Wiklinowy balkon Lilaska

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Witam,
chciałam Was wtajemniczyć w mój balkon ;)
Dzieciństwo przeżyłam na wsi, więc zawsze miałam swój ogródek, potem życie przeniosłam do miasta i tam marzyłam o balkonie, bo pierwsze 12 lat w mieście przeżyłam bez balkonu ;( Zmieniłam mieszkanie, również dla kota, który wraz ze swoim nowym towarzyszem namiętnie przebywają na balkonie (młodszy ciągle wykopuje mi ziemię ze skrzynek). Balkon mam dość duży 4,2x1,5 m i niestety chociaż dzieli mnie ścianka z sąsiada balkonem, to jednak umożliwia to przechodzenie pomiędzy balkonami kotom. Musiałam coś wymyślić, co by sąsiad kiedyś nie wyrzucił mi kotów za "burtę", a toż to 8 piętro!
Zrobiłam tak jak widać na zdjęciach. Może komuś to podda pomysł ;) Grubość ścianki pomiędzy mną a sąsiadem to jakieś 20 cm, mata wiklinowa wystaje na ok. 30 cm od ścianki; mam nadzieję że mu to nie przeszkadza ;)
Mój balkon miał być leśnym, czyli żywotniki, trawy..., ale to forum przekonało mnie do tego aby mieć i kolorowe kwiaty, które zawisną na górze.

W brązowych skrzyneczkach jest groszek pachnący i nasturcje pnące i kilka słoneczników, do tego bluszcz - na zasadzie kto pierwszy ten lepszy ;)
Po drugiej stronie rośnie powojnik "minister", no i na parapecie wczorajszy skalniaczek, który zrobiłam. W skrzynkach na zewnątrz wiszą wrzosy, które mam nadzieję, że mi odbiją i rośnie maciejka. Na drugim parapecie rośnie bukszpan, który w sumie ma za zadanie się ukorzenić ;) A ogólnie balkon mam południowy.
Domowych nabytków nie pokazuję jeszcze, pewnie zrobię to potem ;) Kupię kratkę na powojnik, albo zawieszę taką matę. Jeszcze pomyślę. Będzie mi miło, jeśli tu ktoś zaglądnie i napisze parę słów;)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Witam serdecznie :wit !!
Bardzo fajnie sie zapowiada, bardzo ładnie wykorzystałaś wiklinę aby stworzyć swój zakątek na balkonie ;:108 Ciekawy korzeń brzozy, uwielbiam takie klimaty, no i te doniczki drewniane całkiem całkiem! Bo i masz takie szerokie pojemne parapety :heja
Zapewne szybko Twój balkon się zapełni kwiatkami i będzie super wyglądał ;:138
Wstawiaj zdjęcia i pokaż mi z bliska ten skalniaczek bo właśnie taki chcę zrobić do siebie na balkon.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

I ja witam ;:7 Balkon duży, ma potencjał, wiklinowe osłony nadają przyjemny klimat :) Mam podobny problem jak Ty, może nie aż takiego kalibru ;) Mój pies, który właśnie tak do nas trafił (przeszedł między balkonami do nas w wakacje i już został...) również chciał przechodzić do sąsiadki - niestety ja problem rozwiązałam mniej atrakcyjną przegrodą - z takich popularnych falistych plastików. U mnie wystarczyły jakieś 3 pięterka (po ok. 20 cm każde) :) Co do osłony balkonu od frontu właśnie dogrywam zakup zasłony z technorattanu, mam nadzieję, że producent nie odmówi mi nietypowego rozmiaru.
Akcent brzozy bardzo mnie urzekł - brzozy to moje najukochańsze drzewa :) Będę zaglądać, jak Twój balkon będzie się zazieleniał ;:3
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

I ja się witam :wit. Balkonik bardzo przytulny,chętnie poobserwuję jak się zazieleni :)

Pozdrawiam
Martika
chika1979
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 gru 2011, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

:wit w naszych mocno zakręconych na zielono progach.Te wiklinowe ścianki są urocze i te drewniane donice bardzo ładnie się ze sobą komponują .No i ta brzoza .Wszystko pasuję znakomicie tworząc taki naturalny leśny klimat.Bardzo mi się podoba.Ja to mam zamiar stworzyć podobny klimat w domu.
Moje skromne królestwo http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=49370" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Fajny masz ten balkonik! ;:oj .Teraz czekamy tylko,aż jeszcze bardziej się na nim zazielani ;:215
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

ojej, ale mi strasznie miło, że odwiedziliście mój wątek, myślałam, że nikt nie odpowie... co do tej brzozy to zaskoczę Was jeszcze bardziej bo w pokoju stoi 2,5 metrowa brzoza z poobcinanymi gałęziami, wystającymi na jakieś 40 cm. Okręcona jest gdzieniegdzie sznurem;) wszystko dla kotka, którego adoptowałam dla towarzystwa mojemu 13 letniemu Bazylowi ;) Pokażę Wam je przy najbliższej okazji ;) Ogólnie jej zadaniem było służyć Romkowi (temu małemu) za drapak z możliwością swobodnego włażenia.. zresztą wspominałam, że pochodzę ze wsi i każdy możliwy akcent staram się wykorzystać... Jako dziecko namiętnie lubiłam zdrapywać łuszczącą się "skórkę" brzozy... ;) W ogóle fajnym pomysłem jest wykorzystanie takich palików brzozy jako kwietniki w domu, ja w sumie tak miałam przez zimę, teraz wyniosłam na balkon, żeby się wysuszyły bardziej. Jak znam życie kora za jakiś czas z nich odejdzie, ale myślę, że i tak będą ciekawe.
Co do balkonu to dopiero zaczynam... a skalniaczek wstawię wieczorkiem ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

piękny balkon
czekam na dalszy ciąg ;:63
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

noooooooooo nareszcie :) Jednak wiklina robi swoje czyli nadaje klimatu ;:333 Osobiście ją uwielbiam i nawet papier toaletowy trzymam w koszyku wiklinowym ;:108 Fajnie, ze jest kolejny wątek balkonowy. Już łapię się na tym, że idąc ulicą zaglądam ludziom na balkony...
Pozdrawiam serdecznie
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

hugomir_a pisze: Już łapię się na tym, że idąc ulicą zaglądam ludziom na balkony...
heheheh to to nic, ja jestem do tego stopnia nawiedzona, że - i tu przyznam się do czegoś - mam w kuchni taką małą lornetkę przyrodniczą... mieszkam na 8 piętrze a nieopodal naprzeciwko jest blok 4 piętrowy... jak mi się coś gotuje i czekam to, przyznam się, że czasem podpatruję balkony, jest tylko jeden ładny na reszcie same rowery....
Super, że u mnie zawitałaś ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Liliano to my wszyscy tak mamy, że zaglądamy ludziom na balkony i parapety :;230
Takie zboczenie chyba ;:224
I mnie na osiedlu to też tylko pranie hodują na balkonach, jak wystawię wszystkie kwiaciory na balkon to się będą w głowę pukać na widok takiej ilości :;230 :;230
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

:;230 :;230 no to żeś mnie rozbawiła!!!!!!!!!!!!! Niezły z Ciebie "aparat" :;230 A zagladła będę regularnie dlatego czekam na kolejne foty...i futrzaki mile widziane...ja z tych prozwierzęcych :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Pięknie wyglądają te maty, aż trudno uwierzyć, że to 8 piętro, bo wydaje się, jakby tuż obok było jakieś zejście z tarasu do ogródka. :D Brzoza wspaniała, no kto nie lubi brzóz? Ten brzozowy drapak domowy koniecznie chciałabym zobaczyć, mam nadzieję na zdjęcie. Z kotami w akcji najchętniej. :D
Tyko ten kawał pustego parapetu nie daje mi spokoju. Jakim cudem on jest pusty?! :D
A jakiejś Bernadetki przypadkiem nie podglądasz? :D
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”