imponująca z niej mama, a i potomstwo tyż świetne.
Nie tylko nawozów, Marco ma ciasno, one walczą tam o światło są więc często zbyt wysokie i wydaja się taaakie duże. Dopiero po przezimowaniu wychodzą właściwe... małe.
Nie kupujcie tez host zbyt wczesną wiosną lub jesienią, kiedy są w fazie pąków lub bez liści. Już kilkanaście razy zdarzyło się, że dostałem w ten sposób zmutowane hosty. Oczywiście to nie jest wina sprzedającego.
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Sorry, I couldn't translate. Did you mean - "do not buy plants as dormant bare roots without leaves? during the winter season"
Przepraszamy, nie mogłem przetłumaczyć. Czy miałeś na myśli - "nie kupuj roślin zimą (w fazie spoczynku) z nagim korzeniem bez liści?"
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Yes, exactly :) Dokładnie tak
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

I'm not agree... this rule work good only for streaked plants.
The % of "broken" plant is very low, but I prefer start from the roots in my ground.
and second plus+ for me is that some varieties I can only get as bare _dormant_ roots (low shipping cost) :)
Now I do some experiment. I grow The Queen from the bare root and compare it to another The Queen (bigger now with Marco's fert) from summer order (the same batch roots). I want to compare their start next year.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Hostarus... jak masz na imię? Słowniki nie tłumaczą dobrze. Moje ostrzeżenie dotyczyło kupna host w fazie bezlistnej. Jest to okres zimowy lub jesienny. Zdarzyło się, że kupione w ten sposób hosty były zmutowane, czego sprzedawca po prostu nie widział, bo nie mógł widzieć. Zdarzało się, że w fazie liści były one albo całkiem zielone, albo całkiem żółte. Miały mieć margines...i tak :
Alvatine Taylor - zielony
Fatal Atraction - zielona
i jeszcze kilka innych, ale nazw nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

I understand you, Tomas! :wit
I mean dormant too... But I like that way! :) problems are rare. We had that experience. For example. From 10 White Elephant - 2 was green (great Solberg's quality), but I think.. they were too much time in transit and stored bad. I don't know, but I'm sure it has matters.

meanwhile: http://i531.photobucket.com/albums/dd36 ... IM3663.jpg
Jim's Wave runner (not mine, but looks the same..plain).
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Dopiero zaczynam gromadzić hosty i wczoraj na Allegro wypatrzylam hostę Father o zupełnie białych liściach. Czy to możliwe, aby była kompletnie pozbawiona chlorofilu? Sprzedający to poważne gospodarstwo ogrodnicze, więc chyba nie naciągają klientów. Już ją zamówiłam i zastanawiam się teraz, czy zdołam zapewnić jej dobre warunki. Czy ktoś z Państwa ma tę odmianę?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

Pewnie chodzi Ci o White Feather - zdecydowanie nie jest to hosta warta polecenia - poczytaj sobie tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: NOWOŚCI 2011

Post »

ładnie,ładnie...kota brakło a myszki nieźle harcowały!

Z zazdrością obejrzałam te piękności,może kiedyś nadrobię?

Aisyrk daj sobie spokój z tym pióreczkiem,jest tyle wspaniałych host ,które rosną zdrowo i potrafia sprawić więcej radości,niż ten hościany kameleon,który pięknie wygląda tylko na fotkach.Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: HOSTY - NOWOŚCI

Post »

;:14 Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie hostę White Feather. Szkoda, że nie poczekałam z zamówieniem, dopóki nie wypowiedzą się mądrzy ludzie.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: HOSTY - NOWOŚCI

Post »

Droga nie była pewnie,jak już jest,niech rosnie,póki sama nie zginie :D
Pamiętaj-cień i mało wyeksponowane miejsce,bo wyglada zadziwiająco tylko wiosną. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”